Skocz do zawartości

II wojna włosko-etiopska 1935-1936


SAMSON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce stary zestaw "strzelcy senegalscy" od Hellera, teraz wznowiony przez SK model. Już dawno chciałem zrobić jakiś projekt na temat Etiopski. Początkowo miała to być bitwa nad Aduą gdzie Menelik II rozgromił dumnych Włochów w 1896r. Jadnak jak to często bywa, figurek jak na złość nie znalazłem. Co było do przewidzenia. I tak niespodziewanie znalazły się w moim posiadaniu te figurki, co więc postanowiłem przerobić je na Gwardię Cesarską Jego Wysokości Hajle Selassie I i zrobić to co mogę teraz przedstawić.

 

przyjemnego oglądania

 

b69a36ae256af21amed.jpg

 

1c2e4b3a5f9e7de6med.jpg

 

b7f1fc53a3813564med.jpg

 

6b3eff6cf88aea07med.jpg

 

32e96e0bd252044emed.jpg

 

25dabe89cc29581amed.jpg

 

f0101c2d0bd3db37med.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popracowac nad umiejetnosciami modelarskimi, wogole nie usuwasz lączenia form co jest bardzo widoczne na tych figurkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej kolega napisał, przed malowaniem powinieneś je usunąć, ślepy by nawet wymacał zwłaszcza, że jest to dość leciwy zestaw. Widać jeszcze, że karabin u siedzącego gościa ma krzywą lufę.

Co do malowania, to figurki się świecą na ile jest to wina oświetlenia to nie wiem. brak im cieniowania, washa itp. oczy są za duże. Sama podstawka chyba była za szybko robiona, wygląda byle jak, szczególnie rosnąca trawa na kamieniu dodaje jej uroku.

 

Przy przerabianiu sugerowałeś się jakąś dokumentacją, rysunkami .

Mam nadzieje, że kolejne Twoje prace będą lepsze, bo ciekawych tematów Ci nie brakuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przerabianiu sugerowałeś się jakąś dokumentacją, rysunkami Question.

 

Tak, oczywiście. Czytałem że gwardia cesarska była umundurowana w mundury belgijskie, co do broni mausery kupione także w Belgi lub Szwecji.

Można przeczytać w Historii Etiopii i biografii Jego Wysokości Hajle Selassie I, że Gwardia Cesarska była szkolona przez belgijskich i szwedzkich instruktorów i zbrojona czy mundurowana także przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiele się różnią i to jest cały bajer! 1. inny kolor munduru, w senegalskich powinien być jaśniejszy 2. oficer ma ten sam kolor munduru co szeregowcy, a w "wersji" senegalskiej ma zielony 3. oznakowania na czapce są typowe dla Gwardii Cesarskiej. 4. mają hełmy a nie czapki jak Senegalczycy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, fajne figurki, ja na razie boję się zacząć ten etap modelarstwa. Skoro coś z tematu Etiopii, to może coś z Mahdji ( faza Abisyńska ) Waterloo i Hat robi Derwiszy, żołnierzy Etiopskich pewnie byś z czegoś przerobił. Co Ty na to ?

 

Jeśli to pierwsze figurki to gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pod takim względem że dawno temu je robiłem, dopiero jak zaczynałem modelować. Ale co do Etiopii, wiesz co wtedy nie było regularnej armii Etiopskiej zarządca każdego okręgu posiadał swoją armie, praktycznie niezależną od cesarza. Tam co piszesz walczyła armia rządców dzielnic Gonder i Tigraj. Była to opozycja przeciwko ówczesnemu cesarzowi. Wtedy "żołnierze" nie mieli mundurów czy jakiegoś rynsztunku w armiach Abisyńskich dlatego wątpie czy sa na rynku jakieś figurki które dałoby sie przerobić, szczególnie jakiś dostojników wojskowych np. Dżadżemaczów czy Rasów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie ma cieniowania, błyszczą się, łączenia form-nieusunięte, ta kartka na podstawce-nie wygląda ładnie, trawa na kamieniu, za duże oczy, wykrzywiona lufa na broni siedzącego żołnierza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.