Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Pamiętaj że F-15E odrobinę różni się od F-15I, więc jeśli chcesz mieć dokładne model F-15I, to kupując Hasegawę będziesz musiał troszkę poprzerabiać.

To akurat wiem.

W dniu 23.08.2019 o 20:34, tlb napisał:

Chciał bym zrobić ten model15ebt.jpg

W izraelskim malowaniu.

To dość stary model, jeśli nie wierzysz w swoje umiejętności to tym bardziej go nie bierz, bo wymaga sporo pracy. Przy przerabianiu na Ra'am jeszcze więcej.

Oba zestawy to starocie, ale ten E39 pochodzi z lat 80, w przeciwieństwie tego pokazanego przez tlb, który pochodzi zdaje się z lat 70 nawet.
Wszystko możesz sobie zawsze sprawdzić na ScaleMates w historii zestawu.

Dzięki. Zawsze zapominam o istnieniu tej strony.

A jaki model F-15 byś polecił w 1/72 i 1/48 ?

Tylko GWH, szczególnie że oni robią już w obu skalach praktycznie wszystkie wersje (w 48 od A do J, w 72 od C do J).

A coś tańszego, żeby nie żal było wyrzucić do kosza w razie d.u.p.y. w krzokach.

Godzinę temu, Grumpy napisał:

A czy ten F-15 jest lepszy od tego powyżej ?

2615_rd.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/F-15E-STRIKE-EAGLE-2614716.html

Jak chcesz  coś tańszego od GWH to możesz wziąć właśnie E39. Bazuje w niewielkim stopniu na E10, ale ma dużo wymienionych ramek. Powiedziałbym, że taka typowa Hasegawa z lat 90. Dość upierdliwe jest sklejanie dysz silników.

Najłatwiejsze będzie do zrobienia Academy, ale jest chyba dość uproszczone i nie do końca merytorycznie poprawne.

Your choice.

49 minut temu, Grumpy napisał:

A coś tańszego, żeby nie żal było wyrzucić do kosza w razie d.u.p.y. w krzokach.

Swego czasu był chwalony F-15E 1/48 od Revella . Cena też bardzo przystępna .

Pozdrawiam Hello

Nowe Academy jest bardzo przyjaznym zestawem i dość łatwo się go składa. Niby jest to ten "snap-tite", ale detal trzyma fajnie i generalnie to solidny model. Problem tylko z wybitnie uproszczonymi dyszami silnika PW F100, nie wyobrażam sobie, żeby je założyć na modelu. Ja robiłem F-15K więc użyłem dysz silników GE, które wyglądają całkiem okej, ale do wersji E zdaje się nie pasują. Poza tym i GWH to tylko ta nowsza Hasegawa, ale ona nie jest wybitna.

F-15C nie licząc GWH to tylko Hasegawa.

Dzięki wszystkim za opinie. Niestety posiadam już tego E10 z Hasegawy więc wykorzystam go do nauki malowania kamuflażu a na półkę nabędę lepszy model.

W 72 jak i w 48 chyba nie ma za bardzo czego szukać poza GWH i Academy. Te nowe F-15E i K Academy są stosunkowo ładne, z tego co czytałem (ale w ręku nie miałem), poza tymi nieszczęsnymi dyszami, do których na szczęście Aires zrobił dedykowane żywice. No ale skoro już masz Hasegawę to zdaje się nie masz wyjścia. Ale jak robić łądny model F-15 to tylko GWH, które nie są aż tak drogie, szczególnie jeśli upoluje się promocję na MojeHobby.

Rozpatrywałem zakupić ten model:

1025177-15610-19-720.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/F-15E-USAF-333th-Fighter-Sq.html

z tymi dyszami:

21802_rd.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/F-15E-Strike-Eagle-exhaust-nozzles-new-kit-ACADEMY.html

ale koszt całości to tyle co model z GWH. Więc chyba problem sam się rozwiązał.

Pozostaje jeszcze upolować F-15E z Revella w 1/48 .

Revell to bardzo ładny model, mimo wieku, choć do GWH trochę mu brakuje.

To który będzie najlepszy 1:72 w cenie przystępnej? Bo się pogubiłem. Obojętnie, która wersja.

Najlepszy i najdroższy jest GWH, w dowolnej wersji. W wersji E i K dobra jest nowa Academy. Reszta to tania i zdaje się niezbyt ciekawa Hasegawa.

Np taki?

108_rd.jpg

A co jest "nie tak" z tym co ja wysłałem?

Aha, o to chodzi...

Tylko warto jeszcze raz zaznaczyć, że żeby Academy w 72 było w porządku z pudła to trzeba robić wersję K z dyszami silników GE. Chyba, że były jakieś E z tymi silnikami, ale ja osobiście nie słyszałem. W pudełku wygląda to tak:
967d48dda144ad345f41ca9ddaa20cf430ad8588.jpg

Po lewej okropne dysze silników Pratt & Whitney F100, po prawej całkiem ładne dysze General Electric F110.

To moim zdaniem jedyna bolączka tego modelu.

Po lewej okropne dysze PW F100, po prawej całkiem w porządku wyglądające dysze silników General Electric