Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Tak, o 72 pytam (o 48 mam zestaw przygotowany na bogato, też kiedyś Cię wypytywałem, ale jednak chcę zdobyć szlify na 72 najpierw). 
Więc tu podtrzymując pytanie - na pewno wezmę pitota i "Angle Of Attack probes" (nie wiem jak to przetłumaczyć) od mastersa.

Od eduarda widzę koła, dysze i fotel - warto czy nie ma sensu ?

Farby , kolory Gunze C i H mają te same numery czy nie ? Pytanie dotyczy też Tamiyi olejnych i akrylowych. Od nadmiaru informacji zaczynam blądzić . W jednym sklepie nie ma tego , w drugim tamtego i ciężko mi to złożyć w całość . ( O Sokole to już nic nie chce .... wykupili i nie poczekali na mnie ).

Hello

Olejne i akrylowe farby w przypadki Tamki mają te same oznaczenia.

W przypadku Gunze już niekoniecznie. Przykładowo C305 i  H305 to ten samo dcień, ale już C050 i H050 to już co innego. Przyznam, że nie wiem z czego to wynika, ale może ktoś rozjaśni sytuację w tej kwestii.

• Like 1

Nie dość, że mają inne numery to odcienie też są to inne.

Dziękuję Mates , tak mi właśnie coś z Gunze nie grało . Składam ukłon do firm , które opisują numerki w Federal Standard . Wiadomo chociaż w koło czego się zacząć kręcić .

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Nie dość, że mają inne numery to odcienie też są to inne.

Mówisz o Gunze ? Możesz rozwinąć swoją wypowiedź , tak bardziej konkretnie .

Hello

Tak, o Gunze. Nie ma co rozwijać. Po prostu kolor xy będzie miał często inny numer w palecie C i H. I do tego będą się różnić odciniem.

Chodzi mi po głowie model F-100 Super Sabre. Model w skali 1/72 przywiozłem sobie na pamiątkę z Singapuru jednak wolał bym złożyć model w 1:48. 
Czy koledzy lotnicy mogą poradzić czy Trumpeter to jedyna rozsądna opcja?

Niestety jedyna, ale całkiem przyzwoita, jeśli chodzi o jakość zestawu, do tego bardzo ładne spasowanie. Z merytoryką zdaje się coś tam nie tak, ale chyba bez dramatu.

• Thanks 1

Tak właśnie czytałem. Podobno jak się jedno oko przymknie na kilka wymiarów to jest ok.
Dzięki bardzo za podpowiedź.

Poszukuję jakichkolwiek sensownych zdjęć samolotu MiG-25, ale koniecznie w barwach irackich sił powietrznych. Szukam po sieci, ale nic rozsądnego jeszcze nie znalazłem.

Tego "odkopańca" pewnie widziałeś? No i jeszcze kilka - jak te zdjęcia pomogą, to mogę chyba jeszcze kilka znaleźć.

0308063-F-9999C-909.JPG

030706-F-0000C-910.JPG

030706-F-0000C-907.JPG

I jeszcze to:

4895870146_70571e14a5_n.jpg 12869966733_37b0266ff2_b.jpg

070313-F-1234P-004.JPG

Posted (edited)

Jaki jest na rynku przyzwoity Chinook w skali 1/72? O ile jakiś przyzwoity jest. Tylko nic co przypomina przy składaniu Mi-24 z Italeri.

Edited by bazylms

Czy Eduard 1:72 MiG-21MFN to dobry wybór na 21 ? Ma fajnego tygrysa, a akurat zamówienie robię, to bym dorzucił..

Wrzuciłem, szkoda, że to wersja weekend, a nie profipack -  kalki oddzielnie wziąłem, blaszki jeszcze przemyślę, zobaczę jak to wygląda 

Cześć, mam pytanie odnośnie Mi-2. W skali 1/48 idzie na pewnym portalu dostać Mi-2 z nazwami zestawów "Śmigłowiec transportowy", "Śmigłowiec wojskowy". Jako laik w kwestiach śmigłowców- czy któryś z tych zestawów mogę pomalować w jednolitym zielonym malowaniu które teraz noszą nasze śmigłowce? Nie chodzi mi tutaj o zestawowe mmalowania, tylko czy merytorycznie by pasowało w takich barwach mieć taki model. Mam nadzieję, że udało mi się określić co mam na myśli. 😀

W dniu 6.10.2019 o 00:56, Usul napisał:

Wrzuciłem, szkoda, że to wersja weekend, a nie profipack -  kalki oddzielnie wziąłem, blaszki jeszcze przemyślę, zobaczę jak to wygląda 

W wersji weekend, podobnie jak w profipacku,  masz do kokpitu do wyboru kalkę lub elementy plastikowe. Części plastikowe są fajnie zrobione, trzeba tylko ładnie pomalować. Więc blaszka nie jest konieczna, może poza pasami do fotela pilota.

• Like 1

1 minutę temu, mig napisał:

W wersji weekend, podobnie jak w profipacku,  masz do kokpitu do wyboru kalkę lub elementy plastikowe. Części plastikowe są fajnie zrobione, trzeba tylko ładnie pomalować. Więc blaszka nie jest konieczna, może poza pasami do fotela pilota.

Akurat dziś doszedł, na razie obejrzałem wypraski i zważywszy na skalę wyglądają imponująco. I faktycznie parę blaszek jest. Dobrałem też maski TFace do MiG-21MF - zawsze kusi mnie ta otwarta kabina i może w końcu się zdecyduje :)

Blaszka jest ta sama co w profipacku czy tylko uwzględniono różnice pomiędzy wersjami?

10 minut temu, mig napisał:

Blaszka jest ta sama co w profipacku czy tylko uwzględniono różnice pomiędzy wersjami?

Z takich niestandardowych dodatków jest to:

mig21mfn-blaszka.jpg

Panowie, szukam jakiś zdjęć, ze szczególnym uwzględnieniem górnych powierzchni, F-14A w malowaniu Sundowners (tym czerwonobiałym, nie low-viz). Przetrząsnąłem internety ale trudno cokolwiek znaleźć, z reguły są to zdjęcia marnej jakości i nie pokazują góry maszyny. Jeśli ktoś by miał albo znał, będę wdzięczny za podzielenie się.