Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

7 minut temu, abtb napisał:

Nie wiem jak ze sklejalnością ale cena to zaporowa raczej :szczerbol:

Ale nikt nie powiedział, że szukanie "swojego miejsca" w modelarstwie jest tanie.

Może daj żonie czas na przemyślenie sprawy

Oj tam, to kawał modelu jest, a jak za ceną idzie jakość, to czemu nie... Ale żona ma czas na przemyślenie, natomiast widzę, że bierze pod uwagę rzeczonego  B2 lub Junkersa D.1 od Wingnut Wings w 32'ce, więc.... mocno szuka "innego mojego miejsca" w modelarstwie :D

Ale muszę pochwalić, bo sama zrobiła na jakimś amerykańskim (bo na Polskim bym zapewne widział, z całych 2 forów większych 😉 ) forum risarcz co z 1-wojenniaków jest łatwiejsze na początek, więc jej to polecono, żeby się z naciągami nie pochlastać.

Ten pierwszy to tzw. zoom, czyli blaszki wyłącznie do kabiny, ten drugi to ten pierwszy plus druga blaszka z elementami do innych części modelu.

Hej. Mam Il-2 w 1:48 od REVELLA (03932). Chodzi mi o kolor wnętrza. Jak to w REVELLu bywa, mixy, ale z ich kolorów. A takich nie posiadam. Dysponuję Gunze i Tamką.

Aby ułatwić życie ściągnąłem instrukcje do ił-2 od Eduarda i Hobby Boss, które jako pierwszy wybór mają Gunze.

W tym pierwszym przypadku chcą by malować wnętrze zwykłym RLM-02 z Gunze o numerze H70. W drugim przypadku by malować H307, który nazywają Dark Compass Ghost Grey... to dwa osobne kolory(jeden z oliwką drugi po prostu szary). Proszę o pomoc.

Który szanowne grono wybiera. Jeden i drugi posiadam!

Mam pytanie o Su-25 w 1:48 bo mam ostatnio na niego coraz większą ochotę.

Widzę, że ma chwilę obecną dostępne są jedynie wariacje na temat tego modelu (zakładam, że KP i Mistercraft to przepaki bo wypraski wyglądają tak samo)

https://www.mojehobby.pl/products/Su-25-K.html#gallery_start

Zdaję sobie sprawę z tego, że to mydło i pewnie poza kiepskim spasowaniem (to akurat mi nie przeszkadza i przy odrobinie uwagi coś z tego uklecę) mogą być problemy z dokładnością modelu, których się boję.

I teraz pytanie... A w zasadzie dwa... 

1) Czy ktoś ten model popełnił i ma jakieś doświadczenia, którymi by się mógł podzielić?

2) Czy jest jakaś alternatywa dostępna na rynku?

2 minuty temu, eLCe napisał:

Mam pytanie o Su-25

Ten model jest trochę starszy niż się koledze wydaje. Oryginał był wydany przez OEZ Letohard, jeszcze za starej Czechosłowacji. Nawet sobie przywiozłem taki gdzieś na początku lat 90-tych. I nawet zlepiłem.  A teraz "uzbierałem" całą  oryginalną serię  Letohara (Su 7, MiG 21, Su 25K i Su 25 UBK) Chyba jest ok. Co prawda linie podziałowe to jak na dzisiejsze standardy raczej rażą "gabarytem" ale widziałem modele współcześnie robione z tego zestawu i wyglądają spoko. 

9 minut temu, eLCe napisał:

Czy ktoś ten model popełnił i ma jakieś doświadczenia, którymi by się mógł podzielić?

Jak wspomniałem, popełniłem ale więcej nie pamiętam :mrgreen:

Jak mnie "chyci" chęć powtórki z rozrywki to się podzielę uwagami.

10 godzin temu, eLCe napisał:

2) Czy jest jakaś alternatywa dostępna na rynku?

Tu zapowiedzi KH na 2020. 

80381181_2748220721896863_33586846805377

Nigdy z KH nie wiadomo jak to będzie, ale zawsze warto poczekać :) Ja czekam na te 3 nowości ze środka właśnie.

Ponawiam pytanie i ił2. Nikt nie doktoryzował sie z koloru wnętrza?

W dniu 29.12.2019 o 23:33, Kola napisał:

Ponawiam pytanie i ił2. Nikt nie doktoryzował sie z koloru wnętrza?

http://massimotessitori.altervista.org/sovietwarplanes/pages/colors/internal-colors-primers/internal-colors-primers.html do poczytania i pooglądania. Jak położysz A-14 (czyli coś koło neutral grey) to raczej nikt się nie przyczepi.

• Thanks 1

Dobry wieczór.  Sklejam model samolotu Jak-130 z Myanmar Air Force    i mam problem z doborem farb. Koledzy możecie mi pomóc?. 

myanmarya_1518015502.jpg

Wiecie może czy Revel w ogóle rozpatruje reklamacje które się do nich wysyła. Zareklamowałem jakieś dwa tygodnie temu oszklenie, jest mleczne a nie przeźroczyste, poprzez formularz reklamacyjny na ich stronie. Jest tam info, że rozpatrują to w 7 dni. Jak na razie nie mam od nich informacji zwrotnej i nie wiem czy temat olali, czy może zwykle to trwa dłużej, a może nie informując o tym wysyłają uszkodzone elementy na podany adres. Macie w tej kwestii jakieś doświadczenia?

Raz u nich reklamowałem uszkodzone oszklenie z zestawu i bardzo szybko się do mnie odezwali, a po 2-3 tygodniach dosłali potrzebną wypraskę.

Jeśli to coś pomoże, to kontaktowałem się pod adres: service@revell.de.

53 minuty temu, Solo napisał:

Jeśli to coś pomoże, to kontaktowałem się pod adres: service@revell.de.

Wysłałem właśnie na ten adres, potwierdzenie od nich że przyjęli zgłoszenie nam z 2 stycznia.

Nie pozostaje nic innego jak czekać.

Dzień dobry, super że trafiłem na takie forum, wracam do modelarstwa plastikowego po kilkunastu latach, do tej pory budowałem modele latające. Do rzeczy chciałbym zbudować model Miga-29, ładnie go pomalować,i zrobić w miarę takiego by przypominał nasze w polskich barwach. Jako że jestem z Mińska ostateczne malowanie wybiorę pod kątem którego z samolotów stacjonujących w tej bazie. Jestem na etapie zakupu modelu, wiem że do modelu należy dobrać metalowe dodatki firmy eduard. Jaki model mam wybrać w skali 1/48,chodzi o firmę co polecacie, przeglądałem oferty sklepów i najczęściej w tej skali pojawiają się modele Academy i Great Wall hobby. Czy miał ktoś doświadczenia z tymi modelami,korty jest lepiej spasowany, który jest dokładniej odwzorowany. Proszę o pomoc w wyborze. Finalnie chciałbym.by model wyglądał jak ten https://allegro.pl/oferta/mig-29a-gotowy-model-1-48-8870442635

W 48 to najlepiej GWH, wersja 9-12, problem w tym że bywają problemy z jej dostępnością.
Co do dodatków, to Eduard robi zestawy blaszek FE682 lub bogatsza wersja 49682, sęk w tym - znowu - że nie ma już ich w sprzedaży i może trudno być je gdzieś spotkać.
Z innych dodatków możesz pomyśleć o pięknych dyszach żywicznych Airesa, co prawda do zestawu Academy, ale do GWH ponoć pasują bardzo dobrze.
No i skoro ma być malowanie z godłem, to warto pomyśleć o kalkomaniach, ModelMaker to dziś chyba jedyny wybór, o ile są w sklepach.

• Like 1

Super dzięki za pomoc, ale faktycznie tych dodatków metalowych nie ma, jak więc urozmaicić kokpit,? Można wziąć z Academy?

Mogą nie pasować. Zresztą dodatki do kabiny w tym modelu nie są niezbędne, GWH zrobił przepiękny zestaw, bardzo ładnie zdetalowany. Ładnie pomalujesz to już będzie samo z siebie pięknie. :)

Tak, jest mała blaszka, zdaje się są tam elementy fotela, pasy, oprawka HUD i parę innych rzeczy. Zobacz na zdjęciach w linku który podałem.

Dziękuję za poradę sprawa wyboru modelu zakończona, czy może ktoś podrzucić nr kolorów potrzebne do pomalowania modelu pod samolot z Mińska o nr 56. Najlepiej marki farb i nr kolorów bo jestem w tym nogą i dopiero będę malował pierwszy raz. Farbę do malowania kabiny,wnęk podwozia,dół i góra maszyny,dodatki do kokpitu,, zaplecze warsztatowe zerowe więc będą duże zakupy.

Polish_Air_Force_Mikoyan-Gurevich_MiG-29A_(9-12A)_Lofting-1.jpg

HTK BS-17 pod pędzel:

24813_rd.png

HTK CS-17 jak aero:

18978_rd.jpg

Albo dobierz pojedyncze farbki z kompletu.