Jump to content

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Dzięki @abtb, dopiero dopatrzyłem się że to nie nożyk na tej ikonce, @Xmen nie chodzi o to by iść na łatwiznę, ja z tymi rzeczami spotykam się po raz pierwszy więc nie skorzystam z twojej rady, dziękuję wszystkim co poradzili mi w tej kwestii. Jak coś można przenieść do mojego warsztatu dyskusję

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Panowie, żona mi się obudziła, że chce mi jakiś prezent dokupić. Wpuściłem ja na moje hobby i powiedziałem, by wybierała... No i wybrała B-2 od Model Collect'a w 72'ce - ja tu złożyłem sztukasa, zero

W czasach gdy bizony latały po niebie nie istniał ani FS, ani BS. Buffalo malowali amerykanie. Używano farb zgodnie ze standardem DuPonta, co nie znaczy koniecznie, że użyto produktu tej firmy. Dotycz

Do tego kleju revella dokup klej Tamiya Extra Thin Cement, czy jego odpowiednik od MrHobby,  jakąś szpachlówkę tych firm, resztę narzędzi jak skalpele, jakieś materiały ścierne itp. pewnie masz, ale j

Posted Images

W modelu który kończę mam kolory podane według RC AK.Czy mogę zamiast nich zastosować farby innych producentów?W tym przypadku Hataki i MR Paint.

• Confused 1
4 minuty temu, Solo napisał:

Można.

Ale czy na pewno?Bo jako pseudo modelarz nie chciał bym zrobić coś nie tak.Jeszcze mi ktoś zarzuci że nie zastosowałem farb wskazanych przez producenta modelu.

Posted (edited)

To jest szablon do pocieniania skrzydła, tak, żeby można było po pierwsze zmiaścić cała tą blaszana edkowa konstrukcję, po drugie jak wytniesz otwór na wskażnik wychylenia klap ( ta klapka od góry otwierania na skrzydle) to żeby to w miarę w skali wyglądało. 

JEDNAKŻE!

Jeśli to jest jeden z twoich pierwszych modeli i nie jesteś zaprawiony w walce z blaszkami i ich dopasowywaniem, to niech cie ręka boska broni, żebys się tych klap edkowych dotykał!!! One są dość realistyczne ale trudne w montażu to zdecydowanie nie jest zabawa dla początkujących a żeby to dobrze było zrobione, to w ogóle sporo ( delikatnie mówiąc) doświadczenia potrzeba. Gorsze od tego są chyba tylko klapy do nowej Foki 190, gdzie trzeba spód skrzydła prawie na papier zetrzeć na jakies 4 mm od krawędzi spływu , żeby to dobrze spasować ... 🤣🤣🤣

Edited by Qz9

Cześć jakie metalizery polecicie do malowania dysz samlotu?
Alclady czy może AK Extreme Metal. A może jeszcze coś innego? Początkowo chciałem uderzyć w Bilmodele - odpuściłem po przeczytaniu opinii, że są bardzo agresywne.

Posted (edited)

Pytanie bardzo ogólne. Najlepiej byłoby gdybyś powiedział jakie dysze chcesz malować.
Zasadniczo jeśli mówimy o dyszach współczesnych jetów, czy to amerykańskich czy to postsowieckich, to metalizery nie są moim zdaniem rozwiązaniem, a przynajmniej nie jedynym.
Owszem, jednym czy dwoma metalizerami można zrobić bazę, którą potem odpowiednio upiększa się wszelkiej maści innymi farbami, pigmentami czy farmami olejnymi.
A co do samych metalizerów, to moim zdaniem najlepsze na rynku to metalizery Super Metallic Gunze, ale jest ich raptem 7-8 odcieni no i są bardzo drogie.
Drugie w kolejce to Extreme Metal. Wszystkie one pozwalają się wygodnie kłaść, nie zapychają znacząco dyszy przy próbie malowania cienkich kresek i są bardzo trwałe.

Edit: zapomniałem że SM Gunze ostatnio wypuszczono w mniejszych opakowaniach, gdzie cena jest porównywalna z innymi metalizerami, więc moja uwaga o ich cenach jest nieaktualna.

Edited by Solo

Dzięki @Solo
Widziałem ten post i jest to dla mnie genialna referencja. Gość używał co prawda metalizerów Gunze ale będę się od niego wzorował.
Planuję najpierw pomalować cały model a dopiero na końcu podejść do dysz

@Solo malowałem AK EM kilkoma i żaden nic mi nie zapychał malując nawet przy minimalnym strumieniu. Może kwestia twojego sprzętu? 

Teraz, kzugaj napisał:

@Solo malowałem AK EM kilkoma i żaden nic mi nie zapychał malując nawet przy minimalnym strumieniu. Może kwestia twojego sprzętu? 

A gdzie ja napisałem że mi się zapychał?

2 godziny temu, Solo napisał:

Drugie w kolejce to Extreme Metal. Wszystkie one pozwalają się wygodnie kłaść, nie zapychają znacząco dyszy przy próbie malowania cienkich kresek i są bardzo trwałe.

@Solo to ty juz nawet nie ogarniasz co piszesz? "Nie zapychają znacząco" czyli jakiś tam problem z zapychaniem miałeś? 

Posted (edited)

Nie, ja nie miałem nigdy żadnych problemów z zapychaniem stosując te metalizery. Natomiast są ludzie którzy być może mieli. Teraz zrozumiałeś?

Edited by Solo

@Solo Po co z gory zakladac ze ktos mial problemy? A jak masz jakies info na temat takiego problemu to sie podziel. 

Doradźcie proszę jakiś lakier błysk w sprayu  na Spitfirea bo mam dość już po walce z MiGami lakierowania aerografem. Farby jak najbardziej,lakier chyba wolę w puszczę, bo nie potrafię dobrze polozyc, albo mam kiepskie. Cena nie gra roli

49 minut temu, Mario napisał:

Doradźcie proszę jakiś lakier błysk w sprayu  na Spitfirea bo mam dość już po walce z MiGami lakierowania aerografem. Farby jak najbardziej,lakier chyba wolę w puszczę, bo nie potrafię dobrze polozyc, albo mam kiepskie. Cena nie gra roli

Moe napisz najpierw na czym polegają klopoty. Żaden lakier błyszczący nie jest bezproblemowy w aero. Może to błedy w użyciu a nie problem z lakierem? 

@HKK Tamiyą nie mogę uzyskać gładkiej blyszczacej powierzchni, Valejo wodny raz się udalo, ale grubo szło, poza tym strasznie mi zapychał aerograf, z Valejo tylko mat mi wychodzi. Na filmach YouTube widziałem jak korzystają z top coat z nr hobby, i jakoś tak z łatwością nim psiukali.

20 minut temu, HKK napisał:

Żaden lakier błyszczący nie jest bezproblemowy w aero.

Ja bym powiedział że żaden błyszczący raczej nie sprawia problemów, w przeciwieństwie do matowych.
Mario, spróbuj GX100, dobrze go rozcieńcz, jakieś1:4, może 1:5 i lej mokrymi warstwami, nie ma bata, musi dać ładny błysk.