Jump to content

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Panowie, żona mi się obudziła, że chce mi jakiś prezent dokupić. Wpuściłem ja na moje hobby i powiedziałem, by wybierała... No i wybrała B-2 od Model Collect'a w 72'ce - ja tu złożyłem sztukasa, zero

W czasach gdy bizony latały po niebie nie istniał ani FS, ani BS. Buffalo malowali amerykanie. Używano farb zgodnie ze standardem DuPonta, co nie znaczy koniecznie, że użyto produktu tej firmy. Dotycz

Do tego kleju revella dokup klej Tamiya Extra Thin Cement, czy jego odpowiednik od MrHobby,  jakąś szpachlówkę tych firm, resztę narzędzi jak skalpele, jakieś materiały ścierne itp. pewnie masz, ale j

Posted Images

@Mario, jak idzie o F-15 to właściwie chyba tylko rozsądny wybór do GWH. Na duuuuży plus fakt, że górna połówka kadłuba jest razem ze skrzydłami i nie trzeba ich osobno doklejać jak np. w Hasegawie i potem jeszcze dodatkowo miejsce łączenia szpachlować i wyprowadzać na równo. Myślę, że mój F-15C od GWH niedługo też pójdzie na tapetę, więc zobaczymy. Chociaż warsztaty oglądane w sieci nie wyglądają jakoś problematycznie.

Co do SU-22, gdybym ja miał dziś wybierać ten model, to tylko zabrałbym Hobby Bossa. Niby ludzie pisali, że ma skopany kształt, ale to są tak nikłe różnice, że tylko nie wiadomo jacy fanatycy tego myśliwca kręcili by nosem. No i przede wszystkim nie jest tak pocięty jak Kitty Hawk! Nie wiem jak z dostępnością w tej chwili, bo długo nie można było złapać tego zestawu HB.

@Mates wybór padł na su-22 ale Eduarda, mam tam w komplecie dodatki żywiczne i blaszki, f-15 lub f16 następny w kolejce, raczej zrobię 16 tke to wtedy będę miał głównych przedstawicieli prawie  całej floty polskiej, a f-15 napewno zrobię następny.

Ten Su-22 Eduarda to bardzo stare wypraski KP, które można sobie teraz bez problemu kupić za 70zł w pudełku MisterCrafta, nawet z efektownymi kalkami do naszego Su. Jedyna zaleta tego zestawu od Eduarda to żywiczny kokpit, ale reszta jest niestety już niezbyt zachęcająca. Ogólnie kiepski detal, grube linie i jak dla mnie dyskwalifikujące ten model bardzo grube skrzydła, wygląda to okropnie. 

Jeśli chodzi o Su-22 w 1/48 to HobbyBoss chyba najlepiej rokuje. Detalem bije na głowę wypraski KP i nawet bez żywic w kokpicie ogólnie będzie robił lepsze wrażenie.  

PS. HB jest do kupienia np. w tym sklepie:

https://www.mhshop.pl/pl/p/HOBBY-BOSS-81758-148-Su-17M4-Fitter-K-/511

Edited by arhtus
2 godziny temu, Mario napisał:

@arhtus czy ten zestaw ma nieruchome skrzydła? Wybiera się na etapie budowy w jakiej pozycji je zamontować?

Tak, skrzydła w HB są nieruchome i wybiera się odpowiednią konfigurację, ale jakby tak przykombinować to można by sobie zrobić końcówki skrzydeł w dwóch wersjach i zależnie od potrzeb, czy tam chęci prezentacji je wymieniać. Jak dla mnie w HB z takich największych baboli walących po oczach na dzień dobry to owiewka i warto by było ją czymś zamienić.

HB i KH nie są idealne, ale ogólnie biją na głowę model KP i nie bardzo widzę sens ładowania się teraz w niego, chyba, że się chce mieć model Su-22 jak najmniejszym kosztem to faktycznie w wydaniu MisterCrafta czy Smera można sobie takiego sprawić, żeby postawić na tym przysłowiowym tv :-)        

2 minuty temu, arhtus napisał:

.HB i KH nie są idealne, ale ogólnie biją na głowę model KP i nie bardzo widzę sens ładowania się teraz w niego, chyba, że się chce mieć model Su-22 jak najmniejszym kosztem to faktycznie w wydaniu MisterCrafta czy Smera można sobie takiego sprawić, żeby postawić na tym przysłowiowym tv :-)        

Koszty to nie problem, ściągałem MiG-29 UB z USA, który kosztował dużo... :) , wręcz do tego Su-22 dokupiłbym dodatki, ale z tego co widzę po sklepach to szału nie ma, większość do KH. Model mam już w koszyku, ale z dodatków nie wiem co dołożyć, nie wiem jak wygląda kokpit czy trzeba go ulepszać, czy to co w pudełku wystarczy, są jakieś blaszki Eduarda ale kolor jakby fiolet, inne Yahu ale niby do KH i tak naprawdę nie wiem co do niego dokupić, może ktoś z Was składał i poleci co kupić z dodatków.

Mam pytanie ws. SU-34 w skali 1:72, czym się różnią te modele ze Zvezda, Tamiya, Revell i Italeri? Bo przeglądam na necie wypraski i mam wrażenie, że wszystko jest na jedno kopyto i poza ceną to się niczym nie różnią... 

Dzięki za odpowiedź. To mi wystarczy.

A, jeszcze jedno kalki w tych zestawach też są takie same?

To, który zestaw jest lepszy? Widziałem ten trumpetera, ale ilość detali w nim to raczej na konkursy, poza tym pewnie coś bym zpierdzielił i tylko wywalił blisko dwie stówy w błoto, A ja robię w zasadzie dla siebie. A samolot mi się podoba i fajnie było by mieć takie coś na półce...

Ja mam z italeri. Spoko się skleja, miałem też Tamiye, niestety musiałem zapuścić samolot w okno przez przygodę z farba Hataka. Zestaw był dokładnie taki sam. W tych samych miejscach szpachlowac trzeba było. Kalki bardziej w italeri się podobały, bo wg mnie lepiej reagowali na płyn. No i w italeri jest ikona na lewą burtę. 

• Thanks 1

Szczerze mówiąc to zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednego, żeby zrobić w Sierdiukowskim baklazanie. Za tę kasę dobrze się skleja. Ktoś może powiedzieć, że kształt dzioba tam jest nieprawidłowy, ale w Kitty Hawk też jest nieprawidłowy, ale za trzy i pół stówy jakoś nikt nie narzeka. Tylko uważaj, rodzina Su 27 uzależnia 😁

No wiem, uwielbiam te samoloty, a SU-34 jest piekny w swej brzydocie. Ten z KH fajny, ale jakoś wywalać "trzyipół" stówy nie spieszy mi się, przynajmniej na razie. Dlatego pytam o te "tańsze" wersje.

A do jakiego płynu te kalki? bo ja mam wamod i jest dość kapryśny, Wydaje mi się na Revell i italeri najlepiej działa. 

20 minut temu, Apek napisał:

Wamod to chyba nawet na ceratę kuchenna zadziała

No właśnie dziwny jest ten płyn. Raz działa tak jak chcę A drugi raz nie widać,  że był uzywany...jeszcze go rozgryzę🙃

19 minut temu, Apek napisał:

od razu po nim kup sobie Su 30 SM Zwiezdy. 

Nie omieszkam 😁