Jump to content

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Pytanie dotyczące poprawy wyglądu oszklenia w samolotach.

Widziałem, że ludzie używają Gauzy Agent od AK, który zdaje się, że pomaga na wygląd owiewki - jest fajna błyszcząca i właściwie bez skaz. Spotkałem się też z warsztatami, gdzie na koniec owiewki były przecierane specyfikiem Tamiya Modeling Wax. 

Czy ktoś korzysta też z w/w specyfików, może macie jakieś inne sprawdzone metody na poprawę wyglądu oszklenia?

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Panowie, żona mi się obudziła, że chce mi jakiś prezent dokupić. Wpuściłem ja na moje hobby i powiedziałem, by wybierała... No i wybrała B-2 od Model Collect'a w 72'ce - ja tu złożyłem sztukasa, zero

W czasach gdy bizony latały po niebie nie istniał ani FS, ani BS. Buffalo malowali amerykanie. Używano farb zgodnie ze standardem DuPonta, co nie znaczy koniecznie, że użyto produktu tej firmy. Dotycz

Do tego kleju revella dokup klej Tamiya Extra Thin Cement, czy jego odpowiednik od MrHobby,  jakąś szpachlówkę tych firm, resztę narzędzi jak skalpele, jakieś materiały ścierne itp. pewnie masz, ale j

Posted Images

Ja używam:

Samochodowej pasty polerskiej

Miękkiej filcowej końcówki do Dremela/Proxxona.

Mokrej warstwy lakieru błyszczącego (pod warunkiem że nie masz problemów z kurzem w warsztacie).

Jakiś czas temu kupiłem sobie Pledge Revive It, czyli kolejną odsłonę słynnego w Ameryce Future Shine. Dałem 20 euro za butelkę i ciągle mam jakieś 95 %.
Zanurzasz owiewkę, stawiasz pionowo żeby obciekła pod jakimś kloszem i po kilku godzinach jest idealna.

Na Britmodellerze są fotki tych zestawów. Nie widzę tam nic fioletowego.

Ja już od jakiegoś czasu używam blaszek naprawdę w ostateczności. Nic nie zastąpi przycisków w kabinie pomalowanych pędzlem - o ile oczywiście detal jest stosowny.

Jak już koniecznie potrzebujesz jakieś dodatki, to ja bym brał w ciemno rurkę pitota Mastera.

Edited by Mates
5 godzin temu, Mario napisał:

Jestem na etapie szukania dodatków do Su-22, wybór padł jednak na HB

Zestawowy kokpit + kalki wygląda bardzo przyzwoicie. Nie jest tak płaski, jak blachy Edka. Według mnie warto dołożyć tylko pasy i coś z uzbrojenia, bo to dane przez HB 4 liter nie urywa.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące su-22, malował ktoś tym zestawem, pytam bo kupiłem taki podobny zestaw ale do MiG-29, i ogólnie kolory były ok poza jednym, jak jest z tym zestawem, warto zamienić na inną markę czy umaluje spokojnie. Malować będę w starych malowaniach zielono-czarne-brązowe

https://agtom.eu/orange-line/340656-hataka-htk-cs47-polish-air-force-su-22m4-paint-set-5902288754499.html

... a podepnę się pod temat su22m4 bo zapytałem jednego kolegę na PW, wiadomość przeczytał ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy szukając modelu su22m4 warto brać pod uwagę kopro/mistercraft/pochodne czy tylko HB? KH jest zbyt rozdrobniony i w sumie najdroższy. 

2 godziny temu, enten napisał:

... a podepnę się pod temat su22m4 bo zapytałem jednego kolegę na PW, wiadomość przeczytał ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy szukając modelu su22m4 warto brać pod uwagę kopro/mistercraft/pochodne czy tylko HB? KH jest zbyt rozdrobniony i w sumie najdroższy. 

Przewin kilka odpowiedzi w górę, pytałem o to kilka dni temu, i  chłopaki  mi  doradzili,, kupiłem HB w Plast model, za 170 zł, bo była promocja

Edited by Mario

Przepraszam, czytałem w sumie to ale, że lotnictwo mnie nie interesuje to nie zarejestrowałem 😞

W sumie padło jeszcze hasło, że owiewka jest słaba. Na jaką trzeba wymienić?

Owiewki chyba nikt nie robi do Su-22, ale ta w zestawie KP wydaje się chyba poprawniejsza (chodzi o wiatrochron) a że są w nim dwie (otwarta i zamknięta) można popytać ludzi, którym jedna została po budowie i próbować ją przysposobić do HB 😀 oczywiście przy opcji otwartej, bo nie wiem czy się zgra z resztą w HB..  

Edited by arhtus
4 godziny temu, Mario napisał:

Jeszcze jedno pytanie dotyczące su-22, malował ktoś tym zestawem, pytam bo kupiłem taki podobny zestaw ale do MiG-29, i ogólnie kolory były ok poza jednym, jak jest z tym zestawem, warto zamienić na inną markę czy umaluje spokojnie. Malować będę w starych malowaniach zielono-czarne-brązowe

https://agtom.eu/orange-line/340656-hataka-htk-cs47-polish-air-force-su-22m4-paint-set-5902288754499.html

Ten zestaw to farby po remoncie w WZL. Do starych malowań nie podejdzie. A z dodatków to zapomniałem jeszcze o pitocie i lufach z Mastera.

9 godzin temu, MIRO napisał:

Ten zestaw to farby po remoncie w WZL. Do starych malowań nie podejdzie. A z dodatków to zapomniałem jeszcze o pitocie i lufach z Mastera.

Nie no po remoncie to są szare, a ja chcę właśnie w zieleń malować, chyba że o jakimś wcześniejszym remoncie piszesz, konkretnie to chcę tego zbudować co na zdjęciu poniżej, rurki nie kupię bo biorę dodatki na zewnątrz i tam są elementy.

IMG_20200623_084110.jpg

A o których dodatkach mówisz, OCP i tak bym brałbym z Mastera. Co do malowania, Hataki nie wiem czy są OK, ja swojego malowałem swego czasu Humbrolami. Malowanie które chcesz zrobić jest malowaniem "NATO'wskim" po remoncie drugim, że tak to określę.  W razie pytań służę pomocą.

1239218_583977218329440_55063605_o.jpg

1263045_583977124996116_1831887820_o.jpg

1271575_583977131662782_597406824_o.jpg

• Like 2
7 godzin temu, Mario napisał:

ja chcę właśnie w zieleń malować, chyba że o jakimś wcześniejszym remoncie piszesz, konkretnie to chcę tego zbudować co na zdjęciu poniżej.

Czyli po remoncie w latach '90 😉. I do tego farby hataki się nadadzą.

Z tymi Hatakami to bym się upewnił czy faktycznie się nadają. Mam set do Su-24, kolory są do samolotu "prototypu" do liniowych się nie nadaje jeden kolor. Z setem do Mig-29 też coś jest nie tak. A konkretnie robisz dzika, bo z tego co pamiętam to schemat nie jest taki jak w instrukcji...

Tamiya. Monogram zabytek choć całkiem niezły, ale z wypukłymi liniami. Italeri chyba tylko dla kalek, to stare jak węgiel ESCI. Cena niewspółmierna do jakości.

Edited by barszczo

Podziękował. Też tak myślałem, tym bardziej że w spisie treści większość to Tamki (twój też widziałem). Ja bym chyba wybrał wersję J że względu na malowanie. 

Edited by bazylms
  • Like 1

Czy srebrne P-47 byly jednolity, czy moge kilka paneli pomalowac w innym odcieniu? Przejrzalem troche zdjec, te z epoki sa bardzo jednolite, ale zazwyczaj albo kolorowane albo o sredniej jakosci, a te samolotow latajacych po dzien dzisiejszy juz takie jednokolorowe nie sa, ale to nie najlepsza referencja.

Jesli mozna troche zroznicowac odcienie to ktore panele najpredzej?

Przy okazji, w ktora strone (patrzac z fotela pilota) kreci sie smiglo w P-47? Zgodnie z kierunkiem wskazowek zegara czy przeciwnie?

(Przepraszam za brak polskich znakow, nie mam zainstalowanych polskich czcionek w pracy i nie moge doinstalowac).