Jump to content

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

,,Lepszego"? no nie, to są takie średnice że niestety się łamią.

Laminat pcb jest o wiele twardszy niż plastik modelu.

Zrobiłem tak jak @greatgonzo radzi:

mam 2 komplety od/do i dwa z samymi 0,1 i 0,3 bo tych najczęściej używam.

Szukaj na alegro pod hasłem: wiertła do dysz.

• Like 1
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Do krawędzi natarcia statecznika przykręcano owalną w rzucie od przodu i w kształcie litery T w rzucie od góry kształtkę, do której zamocowana była linka anteny. Rzuty, gdy kształtka przykręcona

Uwaga lotnicy, już niedługo przygotujcie się na ogromne doznania! Niedowiarków zapraszamy do tematu samochodowego xD  

To nie granica przepalenia. Su-34 ma od góry ma całe komory dopalacza pomalowane, Natomiast inne Flankery mają tam goły, nie malowany metal. I ten metal od gorąca się przebarwia na bursztynowo/niebies

Posted Images

Witajcie,

Pytanko takie mam, jak powinny być zaczepione te  linki od tylnych stateczników do kadłuba (chyba) ? Szukam w necie, ale zdjęć jest niewiele.

20210421_113419.thumb.jpg.e2de3b46397dad822223fa2e04d38bc5.jpg

To zdjęcie jest z pudełka modelu.

Stwierdziłem, że jako odskocznię od pojazdów cywilnych skleję sobie latadło. Wstępnie wybór padł na nowy wypust Heinkel He-111H-3 Eastern Front 1941 1:72 od Hobby 2000 - czy to dobry wybór?  Czy są jakieś dodatki, których powinienem do niego użyć? Czy może iść w inne modele? Ogólnie patrzę na wizualny wygląd samolotu i skalę 1/72  i podobają mi się kształty Heinkela, Messerschmitta Bf 109,  P47 Thunderbolta, ale również Kawasaki. 

Ok, tych modeli jest tyle, że jak zacznę kombinować, to nie zdecyduję się za sto lat :D Wybieram He-111 z Hobby2000, jakby ktoś poprowadził mnie za rączkę i podrzucił mi linki (może być na priv) co jeszcze do niego dokupić tzw. must have, to byłbym wdzięczny, głownie z uwagi, że widzę że są różne wersję H3, H6, a nie chciałbym popełnić faux pas i zamówić coś, co nigdy w modelu nie występowało.

He-11 1 H-6 jakis czas temu wrzucałem swoją galerię więc możesz zerknąć. Model OOB + blachy do wnętrza edka. 

Mam jeszcze drugiego i tutaj równez zamówiłem tylko blachy do wnętrza a reszta będzie prosto z pudla

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

tlb

Ale tak konkretnie, to o co pytasz?

O tą linkę 

20210421_113419.thumb.jpg.1444316978612c82b4b9f0e02e882a57.jpg

A samolot to Typhoon Mk. Ib

Edited by tlb
5 godzin temu, tlb napisał:

Witajcie,

Pytanko takie mam, jak powinny być zaczepione te  linki od tylnych stateczników do kadłuba (chyba) ? Szukam w necie, ale zdjęć jest niewiele.

20210421_113419.thumb.jpg.e2de3b46397dad822223fa2e04d38bc5.jpg

To zdjęcie jest z pudełka modelu.

Może to pomoże :hmmm:

http://calameo.download/0013529283e664b4422dd

• Thanks 1

To anteny systemu IFF. Na zdjęciach widać je słabo, najczęściej na wczesnych samolotach z drzwiczkami. Za to dobrze widać położenie gniazd na kadłubie. Są montowane inaczej niż sugerują rysunki z monografii. Parę fotek:

106.thumb.JPG.d4bc86d2766ee35ad9fbd822b412e0bd.JPG

fa_18519s.jpg.c28760336022f670b693a714f4e4edb7.jpg

typhoon1a.thumb.jpg.678ebfd590512f8b2bd720646a92c8d4.jpg

Edited by barszczo
  • Thanks 1

Ok, tu jest linka... .

Dzięki :).

Ale nadal nie wiem czy pytasz o przebieg anteny w Typhoonie, sposób mocowania do statecznika, sposób mocowania w kadłubie, sposób przejścia przez kadłub, czy jeszcze o coś innego na co nie wpadłem.

No sposób mocowania na statecznikach i kadłubie 

Do krawędzi natarcia statecznika przykręcano owalną w rzucie od przodu i w kształcie litery T w rzucie od góry kształtkę, do której zamocowana była linka anteny.

Rzuty, gdy kształtka przykręcona do statecznika.

Linka nie była mocowana do kadłuba. Przechodziła przez przykręconą do poszycia, bakelitową tuleję izolującą. Wewnątrz anteny naciągane były przez odczepiane, gumowe ekspandery, a dalej linki łączyły się z radiem IFF Mk.II.

img20210422_00543499.jpg

• Like 2
  • Thanks 3

Mega dzięki za ten rysunek i wyjaśnienie.:piwo:

Edited by tlb

Revell ma dwa modele OV-10 - jeden to oryginalny stary wypust Revella, natomiast współczesny 03909 to przepak Academy.  I lepszego OV-10 w tej skali po prostu nie ma.

To, że nie ma lepszego to jeszcze nie znaczy, że warto kupić - model jest zwyczajnie przeciętny. I do tego Academy wydaje go taniej niż revell, ale ma kiepskie kalkomanie.

Pytanie kto sklejał albo wie model baw Hawk t. 1 red arrows. 

Bo na instrukcji revell mówi kolor C

Italeri jasno szary a Airfix podwozie na biało a hobby boss inny kolor może ktoś podpowie kto mówi prawdę? 

IMG_20210424_102818.jpg

IMG_20210424_102833.jpg

IMG_20210424_102903.jpg

To, że nie ma lepszego to jeszcze nie znaczy, że warto kupić - model jest zwyczajnie przeciętny. I do tego Academy wydaje go taniej niż revell, ale ma kiepskie kalkomanie.
Myślę że za 65 zł z przesyłką będzie dobrze. Średnia Waszych ocen zadowala mnie.
Godzinę temu, jarek napisał:

Na zdjęciach które znalazłem wygląda na bardzo jasny szary.:jupi2::jupi2:

czyli humbrol 64 + 34 bedzie gitarka?

Edit sprawdziłem i wychodzi na to humbrol 166 LIGHT AIRCRAFT GREY

Edited by DamianosPL

Cześć i czołem, mam zagwozdkę małą. Kupiłem sobie F-16CJ Tamki 1/72 z cichą myślą o przerobieniu go na polską szesnastkę, ale po zgłębieniu tematu nie opłaca mi się to i będzie potrzeba dużo przeróbek. No ale, że jestem w gorącej wodzie kompany to kupilem pitota z czujnikami AOA, odgromniki i maski z kalkami na nowe malowanie z krukiem, poza tym to są pierwsze dodatki jakie kupiłem w ogóle w życiu. Teraz moje pytanie czy sobie złożyć Tamke prosto z pudła, bo naczytałem się, że jest super taka jaka jest, a do tych dodatków kupić https://www.mojehobby.pl/products/F-16C-52-3rd-Tactical-Squadron-Pol.A.F.-875180.html i rzeźbić sobie przy nim? Tę polską szesnastkę zrobić po tamce, żeby mieć pojęcie jak to powinno wyglądać, oczywiście biorąc pod uwagę różnice w wersjach samolotu?

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Cześć i czołem, mam zagwozdkę małą. Kupiłem sobie F-16CJ Tamki 1/72 z cichą myślą o przerobieniu go na polską szesnastkę, ale po zgłębieniu tematu nie opłaca mi się to i będzie potrzeba dużo przeróbek. No ale, że jestem w gorącej wodzie kompany to kupilem pitota z czujnikami AOA, odgromniki i maski z kalkami na nowe malowanie z krukiem, poza tym to są pierwsze dodatki jakie kupiłem w ogóle w życiu. Teraz moje pytanie czy sobie złożyć Tamke prosto z pudła, bo naczytałem się, że jest super taka jaka jest, a do tych dodatków kupić https://www.mojehobby.pl/products/F-16C-52-3rd-Tactical-Squadron-Pol.A.F.-875180.html i rzeźbić sobie przy nim? Tę polską szesnastkę zrobić po tamce, żeby mieć pojęcie jak to powinno wyglądać, oczywiście biorąc pod uwagę różnice w wersjach samolotu?

Tamka to bardzo dobry model, ale faktycznie pod naszego nie nadaje się wcale. Pitota akurat i tak do niej warto włożyć, bo toczony zawsze będzie wyglądał lepiej niż plastik. Z odgromnikami podobnie.

Kwestia polskiego Jastrzębia w 72 była wałkowana na forum wiele razy, ale zawsze można coś podsumować. Mistercraft to na pewno nie jest dobry wybór, oni raczej do zgodności z oryginałem wagi nie przykładają - i w pudełku może być cokolwiek + polskie kalki.

Ogólny konsensus jest taki, że Jastrzębia robi się z Revella i dodaje do niego pewne rzeczy (przede wszystkim podstawę statecznika pionowego). Alternatywa to model KF-16C Academy z bardzo ładnym detalem - zrobisz naszego prosto z pudła bo wszystkie potrzebne części sa na ramce, ale ma pewne problemy z kształtem nosa.

Dzięki za odpowiedź, no czytałem tematy na forum i aż zgłupiałem z tego wszystkiego. Ten będzie dobry, bo widzę, że chyba 2 możliwości  zrobienia statecznika pionowego, nie wiem jak z kołami i wlotem powietrza, albo dyszą?

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-Meet-2018-Lockheed-Martin-F-16-MLU-31st-Sqn.-Kleine-Brogel.html