Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Weź na patyczek do uszu trochę benzyny i powinno zejść

Niestety nie mam benzyny bo nie bawiłem się jeszcze olejami (nawet nie kupiłem bo nie wiem gdzie W&N dostać). Łapałem się różnych pomysłów, najskuteczniej działał płyn do usuwania kleju po naklejkach firmy HG - rozpuścił klej. I primer. I plastik.

Generalnie pomyślałem "fight fire with fire", małymi kawałkami taśmy rociągałem ten klej i innymi "klepiąc" ściągnąłem go do tego stopnia (na razie 1,5 koła):

3ec397ee561a63289269c1820b5f8759.jpg

W kioskach masz benzynę do zapalniczek zippo. Specyfików niepewnych bym raczej nie używał... Ewentualnie sprawdził na ramce czy nie wchodzi w reakcję z plastykiem.

17 godzin temu, Tap-chan napisał:

Da się coś z tym zrobić?

Nie jęczeć 😁 Wrzucić do kreta i malować raz jeszcze 😁

• Like 1

37 minut temu, Marcin Rogoza napisał:

Nie jęczeć 😁 Wrzucić do kreta i malować raz jeszcze 😁

Chyba szybciej będzie :D

Część , mam pytanie czym różni się wersja f16a od f16c i f16c od f16cg. Posiadam model f16 tigermeet 1:32 Rewella i chcialbym go zrobić w wersji cg.  Szukam zbiorników na paliwo montowanych pod skrzydła do tego modelu.

F-16A to wczesna wersja samolotu, F-16C to - można powiedzieć z dużym uproszczeniem - współczesna, przy czym wersji C tez jest bardzo dużo (tzw. Blocki). C od A odróżniają zarówno elementy zewnętrzne jak i bebechy, długo by o tym pisać.
F-16CG to po prostu wersja C, zdaje się że Block 40 i 42.
Z tego co się orientuję Revell zrobił tylko wersję F-16A w 1:32, tak więc wersji C/CG z tego nie zrobisz niestety.

Edited by Solo

Czy jest tu ktoś, kto miał do czynienia z kalkami od F-15e Revella? Przyznam szczerze, że nie wiem co robić, zacząłem męczyć się z tym etapem od oznaczeń na wewnętrznej stronie stateczników pionowych. Te kalki są straszne, Mr. Mark Softer praktycznie w ogóle nie działa, kalki pod nim nie marszczą się praktycznie wcale. Na dodatek rwą się na byle wypukłościach. Jednen pasek o góry statecznika siadł w końcu, ale się porwał (mark softer nakładałem ponad 10 razy), na drugi poszło 5 "warstw" płynu i dalej jak płaski był tak jest, tylko popękał. Niestety, na kalkach napisane jest, że to pomiot Italeri, kolejne nieprzyjemne zetknięcie z tą marką. Może są jakieś płyny, które lepiej działają?

Agama Hypersol  i Bilmodel 3.Ten drugi nakładany tylko aerografem.

Oba ciężkie w zorganizowaniu w moim rejonie 😞

Znalazłem jednak winnego - Neo! Mam produkty Gunze, ale w wersji NEO, czyli bezwartościowe wersje świetnych produktów, specjalnie na rynek US i europejski. W desperacji wziąłem dzisiaj kalki z Leoparda Italeri (WoT i oryginalne), T-80 Zvezdy i Su-35S KH, efekty jak z Revellowskimi. I chociaż płynu dawałem tyle, że kalka w nim pływała, to nic się nawet nie zmiękczyło i nie pojawiła się jedna chociażby fałdka. No a teraz jeszcze doczytałem recenzje wersji NEO... Cóż, niedaleko jest sklep, mają tam Tamiya MarkFit. Mam jeszcze dobre kalki dla drugiego wariantu, trzeba będzie spróbować.

Samoloty eastern express w skali 1/144 są warte uwagi czy lepiej dać sobie z nimi spokój? Nigdy nie miałem z ta firmą do czynienia i w necie słabo z galeriami modeli tej firmy. Pytam z ciekawości bo puścili fajny samolocik ale jak mam rzeźbić sztukować dorabiać czy dokupować kalki to sobie odpuszczę. 

Witam,

Mam pytanie odnośnie malowania szachownic w okresie międzywojennym na wewnętrznych stronach podwójnych stateczników pionowych. 

Czy było to dozwolone czy nie?

Jeśli tak, to czy wygląd szachownicy( tj. górne lewe czerwone pole itd) zachowywał regulaminowy układ czy był jego lustrzanym odbiciem?

Jakiś przykład,zdjęcie..ect.

Hej. Mam pytanie. Mam JU-88 A4 1:48 z ICM. Jest tam fajnie odwzorowany silnik itd. Ale potem to wszystko się zamyka pod klapami. Szukałem i nie znalazłem, ale chyba nikt nie wpadł na pomysł by np. zostawić pootwierane klapy silnika co by ten silnik było widać. Pytanie czy klapy z modelu ICM idą jak prawdziwe. Co sądzicie?

Szukałem również zdjęć JU-88 z otwartym silnikiem na jakimś "serwisie" ale bida.

Hej, dziękuję za odpowiedź. Nie znalazłem tego - dziwne. Czyli jednak można sobie otworzyć klapki 🙂 fajnie!

Ja powolutku kończę budę i zaczynam silniki. 🙂

Witajcie

Dostałem na święta to cudo

a12010_eigth_air_force_bomber_resupply_s

Po przeliczeniu z humbrola155 na vallejo wyszedła mi kolor 70,899olive brown ,jednak wydaje mi się za ciemny. Jaki kolor polecacie na główny najlepiej z pactry lub vallejo.

Edited by miro986
niepełny tekst

Który MiG-31 w skali 1/72 i 1/48 jest powiedzmy najlepszy jakościowo (bez wnikania w wersję)?

18 minut temu, Solo napisał:

AMK.

To 1/48 byśmy mieli załatwione (zgodnie z przypuszczeniami), jeszcze tylko 1/72.

Z tych MiG-31 w 1/72 to zestaw Trumpetera jest chyba najlepszy. W opiniach jedni piszą że ICM a inni że Zvezda są dobre, ale oba są starsze od Trumpka. Może ktoś coś poradzi?

Ja bym patrzył na cenę: Zvezda jest bardzo tania, to chyba bardzo stary ich model. Obstawiam że Trumpeter jest znacznie lepszy. Ale w ręku nie miałem.

Patrząc na wypraski na mojehobby zarówno Zvezda jak i ICM nie wyglądają szczególnie zachęcająco. Ja swojego składałem z Trumpetera i muszę przyznać, że bardzo przyjazny model, dobry detal, fajne uzbrojenie i całkiem niezłe spasowanie - odrobinę uwagi wymagają tylko wloty powietrza.