Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Macie panowie jakiś schemat podwieszeń dla F-15E? Widziałem AIM-120 na tylnych zaczepach belek podkadłubowych, ale czy mogę gdzieś tam wmontować AIM-9?

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

Macie panowie jakiś schemat podwieszeń dla F-15E? Widziałem AIM-120 na tylnych zaczepach belek podkadłubowych, ale czy mogę gdzieś tam wmontować AIM-9?

Sklejałem F-15E w zeszłym roku, więc przejrzałem sporo zdjęć, w tym "oficjalne" loadouty dostępne na f-15e.info  i nie przypominam sobie takiej konfiguracji. Więc nawet jeśli można podwiesić, to chyba nie było to praktykowane.

• Like 1

Posted (edited)

No nie, przenoszą, choć chyba faktycznie nie za często.
Jak widać na zdjęciach, choć może to przypadek, Sidewinder bywa przenoszony na prawej, podskrzydłowej, zewnętrznej wyrzutni.

17th_Weapons_Squadron_-_McDonnell_Dougla

maxresdefault.jpg

081112-F-7823A-306.JPG

Edited by Solo
  • Like 1

10 minut temu, Fixer napisał:

Sklejałem F-15E w zeszłym roku, więc przejrzałem sporo zdjęć, w tym "oficjalne" loadouty dostępne na f-15e.info  i nie przypominam sobie takiej konfiguracji. Więc nawet jeśli można podwiesić, to chyba nie było to praktykowane.

Prawdę powiedziawszy to jeszcze jest model w którym nie trzymam się ściśle realiów (i dlatego go tutaj nie pokazuję), ale ja też nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia z AIM-9 na tylnych zaczepach. Po prostu chciałem wykorzystać cały dostępny arsenał, bo zwyczajnie nie przemyślałem tej kwestii przed budową, teraz szkoda wyrzucać.

1 minutę temu, Solo napisał:

No nie, przenoszą, choć chyba faktycznie nie za często.
Jak widać na zdjęciach, choć może to przypadek, Sidewinder bywa przenoszony na prawej, podskrzydłowej, zewnętrznej wyrzutni.

Że na podskrzydłowych to raczej norma, zdjęć są całe tony. Mi chodziło o belki podkadłubowe. Ale po gorących poszukiwaniach znalazłem takie coś:

main-qimg-81cf3b717a75c6e6987d1431d6b597

A jako, że w zestawie mam AIM-9L to tylko 2 sztuki po obu stronach pylonów podskrzydłowych, gdzie ja już przykleiłem 1xAIM-9 i 1xAIM-120. 

Trudno, będę je sobie musiał darować, dokleję jeszcze tylko GBU-10 i po sprawie.

I kolejne pytanie - w zestawie F-14D Tamki jest części na 4 pilotów. Jak rozumiem 2 pilotów jest do wersji A? Te 2 kaski z dodatkową płytką na czole? Bo chciałbym wykorzystać do F-14A od HB.

Posted (edited)

Tego nie wiem, ale rąk masz tylko 6

Edited by Solo

4 ręce są na wyprasce H, 2 gratisowe na wyprasce N. Ale masz rację, to dalej o 2 za mało. Może jak będę w Polsce to uda mi się odkupić je od kogoś? Do czasu aż wezmę się za Tamkę może jeszcze wiele wody w rzece upłynąć ;)

Nie no, odlewnictwo to nie moja bajka.

W dniu ‎02‎.‎03‎.‎2019 o 17:24, Tap-chan napisał:

W książce Jake'a Melampy (właśnie sprawdziłem) stoi wyraźnie napisane, że wszystkie F-15 (a więc i E) mogą przenosić do 4 Sidewinderów na wyrzutniach podskrzydłowych. Ani słowa o podkadłubowych.
Tak na logikę to ma sens, bo rakieta odpalana z wyrzutni nie jest z niej najpierw odrzucana, tak jak bomba z pylonu, tak więc pod kadłubem, gdy są tam podwieszone jeszcze bomby, mogłaby narobić trochę kuku płomieniem z dyszy. Ja obstawiam że nie praktykuje się tego.

3 minuty temu, Tap-chan napisał:

Nie no, odlewnictwo to nie moja bajka.

Nie odlewnictwo, możesz użyć Blue Stuffa, idealna rzecz do takich rzeczy.

• Like 1

Posted (edited)

Pytanie do kogoś kto posiada lub wie - czy oszklenie Karasia z IBG w wersji A(72505) i B(72507) jest taka sama? Chodzi mi o maski do wersji B a z tego co znalazłem to są tylko do wersji A. 

I jeszcze drugie pytanie. Z której firmy maski lepsze Pmask czy Montex?

Edited by bazylms

Koledzy,

Po długiej przerwie spowodowanej ojcostwem :)  wracam do modelarstwa. Na warsztacie Hobbyboss 1/48 N/AW A-10 Thunderbolt II # 80324 

1.jpg.88ad263bf7182590451fa657b6d3b647.jpg

Docelowy malunek to Mediun gunship grey:
2.jpg.4529b6bc11a0f640f0862e84cc3c38ef.jpg

3.jpg.2a90bdf0271243af4d0c4f5237654008.jpg

Pytanie moje, jaki dobrać podkład by uzyskać podobny efekt. Biały? na linie podziałowe czerń i na górę kolor docelowy.

Z góry dziękuję

Cześć, mam pytanko w stylu "jak to zrobić?". Sklejam sobie model z airfixa i dokupiłem do niego podstawki, również z airfixa. Zakładałem oczywiście, że jedno będzie pasować do drugiego... :) głupi ja... jak najlepiej, żeby nie uszkodzić modelu, przerobić mocowanie? Poniżej zdjęcia pokazujące kolejno: instrukcję jak mocowanie powinno wyglądać, element w wytłaczance i mocowanie ze stojaczka.

53832683_2635517866464925_4894016595573080064_n.thumb.jpg.9f7b858c38c1f1c0b75e1d2fc5881ae2.jpg

55587669_2419649781584963_185611126275309568_n.thumb.jpg.a4015d80b8bcddf20fa51be52ecef103.jpg

55644650_1109531269229603_2267034457821151232_n.thumb.jpg.7bbf6965ece6ca1710e942db72290084.jpg

W instrukcji jest wyraźnie napisane, że dziurki są pod stojak A1006. Kupiłeś nie ten stojak.

Rozwiązaniem jest wycięcie prostokątnego otworu o rozmiarach takich jaki ma twój stojak.

61kOkE+aejL._SL1455_.jpg

Czółko,

Blachy Part do Fw 190 D-9 - robił ktoś może foczkę z tymi blaszkami? Jeżeli tak może pokazać jak wyszedł kokpit? Albo może gdzieś na sieci widział?

Instrukcja Part jest trochę dla mnie nie jasna, chciałbym zobaczyć „gotowca” jak to powinno wyglądać...

W dniu ‎19‎.‎03‎.‎2019 o 11:12, 1984 napisał:

Pytanie moje, jaki dobrać podkład by uzyskać podobny efekt. Biały?

Podkład nie ma znaczenia, znaczenie ma jak i czym będziesz malować. Do takiego kamuflażu ja bym użył czarnego podkładu i zrobił black basing, ewentualnie szary podkład, preshading po liniach podziału i na to kamuflaż.

Posted (edited)
Godzinę temu, Thalgonis napisał:

Czółko,

Blachy Part do Fw 190 D-9 - robił ktoś może foczkę z tymi blaszkami? Jeżeli tak może pokazać jak wyszedł kokpit? Albo może gdzieś na sieci widział?

Instrukcja Part jest trochę dla mnie nie jasna, chciałbym zobaczyć „gotowca” jak to powinno wyglądać...

O które konkretnie blachy chodzi? Te do Academy czy Tamiya?

Jeśli o te drugie- to może tu cuś znajdziesz

http://users.skynet.be/fb990055/FW-190D.htm

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=11944&p=albums&album=25674

Edited by LordDisneyland

Oj, sorka, nie napisałem dokładnie do czego - Tamiya 1:48 D-9

Dziękuję za linki. To jest 1:72 i widzę, że inaczej jest rozwiązany sposób mocowania pedałów orczyka. U mnie jest jakiś „stelaż”, który niby ma wejść w „kołyskę” pilota ale jest absolutnie za szeroki... A Part nie pokazuje jak to to ew. pozginać, żeby miało ręce i nogi...

Ale chyba zrobię tak jak w linkach powyżej widzę - obetnę po prostu ten „stelaż” i przykleję same „oblachowanie” pedałów.

Czy warto kupić ten zestaw Edka (zawiera tylko to co na fotce) do A-4F Skyhawk 1/48 Hobby Boss, czy pozostać przy kalkach z zestawu? Kabina raczej będzie zamknięta. Chodzi głównie o tablice przyrządów i przełączniki bo fotel pilota będzie żywiczny. 

1136547-12741-18-pristine.jpg

Kolorowe blaszki Eduarda są z reguły po prostu brzydkie. Coś tam mieli zdaje się poprawić w technologii druku ale chyba wiele im to nie dało. Lepiej użyć kalkomani jeśli są.

Taki projekt grupowy chłopaki wymyślili. Zdaje się że Hasa byłaby lepsza, ale miał być ten. Niech im będzie. 

Posted (edited)

Z tego co się orientuję - bo HB nie miałem w ręku - to Hasa jest o lata świetlne do przodu, jakościowo, merytorycznie i cenowo, więc trochę dziwne takie umartwianie się.

Edited by Solo