Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Ktoś się potrzebował pozbyć HB ze stocku? 😀 

A tego to nie wiem. Mkz chodziło o wyrównanie szans, ha, ha. Chyba przestanę się w te projekty ładować, bo zawsze mnie w jakąś padlinę wkręcą. 

Witam,

mam pytanie który producent robi fajny i miły w budowie zestaw śmigłowca UH-60 Black Hawk.

Skala 1:48 ewentualnie 1:72 

Pozdrawiam

Przemek

Zdecydowanie nie. Za tę cenę kupisz już tanią Iwatę na eBayu.

Posted (edited)

Albo za połowę nowego Sparmaxa SP-20...

I pytanie o używanie trochę nie halo, aerograf dopiero pokazany. Jedyną osobą, którą znam i miała go w rękach to Sergiusz Pęczek, który pracuje dla Ammo. 

Edited by mbrnnr

Aerografy Ammo są produkowane przez Badgera i konstrukcja to niemiecka SATA. Więc obecnie bardzo dobra średnia półka. 

Eksploatacja, ze względu na dostępność części i ich cenę raczej problematyczna nie będzie. Ammo o to w dystrybucji na pewno zadba. 

Dużą zaletą jest też to, że Ammo od razu wypuszcza zestawy 0.2mm do poprzedniej AirCobry i 0.3mm do AirVipera. Tak więc kto woli jeden aerograf i przerzucanie dyszy, ma możliwość zaoszczędzić. 

To wszystko oczywiście opinia z pozycji obserwatora. Jak się nimi maluje i jak trwałe są stwierdzić nie mam jak. 

Badger miał w przeszłości problemy z kontrolą jakości. 

IMHO w cenie około 600zł wybrałbym Procona z pewnego źródła niż Iwatę, która może być podróbką. 

Ja bym wybrał Iwatę która nie jest podróbką zamiast Procona z dowolnego źródła. :)

Myślałem że będzie to jakaś konkurencja dla Evolution H&S

Hejka. Robiłem małe poszukiwania ale nic. W instrukcji eduard niejasno. Jaki wg Was jest tam kolor? 

Albo taki jak kolor modelu albo interior green. Widzialem też jakiś grafit lub czarny. 

Screenshot_20190425-191025_Gallery.jpg

Są fajne zdjęcia Hellcata Vraciu i to jest czarne. Ale to 3, a Ty widzę masz 5. Mimo wszystko stawiałbym na czarny.

• Like 1

Jak zdobyć wersję tropikalną Fw-190 w skali 1:72?

Coś mi się widzi, że :

- Heller bardzo leciwy,

- Academy  daje opcję filtra.

Reszta nowych wypustów o wersji tropikalnej po prostu milczy... 

Poradźcie coś.

W skali 1/72 jaki F-4 Phantom w Brytyjskich oznaczenich jest powiedzmy najlepszy? Myślałem o Airfix A06017, ale z tego co widać na zdjęciach to ma strasznie wielgachne linie podziału. 

Obawiam się że brytyjskiego Phantoma w tej skali to innego nie znajdziesz. Był kiedyś jakieś Hasegawy, ale to starocie, podobnie jak Matchboxy czy Fujimi. Chyba nie masz wyboru.

1 godzinę temu, Solo napisał:

Obawiam się że brytyjskiego Phantoma w tej skali to innego nie znajdziesz. Był kiedyś jakieś Hasegawy, ale to starocie, podobnie jak Matchboxy czy Fujimi. Chyba nie masz wyboru.

Bez jaj...

Hasegawa to to samo co Frog a potem Novo.

Matchbox jaki jest każdy wie...

Fujimi bardzo dobry model z delikatnymi wgłębnymi liniami podziału blach IMHO najlepszy wybór.

Airfix miało być fajnie a wyszło mocno przeciętnie.

W dniu 26.04.2019 o 20:36, Rektor napisał:

Jak zdobyć wersję tropikalną Fw-190 w skali 1:72?

Coś mi się widzi, że :

- Heller bardzo leciwy,

- Academy  daje opcję filtra.

Reszta nowych wypustów o wersji tropikalnej po prostu milczy... 

Poradźcie coś.

Eduard w Fw-190A-5 daję filtry przeciwpyłowe więc może się nada 😀

• Like 1

Przeglądnąłem zestaw EDU70116 Fw190A5 Profipack i szczerze mówiąc nie natknąłem się na ślad filtrów tropikalnych.

9 godzin temu, bazylms napisał:

W skali 1/72 jaki F-4 Phantom w Brytyjskich oznaczenich jest powiedzmy najlepszy? Myślałem o Airfix A06017, ale z tego co widać na zdjęciach to ma strasznie wielgachne linie podziału. 

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Fujimi, nie wiem tylko jak z dostępnością.

A możecie podać który konkretnie, bo jak patrzyłem to jest tego mnóstwo. Wprawdzie większość oparta na tym samym bazowym modelu (tak mi się zdaje) ale ja to średnie pojęcie mam. 

5 godzin temu, Rektor napisał:

Przeglądnąłem zestaw EDU70116 Fw190A5 Profipack i szczerze mówiąc nie natknąłem się na ślad filtrów tropikalnych.

Teraz to wiem o co chodzi 😁 Oglądałem kiedyś zrobionego A-5 w malowaniu Grafa i wiedziałem, że to Edek więc jakoś mi się tak skojarzyło. Swoją drogą jedni robią Grafa na Fw-190A-5 z filtrami inni bez... :hmmm: Wybacz, że wprowadziłem Ciebie w błąd :chytry:

Posted (edited)

Pytanie do speców od lotnictwa japońskiego:  do Ki-61-I które pasy z tego zestawu https://www.mojehobby.pl/products/WW2-Seatbelts-Japan-ARMY.html będą właściwe? A - "Komfort type" (rysunek z prawej strony zdjęcia) czy B - "Early type" (z lewej strony zdjęcia)? Opisy "Komfort type" i "Early type" na zdjęciu zasłonięte przez przywieszke.

Edited by Baas ArK

Dzięki Matys, będę szukał.