Jump to content
METYS

Zadajemy pytania ..., dostajemy odpowiedzi ;-)

Recommended Posts

Mam pytanie odnosnie podzialu na klasy w telford mozna to sprawdzic? jaka klasa to jaka skala? bo chyba slepy jestem i nie widze

6 godzin temu, Bobek napisał:

Mam pytanie odnosnie podzialu na klasy w telford mozna to sprawdzic? jaka klasa to jaka skala? bo chyba slepy jestem i nie widze

Nie wiem czy już opublikowali. 

Posted (edited)

A z poprzednich lat, bo szukalem w. ich regulaminach ale nie moge trafić , a tam tylko klasa 1,2 itd samych samolotów jest chyba z 30. Później pojazdy tez 30. Sporo tego tylko jaki klucz 

Edited by Bobek

Nie mam już tego magazynu w którym była cała lista. Tylko kolejny, że zwycięzcami. Ale tam jie ma niestety napisane jaka klasa. Zapytam jeszcze znajomych, może któryś ma. A jak nie to trzeba chyba będzie czekać. 

Czy to jest z żywicami Airesa norma?

IMG_20190508_213433.thumb.jpg.03dad1778c40fc07e4dff1d92bc1b8a0.jpg

IMG_20190508_213410.thumb.jpg.9c0e94eadc81d5b2a3144368957d3782.jpg

IMG_20190508_213357.thumb.jpg.9223dfd762035842d824153fa0e0b7cc.jpg

Jest i konkretniej.

IMG_20190508_213948.thumb.jpg.19ff9dafc5977965e63ce020a2b27aa0.jpg

Jeśli masz na myśli że dysze nie są dopasowane do modelu (z pierwszego posta nijak to nie wynikało), to owszem, u Airesa to jest częste, aczkolwiek nie w przypadku dyszy.
Jesteś pewny że kupiłeś dysze do dedykowanego modelu?

Ja tak miałem do F-18. Kupiłem dysze były ok, przeleżały z rok z modelem i juz nie były ok - tylko za małe. Musiałem troche porzeźbić. 

Uznałem że żywica była świeża a jak poleżała to skurczyła się i tyle. 

Posted (edited)

Solo, prawa dysza jak widać pasuje do modelu. Na zdjęciu #1 pokazałem, że spód (dla łatwego odróżnienia) jednej dyszy pomalowałem na czarno markerem. Fotka #2 ukazuje, że patrząc od góry z każdej strony dysza pomalowana wystaje spod tej drugiej. Na fotce #4 dysza z prawej leży idealnie, podczas kiedy przy tej drugiej zrobił się delikatny "schodek" na przejściu.

Edited by Tap-chan

Jeszcze raz się spytam, czy na pewno dysze dedykowane? Skurcz całkiem możliwe, aczkolwiek trochę dziwne że tylko w jednej dyszy. Może wrzucili do blistra jedną świeżą drugą "wysezonowaną".

Na pewno od tego modelu. Czyżby model Hasegawy miał dwie różne średnice silników? :D

Dziwi mnie, że jedna jest mniejsza od drugiej. Rzeźbić mi się nie chce, więc pewnie będzie uskok z jednej strony - tylko szkoda dodatkowej kasy na takie babole. 

Posted (edited)

Przecież to nie jest trudne żeby poprawić: zeszlifuj gondolę odrobinę, tam nie ma żadnego detalu, i będzie pasować. Faktycznie dość dziwny przypadek.

Edited by Solo

Gdzie znajdę najlepsze, najbardziej zgodne z oryginałem plany spitfire? Tak sobie myślę, że sobie stworzę kolekcję tego samolotu, w różnych wersjach i malowaniach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka