Skocz do zawartości

początkujacy szuka informacji


mlodyZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na tym forum nowy z modelarstwem tez jak narzazie nie mam za dużo wspólnego tylko moje plany, a konkretnie mam zamiar zrobić kolekcje Scanii i jedna replikę zestawu mojego taty scania 144 6x2 środkowa os skrętna. I w tym momencie nasuwają sie moje pytania:

-gdzie mogę kupić [tylko i wyłącznie sklepy internetowe] te modele/ ten model (jeśli nie będzie odpowiedniego będę przerabiał)

-jakie narzędzia będę potrzebował i jakie materiały

- a to najważniejsze pytanie czy pomożecie?

 

 

pozdrawiam:mlodyZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Scanię 144 raczej bez problemu dostaniesz w sklepach internetowych jednak nie w konfiguracji 6x2. Do tego musiałbyś mieć konwersję lub sam byś musiał pokombinować.

 

Trzymaj link który może ci się przydać, kolega JarekS budował Scanię 6x2/4

viewtopic.php?t=7342&highlight=scania

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

1.Sklepy internetowe to np.:

www.mojehobby.pl

www.hobbysta.pl

http://www.hobbyta.sklep.pl/

http://jadarhobby.pl/

A co do narzędzi to:

-jakiś skalpel (nożyk)

-szpachel

-klej

-papiery ścierne

-farbki

-taśma maskująca

 

Na forum każdy ci pomoże

 

Pozdrawiam Actros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej zdawałem sobie sprawę ze będą trudności z dostaniem scanii 6x4 i wpadłem na pomysł aby kupić 2 identyczne zestawy i zrobić zestaw 6x4 longline i oczywiście pobawić się z robieniem wnętrza co wy na to?

Moim zdaniem to nie będzie aż tak bardzo wiarygodne odwzorowanie jego składu ale model będzie przykuwał uwagę nawet tych co modelarstwem i motoryzacja się nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dużo zabawy z docinaniem i klejeniem, jak byś zamawiał KFS longline to około 200zł. Pomysł fajny lecz nie wiem czy bez żadnego doświadczenia zdołasz to zrobić. Ale zawsze możesz liczyć na użytkowników z forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być twój pierwszy model to lepiej sobie odpuść takie przeróbki bo tylko zmarnujesz dwa dobre modele. Lepiej sklej "prosto z pudła" i pomaluj wg swojego pomysłu. To nie takie proste - uciąć i przykleić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i trudne ale ja lubię wyzwania poza tym z tego co widziałem co jest na forum jak budowali inni prosto z pudla to i tak musieli przerabiać i tak a ja nawet jeśli chce zrobić 6x4 to i tak już muszę przerabiać i tak no oczywiście nie az tyle ale jednak poza tym ja mogę siedzieć nawet i 20 lat nad tym projektem ale jak już go zacznę to go skończę.

 

 

 

A co do tej stronki http://www.kitformservices.com/ to czy znacie jakiegoś dobrego tłumacza internetowego bo ja nie za bardzo znam angielski tyle co podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę siedzieć nawet i 20 lat nad tym projektem ale jak już go zacznę to go skończę.

Odpuść sobie modyfikacje. Prędzej się zniechęcisz i wyrzucisz to, co uda Ci się poskładać. Do modyfikacji trzeba mieć choć trochę doświadczenia i pojęcia o sklejaniu. Jeśli tego nie robiłeś dotychczas, zacznij od modeli składanych zgodnie z instrukcją.

 

 

MA co do tej stronki http://www.kitformservices.com/ to czy znacie jakiegoś dobrego tłumacza internetowego bo ja nie za bardzo znam angielski tyle co podstawy.

Bez podstawowej znajomości angielskiego, nie zrobisz zakupów w KFS. Translator nie wystarczy, poproś kogoś, kto będzie zamawiał dla siebie, żeby wziął coś dla Ciebie. Poza tym, trzeba mieć kartę kredytową.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie zrozumiałeś podstawy ja znam ale nie znam zaawansowanego ;] poza tym i tak raczej będę kupował od razu 2 modele ale to jeszcze nie pewne kiedyś już coś tam składałem ale to było dość dawno temu i był to jakiś prosty czołg, hmm mówisz ze jeżeli zacznę modyfikacje szybko się zniechęcę możne masz racje ale jedno wiem na pewno mimo ze mam tylko 14 lat to jeżeli mam jakis cel który jestem w stanie zrealizować to go zrealizuje poza tym nie oceniaj mnie jeśli mnie nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle mnie zrozumiałeś podstawy ja znam ale nie znam zaawansowanego ;] poza tym i tak raczej będę kupował od razu 2 modele ale to jeszcze nie pewne kiedyś już coś tam składałem ale to było dość dawno temu i był to jakiś prosty czołg, hmm mówisz ze jeżeli zacznę modyfikacje szybko się zniechęcę możne masz racje ale jedno wiem na pewno mimo ze mam tylko 14 lat to jeżeli mam jakis cel który jestem w stanie zrealizować to go zrealizuje poza tym nie oceniaj mnie jeśli mnie nie znasz.

 

Bujasz w chmurach. Popatrz sobie w relacjach z budowy ile tam jest ambitnych projektów, co to nie miało tam powstać i zobacz, na czym się skończyło. Sklej sobie model prosto z pudła, naucz się kleić. Chcesz zacząć taki ambitny projekt a zadajesz śmieszne pytania. Następne pytanie będzie w stylu: o ile przedłużyć ramę albo potrzebuję zdjęcia tylniego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto sklejony model prosto z pudła będzie bardziej cieszył oko niż spaprana przeróbka.

To Twoja sprawa, Twój model, Twoje pieniądze - Ty podejmiesz decyzję. Ale warto posłuchać starszych Kolegów. Przeróbki, których chcesz się podjąć, wymagają wprawy w liczeniu, wymiarowaniu, przycinaniu i sklejaniu nie zawsze pasujących części, wprawnego posługiwania się szpachlą i ogólnego pojęcia, jak coś z sobą połączyć, żeby trzymało się kupy i nie rozsypało w pewnych sytuacjach.

Na początku każdego modelu zawsze jest zapał, ale z czasem ten zapal potrafi się wypalić. I nie ma się co zaklinać, że "skończę" - modelarstwo ma to do siebie, że nie lubi zmuszania (się)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie racje nie wiem spróbuje wpierw z modelem z pudla ewentualnie w nim jakieś przeróbki jak go skończę pomyśle o czymś następnym ze szpachla u mnie nie ma problemu bo może to was zdziwi trochę ale już dość sporo w dziedzinie budowlanki i motoryzacji ale modelowanie to cos innego chociaż w wielu przypadkach jest sporo podobieństw możecie się ze mną nie zgodzić ale moimi oczami tak jest. pozdrawiam:mlodyZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że mamy podobne nicki.

 

 

Witaj, tak jak panowie już wspominali zostaw na później przeróbki, jak nabierzesz doświadczenia.

Ja chciałem na moim pierwszym modelu zrobić ślady eksploatacji, ale nie miałem doświadczenia.I co?Spaprałem model.Tylko dlatego, że w pierwszym modelu chciałem być jak Jóźwiak, robić świetne ślady eksploatacji.Nie miałem doświadczenia, może i teraz też nie mam, ale wiem, że takie przeróbki warto zostawić na później.Żaden modelarz pierwszego modelu nie zrobił idealnie i nie był to najlepszy model.Np. Jóźwiak czy kolega voseba (dobrze piszę?) robią świetne modele, ale to były ich któreś modele.5?10?15?A może 20, tego nie wiem, ale napewno ich pierwszy model nie był tak dobry jak ich teraźniejsze.

 

Mam nadzieję, że dobrze Ci to wytłumaczyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jeśli nie będzie odpowiedniego będę przerabiał)
jakie narzędzia będę potrzebował i jakie materiały
Chcesz robić przeróbki a nie wiesz jakie potrzebujesz materiały i narzędzia? nic z tego nie wyjdzie - posłuchaj kolegów - najpierw model prosto z pudła - inaczej wyjdzie wielka klapa. Mówię to z troski a nie w złośliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się wydaje że jak np. Piotr skleja model z jakimiś bajerami piastami, niewiem cos z plexi to sie wydaje takie proste ale jak sam to robisz to dużo wysiłku i godzin na to idzie. Koledzy z góry mają racje sklej sobie "model z pudełka" naucz się schludnie sklejać i potem bierz się za Scanie 6x4 z bajerami i jakimś malowaniem fajnym.

 

Pozdrawiam Actros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to miała być scania 6x2 tylko popełniłem błąd w zapisie, no dobra skoro tak to może jakoś za 2-3 tyg kupuje model i zaczynam budowę efekty powinno być widać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kupie sobie aerograf bo już malowałem kiedyś sprayem i nie mam do niego przekonania a w razie czego mogę iść po znajomości do lakierni i tam sobie pomaluje pistoletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małe części typu: lusterka klamki i inne detale to pistoletem możesz wszystko zalać farbą każde wgłębienie psując tym efekt...

Lepiej sobie kupić aerograf cos typu ew-550 to jest Hińska podróbka najlepszego aerografu iwaty...Mam go i polecam ;)

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=aerograf+ew-550a&category=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hińska

Wiem ze to tak nie uprzejmie ale mnie to trochę razi w oczy wiem sam tez robię błędy no ale ...

Co do aerografu to tak jak pisałem wcześniej prawdopodobnie kupuje tylko kwestia czasu w jakim uzbieram pieniądze na niego i kompresor chyba ze może chodzić pod agregatem z lodówki nie jestem w stanie dokładnie określić maksymalnego ciśnienia ale coś około 2 barów powinno być poszło by to pod tym czy nie bardzo?

Bo jeżeli może to tak chodzić to kupuje model scanii narzędzia i kleje i biorę się do roboty jak już wszystko spasuje na sucho wtedy dopiero będę malował. A czy farba musi być koniecznie do modelowania czy mogę użyć np do metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na samym agregacie by ujechał lepiej jeszcze dac jakąś butle żeby ciśnienie było większe...

a co do farbki to raczej do "modelowania":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.