Skocz do zawartości

PZL P-37B ŁOŚ "Chematic" 1/72


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś chciałem wam pokazać model łosia firmy Chematic. Nie było łatwo, każdy kto składał model tej firmy wie że trzeba się trochę pomęczyć. Model malowany farbką Vallejo. Proszę o komentowanie i ocenianie .

 

89471039d99f2f74med.jpg

 

8519dbb0229231bemed.jpg

 

cbe799e5784a6820med.jpg

 

c16d4344b1302028med.jpg

 

Planowane modele: Lancaster, B-17, Ju-52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Twój Łosiek całkiem sympatyczny jest, chociaż na przyszłość...

- spróbuj lepiej spasować owiewki z kadłubem (wiem, że w tym modelu to droga przez mękę, ale podcinaj w granicach rozsądku oczywiście owiewki, kadłub, zawsze możesz jeszcze ratować się szpachlą). Przy okazji duże plusisko za wymalowanie owiewek, które w Łosiu wymaga sporej wytrwałości.

- na łączeniu płaty / kadłub pozostały Ci solidne szpary. Spróbuj może w przyszłości zaszpachlować i przeszlifować - dużo lepiej to będzie wyglądało. Wygląda mi za to, że ładnie wybrnąłeś z łączenia kadłub / ogon

- Pokręciło Ci się cosik z kolorami przy silniku - kołpaki wg mnie powinny być zielone (tak jak gondole silników), kolektory wydechowe i osłona "rdzawa" - u Ciebie to raczej czerwień wyszła...

 

Ale tak czy siak jestem na tak!

Pozdrawiam i życzę dzikiej frajdy przy kolejnych modelach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. No może tylko dopowiem że dobrze Ci idzie malowanie pędzlem. Nie ma zacieków, warstwa równa. Także jest ok.

Przy następnym modelu jak przedmówca zalecam szpachle i wtedy będzie jeszcze lepiej.

 

Powoli po kroczku i będzie coraz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Samo malowanie od strony technicznej rzeczywiście zasługuje na mocną pochwałę gdyż powierzchnia jest gładka i nie ma na niej smug. To bardzo dobrze wróży na przyszłość.

 

Niestety poza schludnym malowaniem i tym, że w ogóle zdecydowałeś się zabrać za Łosia ZTS, którego chyba każdy modelarz powinien mieć na swoim koncie, nie mogę powiedzieć zbyt wiele dobrego

 

1. Model był chyba robiony na trochę szybko, bo niestety dopasowanie niektórych elementów oraz szpachling/szlifing nie wygląda tak jak powinien;

 

2.Kolega Drabik pochwalił malowanie ramy owiewki, ja niestety nie mogę tego zrobić, bo nawet na dość ciemnym zdjęciu widać, że rama "szklarni" nie jest równo wymalowana;

 

3.Dobór kolorów również nie ten. Rdzawy jest czerwony, a niebieski za bardzo daje po oczach;

 

4. Kalkomanie są położone nieprawidłowo (szachownice na górnych powierzchniach skrzydeł), a część z nich się pozwijała i wygląda co najmniej dziwnie

 

Nie chcę żebyś moje uwagi traktował jak wyżywanie się, bo Broń Boże nie o to mi chodzi. Chodzi o to, żeby zaczynając jakikolwiek model podejść do niego poważnie, podjąć pewne przygotowania (np.odpowiednio dobrać farby) i nie spieszyć się z budową, gdyż pośpiech rodzi niedoskonałości i błędy, a tego chyba chcielibyśmy uniknąć prawda ?

 

Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w kolejnych projektach i zachęcić Cię do wrzucania kolejnych modeli do warsztatu. Wielu młodych modelarzy bardzo na tym skorzystało. Pośpiech zamienili na naukę i teraz tworzą piękne modele.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.