Jump to content
taltos1

Modele w skali - 1:1000!

Recommended Posts

Pewnie kulka osób pamięta mikromodele P.Janusza Skulskiego....

Za pierwszym razem jak zobaczyłem to zdjęcie dawno temu, doznałem prawdziwego szoku...

Aż trudno uwierzyć, że można tak dokładnie i czysto wykonać model w tej skali. Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana

Pozdrawiam

Za pierwszym razem jak zobaczyłem to zdjęcie dawno temu, doznałem prawdziwego szoku...

Aż trudno uwierzyć, że można tak dokładnie i czysto wykonać model w tej skali. Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana

Do dziś mam schowany ten numer "Morza" i do dziś prześladuję mnie mój modelarski święty gral jakim jest Takao.CO do czystości i precyzji wykonania to mimo braków relingów nikt do dnia dzisiejszego nie zbliżył się nawet do poziomu Janusza Skulskiego.

No właśnie byłem ciekaw kiedy padnie tu nazwisko Pana Skulskiego. Takao i te jego foty z zapałką to już taka klasyka jak "Smoke on the Water", a nie zapominajmy, że popełnił on jeszcze wiele pięknych modeli w tym klimacie - Yamato, Schokaku i Scharnhrsta o ile pamiętam.

CO do czystości i precyzji wykonania to mimo braków relingów nikt do dnia dzisiejszego nie zbliżył się nawet do poziomu Janusza Skulskiego.

Dokładnie tak, te modele wyglądają jak 1:700, albo nawet 1:350

a nie zapominajmy, że popełnił on jeszcze wiele pięknych modeli w tym klimacie - Yamato, Schokaku i Scharnhrsta o ile pamiętam.

Widziałem tylko jeszcze Shokaku, innych nie, a wyczytałem że wcześniej zbudował 12 pancerników, chętnie bym je zobaczył

Pozdrawiam

Pomimo braku relingów, modele p. Skulskiego powalają na kolana
Wyćwiczone oko dojrzy również brak olinowania... ale co tam, w tej skali pełen szacun... bez dwóch zdań

...

Widziałem tylko jeszcze Shokaku, innych nie, a wyczytałem że wcześniej zbudował 12 pancerników, chętnie bym je zobaczył
Ja też !!! Ma ktoś linka ? ?

...

Wyćwiczone oko dojrzy również brak olinowania...

A na tylnym maszcie to nie olinowanie Szczątkowe, ale jest i na pierwszym chyba też...

Pozdrawiam

taltos1 napisał:

Ja też !!! Ma ktoś linka ?

Mówisz , masz

shokaku1u.jpg

beztytuu1ka.jpg

Mówisz , masz

Dzięki za fotki Można gdzieś zobaczyć zdjęcia innych modeli p. Skulskiego

Pozdrawiam

A na tylnym maszcie to nie olinowanie Szczątkowe, ale jest i na pierwszym chyba też...
... też szczątkowe. Ok, nie czepiajmy się detali. Generalnie opad szczeny.

...

witek@, fotki świetne - niektóre tak stylizowane, że przy odrobinie retuszu i można by pomyśleć, że to oryginał Jestem pełen podziwu dla Pana Janusza...

...

4 słowa:

wersja angielska: OMFG...

wersja polska: O Żesz Kur... Ja Pier.......

Wybaczcie, ale inaczej nie jestem w stanie tego wyrazić

4 słowa:

wersja angielska: OMFG...

wersja polska: O Żesz Kur... Ja Pier.......

Wybaczcie, ale inaczej nie jestem w stanie tego wyrazić

Bardziej do przedstawionych zdjęć pasowałoby proste, japońskie 素晴らしい (subarashii)

Jak widać nie Wszyscy forumowicze mieli kontakt z modelami Pana Skulskiego - szkoda była szansa na obszerne relacje z budowy tych cudeniek w MO ale...... . Witek zapomniałeś dodać że farba była robiona przez Pana Skulskiego tez samodzielnie, i te fajne zdjęcia nie były robione cyfrówka ale również modyfikowanym obiektywem w końcu to były lata 80-te

Co do Panów Brożyna, Terpiński - modele jak modele wiadomo jakiej klasy, ale na ostatnich jeszcze fajnych mistrzostwach mikro przedstawili Swój warsztat było co oglądać, oj było, te półtorej godziny na długo utkwiło w mej pamięci.

I na koniec impreza w Gdyni termin ma bardzo nieszczęśliwy, ale jest spora szansa na wrześniowe Niepołomice - ma być wystawa prac Pana Brożyny, maja być znów warsztaty mikromodelarstwa, generalnie spotkanie okrętowców daleko od morza - fakt, na te chwile to tylko plany ale fajnie by było jakby wypaliły.

jest spora szansa na wrześniowe Niepołomice - ma być wystawa prac Pana Brożyny, maja być znów warsztaty mikromodelarstwa, generalnie spotkanie okrętowców daleko od morza - fakt, na te chwile to tylko plany ale fajnie by było jakby wypaliły.
To dobra wiadomość - może w końcu uda mi się przybyć na zlot okrętowców

..to te Niepołomice pod Krakowem ?

To dobra wiadomość - może w końcu uda mi się przybyć na zlot okrętowców
Postaraj się zrobić jakieś zdjęcia, po czym czekamy na foto-relację

...

Może nawet mi się uda wyściubić nos z Tarnowa?

Daleko nie mam

może się z tego zrobić zlot... forumowy

Niestety z zaufanych źródeł wiem,że z Niepołomic nic nie wyjdzie....a zlot forumowy to świetny temat do dalszego rozpracowania ;-)

Niestety z zaufanych źródeł wiem,że z Niepołomic nic nie wyjdzie....a zlot forumowy to świetny temat do dalszego rozpracowania ;-)

- czy spływ ?

...jakies propozycje ?

Hehe, spływ tyż można zrobić, ale już tylko dla kolegów 18+ Można by cosik obmyśleć na wakacje

Piękny wątek , niestety bez zdjęć . Wstawiam jedno z innego wątku o okrętach :

imageproxy.jpg.2769f670c112e2bf116823db721e4481.jpg

Najlepsze ,że znalazłem to w Googlach a nie na forum . Pewnie jeszcze dużo fajnych rzeczy jest pochowanych tutaj .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

Jest coś nieprzyzwoitego w tym, że zdjęć tych modeli nie da się obejrzeć w dobrej jakości w sieci... Wstyd.

Ci panowie odlecieli na Księżyc... I to dobre dekady temu. 

A my sobie na orbicie lepimy... Ale za to mamy 40 megapikseli w komórkach, komputery na biurkach, druki 3d, blaszki rainbowa i flajhołki. 

:tancze: :jezyk::glupek:

Kingsajz .

A ty sadzisz, ze ci Panowie to maja po 80 lat i kompa nie widzieli? Heheheh, bardzo smieszne. 2017/18 wystawiali te modele mozna znalezc troche wieksze fotki.

Dla mnie Takao i Shokaku to numero uno, jest kilku takich magików na swiecie.