Jump to content
wosiek

VW Typ 87 z Military Wheels - 1/72

Recommended Posts

Co wieczór ryjek tu wciskam ;)

tylko co mnie dłubaczowi komentować

jak dotarło do mnie jaka to skala to niewiele zabrakło mojemu T-60 aby dostał młotkiem ; /

niewiele zabrakło mojemu T-60 aby dostał młotkiem
lepiej byś go poprawił, zamiast niszczyć

Co mnie skłoniło do drastycznych posunięć z "żukiem" ? Otóż przyglądając się bryle stwierdziłem, że niestety tył samochodziku nie trzyma kompletnie symetrii. Myślałem, że bagażnik i bambetle ukryją ten bubel producenta, ale tak się nie stało. Konieczna była korekta wyoblenia między innymi dachu przy tylnych oknach. Co będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach ( uzyte; kilo szpachli i 2 m2 papieru ściernego ) Dodatkowo zmieniłem mocowanie anteny, dodałem rynienki nad drzwiami zmieniłem otwory wentylacyjne przedziału silnika, skorygowałem linię podziału klapy bagażnika o około 0,8 mm, powiększyłem komorę silnika, przez co powinien ładniej się prezentować. No to by było tyle na dzisiaj, teraz foty jak to teraz wygląda:

DSC_0174a.jpg

DSC_0171a.jpg

Jeszcze mam małe pytanie: Czy dodawać bagażnik jak poprzednio czy z niego zrezygnować ?

Wczorajszy wieczór przyniósł malowanie karoserii bolorem bazowym

DSC_0175.jpg

DSC_0176.jpg

... i dodałem trochę klamotów do środka

DSC_0177.jpg

Mały "update", żeby nie było, że nic się nie dzieje Autko zmierza do finału. Powoli pojawiają się kolejne szybki, obicia, washe, kurzenia i inne wynalazki

DSC_0216.jpg

DSC_0217aa.jpg

DSC_0213.jpg

DSC_0215.jpg

A tu jedna fotka z innej beczki dla oderwania oczu od pokracznego "żuczka" - Opelek z flakiem też w malowaniu DAK

DSC_0203.jpg

Prawie skończone, zostały praktycznie drobiazgi. No chyba, że będą z Waszej strony jakieś uwagi to postaram się w miarę możliwości je wprowadzić. Modelu na razie nie będę wrzucał do galerii, bo mam w planie małą winietkę, ale muszę złapać odpowiednią wenę i tymczasowo model wyląduje na półce czekając na swój czas

vwbettletype87.jpg

Po prawie dwóch latach postanowiłem "odgrzać tego kotleta" tworząc do niego małą winietkę na potrzeby Festiwalu w Bytomiu gdzie model będzie można oglądnąć na żywo. Galerię na potrzeby Forum zrobię w przyszłym tygodniu.

DSC_0459_zps34c20279.jpg

DSC_0456_crop_zps1d0884bc.jpg

DSC_0461_crop_zps03d3f182.jpg

Fajny garbusek.

Kurcze, tyle fajnych modeli będzie w Bytomiu do obejrzenia a tym razem nie uda mi się zawitać :(