Skocz do zawartości

Farby pod pędzel


Gość seba1295

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzę z prośbą jak to w końcu jest z tymi farbami.Podobno najlepsze są Pactry ale sporo osób twierdzi że i tak najlepsze są Humbrola.Jeden modelik wykonałem farbami Humbrola i powiem że był to pierwszy w życiu, do tego pomijając gruuubą warstwę farby wyszło całkiem OK jak na pierwszy raz.Teraz wykonuję drugi, raczej wykonywałem bo poszedł do kosza, zmieniłem je na Pactre, czyżby dlatego?

Proszę o pomoc, i komentarze.

PS., będę wykonywał Sherman'a i Huey'a, jakiej firmy najlepszy jest kolor Olive Drab?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie rozcieńczasz farb i dlatego to tak wychodzi.

Jeśli chcesz na początek dobrze nauczyć się malować, to stosuj farbki Humbrol'a i Revell'a.

Na akryle przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za Pactrami. Sam większość modeli, a chyba wszystkie, które są pokazane gdziekolwiek, które malowałem pędzlem pokryłem Pactrami. Po zakupie w zasadzie nie trzeba było ich nawet rozcieńczać, całkiem fajnie kryły. ja mam z nimi miłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie i tym i tym idzie przepięknie pomalować model. To tak jakbyś pytał czy lepszy SUV, czy Ferrari. Popróbuj i wybierz co bardziej Ci pasuje ;-) Ja wybrałbym Pactry. Pędzel wymaga kilku warstw, a przy 6 godzinach schnięcia pojedynczej powłoki proces malowania się wydłuża. Kolejne warstwy Humbrola rozpuszczają się wzajemnie w jakimś stopniu, w przypadku Pactry nie ma czegoś takiego. Jeden fałszywy ruch i trzeba czekać aż farba wyschnie, żeby poprawić rozmytą do podkładu ciapkę. Oczywiscie Humbrole mają także wiele zalet (na pewno nie sposób zamykania słoiczków). Niestety najwięcej zalet ma po prostu aerograf ;-) A do Aerografu to tylko Gunze C!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie malowało się całkiem dobrze humbrolami, ale ja jestem cierpliwy (albo inaczej mówiąc modeluję dorywczo). Nie przeszkadzało mi, że kładłem 5 cieńkich warstw w odstępie 24 godzinnym każda

Największą ich zaletą, jak dla mnie, jest współpraca z olejami.

Oleje bardzo ładnie się po humrolkach rozprowadzają, przenikają wręcz.

Wszystkie cieniowania itp robiłem właśnie za pomocą wcierania farb olejnych (artystycznych).

 

Teraz maluję LifeColor'ami i też nie jest jakoś specjalnie zle. Dlaczego zmieniłem farby? Akryle nie śmierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj akrylami. Pod pędzel najlepsze. Pactry są w sam raz na początek. Grunt to malować nie jedną warstwą tylko kilkoma ( do trzech, czterech). Ja zawsze nalewałem około 10 kropel Pactry do jakiejś nakrętki i rozcieńczałem je dwiem kroplami wody i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malowałem humbrolami i pactrami. Osobiście wolę pactry. ja rozcieńczam je wlewając wodę do szyjki tak aby farba była nieco pod granicą szyjki zakręcam i wstrząsając mieszam przez ok minutę jak chcesz sprawdzić czy jest odpowiednia bierzesz czystą kartkę maczasz pędzelek w farbie przesuwasz pędzel po wewnętrznym boku szyjki i takim pędzlem przeciągasz po kartce na odległość ok 5 cm jeśli w tym odcinku nie pokrywa całego paska to jest za gęsta a jak się zbytnio rozlewa to za bardzo rozcieńczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się podczepię, bo pytanko pasuje do tematu. Maluję sobie narazie pędzelkiem, farbki Pactra. I mi biały nie chce kryć. Obojętne, czy to matowy, czy błyszczący biały. Golenie i wnęki podwozia ni jak nie chcą pokryć się bielą... Farba lubi się zbierać w "kątach" tak jak ma to w zwyczaju wash. Z każdym innym kolorem nie ma najmniejszego problemu. Ma ktoś na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się podczepię, bo pytanko pasuje do tematu. Maluję sobie narazie pędzelkiem, farbki Pactra. I mi biały nie chce kryć. Obojętne, czy to matowy, czy błyszczący biały. Golenie i wnęki podwozia ni jak nie chcą pokryć się bielą... Farba lubi się zbierać w "kątach" tak jak ma to w zwyczaju wash. Z każdym innym kolorem nie ma najmniejszego problemu. Ma ktoś na to jakiś sposób?

 

1. aerograf

 

2. Mr. Base White

 

3. srebrny podkład pod białą

 

kolejność wg skuteczności IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór. Z góry mówię, że dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość i normalne odpowiedzi, jeżeli chcesz dogadywać itd - nie odpisuj w cale.

Zakupiłem dwa modele łodzi, lecz po złożeniu trzeba je pomalować i tu się nasuwają moje pytania.

Jakie farby były by najlepsze do malowania pędzlem i ile mniej więcej kosztuje pojemnik jednej farby lub paczki nie orientuje się (jeszcze) jak to jest.

Z czym rozcięczać farbę i czy jest to wymagane.

Chciałbym jutro skoczyć i kupić parę rzeczy lecz na razie nie wiem jakie

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy na forum, szczególnie ten:

viewtopic.php?f=40&t=9427

 

Co do malowania, zobacz jakie farby są rekomendowane przez producenta danego modelu (powinien być w instrukcji schemat malowania). Farbka kosztuje przeciętnie nie powinna przekroczyć kilku złotych. Możesz także w sklepie modelarskim popytać i dowiedzieć się co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja osobiście uważam ze pod pędzel najlepsze są farby tamiyowskie. Farb olejnych nie polecam , ale to moje zdanie . Miałem z nimi doczynienia i uważam że sie nie nadają ostatecznie do aerografu, a pactra cena zadowalająca ale jakość taka sobie. Teraz osobiście mam aerograf i stosuje Vallejo jak i tamije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pozwólcie, że się podczepię, bo pytanko pasuje do tematu. Maluję sobie narazie pędzelkiem, farbki Pactra. I mi biały nie chce kryć. Obojętne, czy to matowy, czy błyszczący biały. Golenie i wnęki podwozia ni jak nie chcą pokryć się bielą... Farba lubi się zbierać w "kątach" tak jak ma to w zwyczaju wash. Z każdym innym kolorem nie ma najmniejszego problemu. Ma ktoś na to jakiś sposób?

 

podejrzewam że po prostu za bardzo rozcieńczyłeś farbę albo to "zły kolor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pactra ładnie zasycha bez podkładu (nie twierdze że bez podkładu będzie tak jak z podkładem ale i tak się dobrze trzyma modelu)

Możliwe że po prostu nie wymieszałeś farby. Najlepiej zrobić to patyczkiem a potem wrzucić metalową kulkę np. z łożyska lub Śrut do wiatrówki i z tym trząchać aż się dobrze rozmiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe jak do tej pory natrafiłem na taką farbę czerwona która robiła ciapki na modelu i nie jest to moja wina bo malowałem pod okiem pana z modelarni. (niestety nie pamiętam numeru farby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.