Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, niech wam bedzie na moich zdjęciach głównie apa holuje .

Pytanie- jakie wartosci przeciążenia dopuszczalne( książkowe eksploatacyjne) dla su-22 i realnie na ile mozna je przekroczyć żeby nie skonczyło się to wizytą w Bydgoszczy?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce Samolot Su-22M4, Książka 1, Charakterystyki lotno-techniczne, sygn. Lot. 2674/87, Dowództwo Wojsk Lotniczych, Poznań 1990 jest zdaje się "+7g i -3g".

Znam przypadek(na Su-20) gdzie przekroczono w locie tą wartość i jednak samolot został wycofany. Na pewno jest jakiś "margines błędu", ale ile on dokładnie wynosi to pewnie nikt nie wie.

 

Co do holowania przez APĘ to nigdy nie widziałem na żywo takiej scenki. Jest ponoć jakieś przeciwwskazanie do użycia APY jako holownika. Nie powiem dokładnie o co chodzi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co do holowania przez APĘ to nigdy nie widziałem na żywo takiej scenki. Jest ponoć jakieś przeciwwskazanie do użycia APY jako holownika. Nie powiem dokładnie o co chodzi niestety.

 

 

 

Sawicz, w APIe wówczas pali się sprzęgło.

 

 

Łukasz, niwelacja i przegląd węzłów silowych odpowiadają na pytanie czy wycofać czy zostawić w słuzbie ;).

 

Nie tylko. ITWL ma swoją metodę- fotografia krok po kroku całej budy i wrzucenie całości do swojego chytrego programu. 3Dmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawicz, w APIe wówczas pali się sprzęgło.

 

Dzięki za informację. Teraz jestem o nią mądrzejszy.

 

p.s. Jedno z moich ujęć z Machawca 15.05.2010:

miromar.th.jpg

 

Ładnie żabami rzucało:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Holującej APy nie trzeba daleko szukać, "Wizerunek polskich skrzydeł" w części "lotnicza codzienność" może nie Su-22, ale jest z MiG-23.

Piotrek.S. nie wiedziałem, że też byłeś w Mirosławcu jak znajdę czas to wrzucę trochę detali uzbrojenia z bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po sprzęgle:

Piotrek.S- racz zauważyć kiedy to zdjęcie było wykonane. W "upojnych" latach 90-ych wiele rzeczy było możliwe, które obecnie są zakazane. Holowanie APA-mi jak najbardziej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po sprzęgle:

Piotrek.S- racz zauważyć kiedy to zdjęcie było wykonane. W "upojnych" latach 90-ych wiele rzeczy było możliwe, które obecnie są zakazane. Holowanie APA-mi jak najbardziej też.

Oj nawet obstawiłbym `89 albo troszkę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Poszukuję materiałów dotyczących su-22 um3k 102 / 66102 użytkowanego w 7 PLB-R w Powidzu. W dniu 13.06.2001 samolot ten uległ katastrofie podczas podejścia do lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych.

 

su22um3102.jpg

 

Pozstanowiłem zbudować model w skali 1/72 lub jak się uda to w 1/48 ). Jednak posiadam materiały ilustrujące samolot jedynie z lewej strony. Jeśli ktoś z Was ma jakieś fotografie lub schemat malowania tej maszyny będe wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w 1/48 nie zrobisz raczej bo nikt nie robi szparki w tej skali (podobno kiedyś dawno temu Kopro robiło). Zestawów do konwersji tez nie za bardzo jest.... Tez chcę zrobić go w 1/48 i stoję w miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.