Jump to content

Recommended Posts

• Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 6 months later...

Pytanie o możliwy zestaw podwieszeń.

Czy jest możliwe i spotykane by w Polskich Su był zamontowany następujący zestaw:

2X Zbiorniki dodatkowe

2x R60

2x FAB 500

KKR-1T

I nie wiem co może być poza zbiornikami podwieszone pod belki kadłubowe czy może to być KH-29T?

Do KKR-1 na wewnętrzne węzły podskrzydłowe to SPS-141 i UB-32 najbardziej. H-29 pod kadłub jak najbardziej, ale na zupełnie innych belkach (także inaczej umiejscowionych) niż PTB-800. W tym temacie gdzieś powinny być jeszcze do pobrania foty podwieszeń pod Su-22.

Pytanie o możliwy zestaw podwieszeń.

Czy jest możliwe i spotykane by w Polskich Su był zamontowany następujący zestaw:

2X Zbiorniki dodatkowe

2x R60

2x FAB 500

KKR-1T

c74acda90a571e3bmed.jpg

H-25, H-29

7995339d1b52a9bamed.jpg

• 3 weeks later...
Jakiś przypadek lotów naszych Su-22 w tej konfiguracji? ;)

Sawicz Mikele tak ma, najpierw pisze, później sprawdza (choćby jego określenie kamo remontowego suki jako fabryczne).

Z festynu to prędzej

Na festynie widziałem sukę z Marsami, tylko co z tego?

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

To zależy, jaki był plan. Umiejętność takiego lądowania może się przydać na krótkich pasach. A każde lądowanie, po którym możesz chodzić, jest dobrym lądowaniem.

Hamowanie spadochronem przed przyziemieniem. Przestrzelił i się ratował czy specjalnie?
lądowanie takie było celowe - dla publiczności. Pilot nie "przestrzelił" i nie wypuścił spadochronu przedwcześnie lub awaryjnie tylko wtedy kiedy planował - by było efektownie dla publiczności i bezpiecznie dla maszyny.

Źródło

[...]
Tak widziałem to już, ale cytujesz tak, jakby to autorytatywnie wypowiedział się sam pilot czy "dyrektor" pokazów, a to tylko jeden z internetowych "ekspertów". Zapewne ma rację w tym, że manewr był zamierzony, ale też raczej do końca udany nie był, bo spadł z dość wysoka.

Stałem tuż obok "stojanki" skąd ruszali do pokazów i oprócz samego lądowania, mam masę nagrań obsługi zarówno przed, jaki po lotach. W tym przypadku technicy dość długo oglądali samolot i widać było, że to wszystko jednak trochę odbiegało od normy. No i faktem też było to, że do następnych lotów poleciała już maszyna rezerwowa.