Skocz do zawartości

Mi-8/Mi-17


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. jako że te zdjęcia 605 i 602 plus rysunek znam a o tych zawodach gdzie Bolo ,Kuraś i Ropuch brali udział pisała niegdyś SP to to malowanie Pułkowe 628ki powaliło mnie na pysk. Czemusz to nie doszło do skutku? Ach. A gdyby tak spróbowac zrobic model w takim malowanku? Ale to daleka przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę w tle jakie piękne malowania miały wtedy ósemki, to chyba jest 645 jeśli dobrze pamiętam

 

17-ki. Wtedy miały one oryginalny ruski kamuflaż. Ósemki natomiast już poremontowy, niestety o słabej jakości- po jakimś czasie przypominał sam nie wiem co:

 

m8-8.jpg

 

m8-9.jpg

 

m8-11.jpg

 

Czemuż to nie doszło do skutku? Ach. A gdyby tak spróbowac zrobic model w takim malowanku? Ale to daleka przyszłość.

 

Było pewnie zbyt odważne i co by wówczas wyżsi przełożeni powiedzieli? Strachowe decydentów zeżarło.

 

 

A na koniec zagadka- jaka to wersja Mi-8? Niestety bez nagród

 

m8-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek - proszę cię pogrzeb trochę w pamięci i napisz mi czy te barwy ,kolory ,odcienie które są na tym 605 to są wiarygodne na tych zdjęciach . Czy te foty ewentualnie mocno przekłamują ?

 

Darku zdjęcia były robione bodajrze (tak mi wyszło z wyliczeń)w 90 roku (helikopter boogie był w 91 stąd na tych zdjęciach 605 ma Borutę) i wydaje mi się, że właściwie oddają kolory fabrycznego malowania siedemnastek (wszystkich 4 jakie w 88 przyszły do Leźnicy. Niestety 604 w 89 uległa katastrofie (przy dużej prędkości zaczepił śmigłem ogonowym o nawierzchnię lotniska. Technik nie przeżył, pilotom się udało).

 

Co do 414 jaką zamieścił qalimar to jest prawdziwy numer śmigłowca w wersji T. Został wycofany w 1997 i przekazany do Oleśnicy (numer fabryczny 0414, dostawa 04.12.67 - najstarcza ósemka razem z 314.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku zdjęcia były robione bodajrze (tak mi wyszło z wyliczeń)w 90 roku (helikopter boogie był w 91 stąd na tych zdjęciach 605 ma Borutę)

 

W tym tekście wszystko jest wyjaśnione. Kolory też:

 

text.jpg

 

Jedna rzecz- p. Marek Radomski zdaje się, że pogalopował nieco w fantazję z producentami farb-na obu śmigłowcach musiały być ruskie. Wiertalioty miały wówczas po 3 lata, a więc były zdecydowanie przed pierwszym remontem. Po trzech latach służby, nikt nie myśli o malowaniu całego statku powietrznego- wyrzucanie pieniędzy w błoto. Po prostu Rosjanie na jednym ś-cu zastosowali farbę z jednej beczki, a na drugim z drugiej. Nikt się wówczas nie bawił w FS-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Widzę że galeria zdjęć Mi-8 się rozrasta. Kazde zdjęcie tychże śmigłowców w starym łaciatym kamuflażu jest dla mnie na wagę złota i chyba nie tylko dla mnie bo entuzjastów tej konstrukcji widzę że jest naprawde wielu. Cieszy mnie ten fakt bardzo. Panowie jak macie coś w swoich zasobach dawajcie.

Ja tez dokładam fotki ósemek które zrobiłem już dość dawno podczas pobytu Łęczyckich maszyn na Podbeskidziu.

Śmigłowiec nr 610

f091b5e77da51845m.jpg ef154768cf0c16efm.jpg

Śmigłowiec nr 611

404f2db77cf6eab2m.jpg ba067df71d8b27bdm.jpg

Śmigłowiec nr 622

942d5ae4f2a0dd0dm.jpg e539d704eea4b263m.jpg 0579e25a3e8d2c7fm.jpg

 

A tu fotka śmiglaka chyba 640 zrobiona podczas nocnych lotów w roku ubiegłym także u nas na bielskim lotnisku. Bardzo fajnie wyszły elementy które znajdują się z samego przodu pod osłoną kokpitu a które z kabiny nie da się sfotografować. Może ktoś skorzysta z tej fotki przy budowie modelu

677141a54548f0d8m.jpg

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeproszę pierw autora że sobie użyłem tej fotki

m81z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

To je 628 w trakcie przeróbki na Pasażera/SAR-a pierw w trakcie prób latała taka jak na zdjęciu a wyszła od nas malowana w salamandre 2002 rok:D

ogólnie były 3 takie osobniki 619 już nielot:cry: obecnie lotne oliwy już 627 i 628

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ktoś wie, jak idą prace doposażeniowe z naszymi Mi-17-1W? Miejsce na Adrosa jeszcze puste, Filtrów brak - czyżby miano zastosować inne niż PZU? EWU na wylotach spalin też nie widać, a myslałem że odkąd zaczęto ich uzywać w Afganistanie to już teraz będą w standardzie na wyposażeniu szystkich, a przynajmniej ekspedycyjnych, śmigłowców.

 

20110312192558mi4.jpg

20110312192610mi17_iu.jpg

20110312192616mi1.jpg

20110312192604mi3.jpg

 

W sumie, skoro nb już widać, to wszystko w temacie malowania wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Super fotki koledzy.Stakor - z przeróbkami Mi-17 trumpka myślę że nie było by tak dużo roboty. Jaki byś model nie wzioł do ręki to i tak trochę roboty będzie . Mi też już światełko we łbie się zapaliło co do tej wersji by ją zrobić i wiem że jeśli idzie o 72ke to tylko Hobby Boss a trumpek to praktycznie kopia tego zestawu tylko w innej skali. Zwezda czy KP to nawet w grę nie wchodzi.

Fajnie że temat odżywa .Ja też mam sporo nowych fotek Mi-8 zrobionych na lotnisku w Bielsku Bialej podczas skoków grupy WKS Wawel z Mi-8 655 tylko mam na razie problem z netem i chwilowo korzystam z netu siostry. Jak tylko będe miał możliwosć to zaraz powstawiam je na forum.

Prace z modelem Mi-8 656 też posuwają się do przodu ale fotki będą również w póżniejszym terminie . To tak dla zainteresowanych tematem w dziale warsztat .

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi-8 nb. 655 używany w Iraku miał namalowany czerwony krzyż i półksiężyc tylko z jednej strony ? Czy być może poniższe zdjęcia przedstawiają ten egzemplarz w różnych okresach eksploatacji ?

 

http://www.militaryimages.net/photopost/showphoto.php/photo/1376/ppuser/9

 

http://www.airplane-pictures.net/image137162.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na Mi-17 nb 0608 było tak:

 

http://www.airplane-pictures.net/image84666.html

 

a jest tak:

 

http://www.airplane-pictures.net/image145008.html

 

Pomyłka, lewy/ prawy pyłofiltr została naprostowana standardowymi oczami jak na Mi-8MTW-1 nb 5528:

 

http://www.airplane-pictures.net/image85662.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.