Skocz do zawartości

Mi-8/Mi-17


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Też fajnie wyglądała
To może takiego byś popełnił? Albo z mozliwością przekładania pyłofiltrów, to miałbyś możliwość robienia sobie wersji jaka chcesz

 

 

a przy okazji pozdrowionka Grześ
Z wzajemnością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś jest w posiadaniu 70. numeru Mini Repliki? Jeżeli tak to miałbym prośbę o skan artykułu o godłach na statkach powietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie te 5 nowych mi-17v od 6108do6112 będą w tym "nudnym" oliwkowo-oliwkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee...tam. Wcale mi się nie podobają . Do afganu toć idą to by jaką inną "standaryzację" zrobili. Wiem zaraz powiesz: niektórych rzeczy się nie przeskoczy. Zero polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee...tam. Wcale mi się nie podobają . Do afganu toć idą to by jaką inną "standaryzację" zrobili. Wiem zaraz powiesz: niektórych rzeczy się nie przeskoczy. Zero polotu.
Dokładnie, nie dość, że wszystkie takie same to jeszcze bez godeł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Leźnicy tradycja w narodzie zaginęła.Odkąd ogarnęło ich zielone "lotnictwo" rodem z WSOWZ, to szkoda gadać... Do Afganu? A ponoć mamy się z niego wycofać... Prędzej Weimarskie Siły Zbrojne będą się z nich cieszyć. Gdyż takowe, jako rzekła telewizornia w te pędy powstaną- jeden polski generał do dowodzenia, 30 Francuzów, 30 Niemców i 1200 Polaków do roboty wraz z niezbędnymi bambetlami.

 

Powiem tak Crustian, kwestia godeł jest naprawdę do przeskoczenia. Tak naprawdę, to małe miki, wystarczy tylko chcieć. Czemu zresztą daję wyraz. Gorzej z kolorami całego SP- to niestety widać z daleka i wymaga niestety zabiegów, aby coś stworzyć. WL tak mają i tyle- traktują sprzęt jak czołgi, albo inne rosomaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Leźnicy tradycja w narodzie zaginęła.Odkąd ogarnęło ich zielone "lotnictwo" rodem z WSOWZ, to szkoda gadać... (...)

WL tak mają i tyle- traktują sprzęt jak czołgi, albo inne rosomaki.

Nie tylko w Leźnicy... Pruszcz, Inowrocek, Glinnik to samo.

Było różnorodnie, łaciato i z mnóstewm godeł i kolorów, zostało zielone - że tak powiem - dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie bo ja nie wiem ?

 

A codo malowania to mi się taki jednolicie zielony podoba. Jakoś tak nowocześniej te śmigłowce wglądają niż w tym starym malowaniu. Poza tym jest teraz jakiś tam ład i porządek a nie jak dawniej każdy inny i wyglądało to jak zbieranina z demobili całego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba po to są aby ich używać wiec nie wiem o co ten płacz

 

 

Używać tak, ale nie zajeżdżać w nie swoich interesach.

 

Telewizornia za pomocą TVP1 podała- "jakie korzyści wynieśliśmy z Czadu?"- padła odpowiedź- doświadczenie. Zresztą z ironią zapodali przekaz.

 

Na pewno będzie ono pączkowało w naszych polskich warunkach...

 

To tylko przykład. Niemniej tyle samo doświadczenia wynieśliśmy z Iraku i wynosimy z Afganu. I nic więcej. Zwłaszcza, że za nie płacimy- walutą, sprzętem i ludźmi.

 

A fatamorgana złotych biznesów jakoś tak się rozwiała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? żołnierze maja walczyć na wyeksploatowanym sprzęcie a nowy ma się kurzyć w magazynach ?

 

Tofik, z łaski swojej, niech walczą na nowym sprzęcie- czym bardziej nowoczesny, tym lepiej.

 

Ale się do jasnej chorery pytam- w imię czego? Po kiego czorta? W imię jakich interesów? Polski?

 

Znajdź mi powody naszego zaangażowania w Iraku i Afganie. Uzasadnij, że opłaca się wyrzucać na to ciężką kasę. W wojnie uczestniczy się dla określonych powodów- strategicznych, czy nawet tylko taktycznych, a na gruncie cywilnym- ekonomicznych. Jeśli jeszcze można uzasadnić nasze uczestnictwo w Czadzie- względy humanitarne, to nijak nie mogę zrozumieć Iraku. Interesy tam zrobiliśmy takie, że hohoho... A miało być tak ładnie, bo w końcu to takie uzasadnienie od polityków słyszeliśmy. A Afgan, to już tabula rasa- kokosy tam zbijamy, za nędzne 2 miliardy wywalanych złociszy rocznie.

 

Powtarzam, niech tak sobie walczą, ale co z obronnością kraju? Wszystko tam, a tu szrot? To już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar - racja! dokładnie jak piszesz!

 

Jeszcze słyszałem ostatnio wysokich lotów argumenty, że udziałem w misjach udawadniamy naszą wiarygodność w NATO i takie tam pierdoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawy polityczne nie wnikam bo to szkoda nerwów I ta dyskusja zaczęła się nie od tego ze ktoś zaczął lamentować ze wysłano wojsko na na jakąś według niego niepotrzebna wojnę tylko od tego ze ktoś zaczął lamentować ze nowy sprzęt wysyła się na front. Według mię jak już wysłaliśmy tych żołnierzy do Afganistanu to powinniśmy zapewnić im jak najlepszy sprzęt a to czy w tym Afganistanie są słusznie czy nie to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Tofik, że zagalopowaliśmy się politykę. Ok. No to z innej beczki. Pozwól, że odniosę się do Twoich słów:

 

Czyli co ? żołnierze maja walczyć na wyeksploatowanym sprzęcie a nowy ma się kurzyć w magazynach ?

 

Znajdź mi jakikolwiek magazyn w naszym kraju, w wiadomej firmie, w którym ma co się kurzyć.

 

jest jak w roku 1981r- ocet tylko na półkach. Oczywiście to przenośnia. Reszta jest milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, niech tak sobie walczą, ale co z obronnością kraju? Wszystko tam, a tu szrot? To już przesada.

 

Zgadzam się Mariusz, w Leźnicy już teraz nie ma na czym szkolić załóg. Mi-17 pozabierali do Powidza, a w jednostce zostało kilka ósemek o wątpliwej sprawności. Szkolenie odbywa się na kilku maszynach, które mają przeszło 35 lat. Podobnie jest pewnie w Pruszczu i Inowrocławiu.

Kupili 5 gołych siedemnastek i pewnie na jakiś czas spokój. Czas pomyśleć o poważniejszych zakupach, tyle lat już się pierzemy a wielki brat przekazuje nam świetne Herkulesy, które owszem latają, ale raczej już nie powinny.

 

Brawo dla naszych władz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.