Skocz do zawartości

Mi-8/Mi-17


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Ech ta polityka. Panowie,co prawda ta ,,modernizacja,, dotyczyła naszych SH-2 ,ale ...Po co, lub jak kto woli w jakim celu zainstalowano na Sea Spirytach w dzwiach podstawe km ? i odtrabiono sukces.. Czyżby pierwszy w Polsce smigłowiec anty-piracki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Crustian, kwestia godeł jest naprawdę do przeskoczenia. Tak naprawdę, to małe miki, wystarczy tylko chcieć.

 

To ja nalegam. Może jakieś szczęki low-viz ;)

Brakuje mi wśród naszych wiatraków pomysłów takich jak węgierski Mi-24 nr. 117 ale wyobrażam sobie jak duży nakład pracy i pieniędzy madziarzy musieli w to włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stakor, jak to brakuje? A to?

 

12-007orca.jpg

 

szczęka low-viz też się znajdzie:

 

05-018szczeka.jpg

 

Wystarczy tylko wystrugać model i pomalować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tofik - "ta dyskusja zaczęła się tylko od tego ze ktoś zaczął lamentować ze nowy sprzęt wysyła się na front" , bo mnie to osobiście z pewnych względów się nie spodobało z jakich wyjaśnił Cinekf1:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kurzeniem się w magazynach to nie było dosłownie A co do obronności kraju to wysłanie nowych Mi-17 do Afganistanu naszej obronności nie zmniejszy bo gdyby nie misja w Afganistanie to by ich wcale nie zakupili, jak i wiele innego sprzętu. I jak ktoś natknie się na fotografie nowych Mi-17 w Afgańskich klimatach to prosił bym o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obronności kraju to wysłanie nowych Mi-17 do Afganistanu naszej obronności nie zmniejszy...

 

Ale i nie zwiększy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec o co ten płacz jak bilans wychodzi na zero A to co piloci wylatają na misjach to ich i nikt im doświadczenia nie odbierze i zawsze coś tam przekażą następcą. A to że tępego betonu w sztabach nic nie ruszy i nie potrafią wyciągnąć odpowiednich wniosków to inna bajka. To już niestety taka nasza nieszczęsna tradycja. Wystarczy poczytać wspomnienia z 2WŚ i tam również widać ze grubasy za biurkami to zawsze był najsłabszy punkt naszej armii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar - racja! dokładnie jak piszesz!

 

Jeszcze słyszałem ostatnio wysokich lotów argumenty, że udziałem w misjach udawadniamy naszą wiarygodność w NATO i takie tam pierdoły...

 

To chyba "najlepszy" argument. Do spółki z "bo mamy zobowiązania wobec amerykanów za wsparcie w stanie wojennym"

 

 

 

"nasi bracia amerykanie" ...

 

No wiec o co ten płacz jak bilans wychodzi na zero

 

Suma sumarrum, wychodzi na minus. Z grubsza celując ok 1/3 budżetu MON idzie na utrzymanie misji zagranicznych (co roku w nTW podawane jest zestawienie wydatków na zbrojeniówkę). Pomyśl, jakie inwestycje można by za to poczynić. Zostało by jeszcze ok 50% tego, co jest inwestowane w nasze podwórko obecnie.

 

 

@qalimar

 

A oprócz tego zdjęcia:

 

nowy1.jpg

 

Mógłbyś zrobić wnętrze kabiny transportowej? Na pewno się nie zmarnuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim powozi się żołnierzy najpierw trzeba trochę piasku podźwigać

 

wzl135.jpg

 

a to pozostałe panele kabiny pilotów:

 

wzl137.jpg

 

wzl138.jpg

 

wzl139.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te napisy "Nie siadać" i "Nie stawać" na suficie ;-)

O ile dobrze widzę, napisy są na otwieranym włazie nad kabiną pilotów. Więc logicznym wydaje się ostrzeżenie by nie siadać/stawać na otwartej pokrywie by jej nie uszkodzić (bo gdy jest otwarta, napisy są na powierzchni zewnętrznej).

Jeśli się mylę niech mnie fachowcy poprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te napisy "Nie siadać" i "Nie stawać" na suficie ;-)

O ile dobrze widzę, napisy są na otwieranym włazie nad kabiną pilotów. Więc logicznym wydaje się ostrzeżenie by nie siadać/stawać na otwartej pokrywie by jej nie uszkodzić (bo gdy jest otwarta, napisy są na powierzchni zewnętrznej).

Jeśli się mylę niech mnie fachowcy poprawią

touché

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stakor, jak to brakuje? A to?

 

No właśnie o to chodzi, nawet na żywo nie zdążyłem zobaczyć. Aż się łeska kręci w oku...

 

A i owszem - żywiczna 14-ka czeka na pewną zapowiadaną publikację, jak się doczeka to wystartuje ;P. Żal by było zaczynać wcześniej bo znając zdjęcia i podejście autora.

 

i BTW oczekując na 14kę wziąłem się za naszego SH-2G z silnikami żywicznymi Świdnicy - macie może jakieś zdjęcia wnętrza - tyłu? Dobre są na plastikowe.pl ale nie do końca widać co się z tyłu kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Hobby Boss miał wypuścić "14" słyszeli Koledzy cuś na ten temat??

Jeśli to prawda to ja poczekam cierpliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie cicho w temacie modeli czternastki. Ukraińcy ucichli, niemniej podejrzewam, że chceli robić konwersję do Zwezdy, a to już byłby lekki horror- ten model nie jest zbyt dobry już jako siedemnastka (góra kabiny pilotów niezbyt odpowiada prawdzie). lepszy byłby wg mnie HB, ale to już inna bajka. Być może Chińczycy za jakiś czas zwrócą uwagę na ten śmigłowiec, uważam, że pomimo jego "niszowości" warto- nawet jeśli nie polskie malowania, to przecież latały w barwach Kuby, Indii, Libii, Jemenu, Bułgarii, NRD, czy wreszcie bratniego Sojuza. dla przykładu- jedne z ostatnich zdjęć, przed interwencją, libijskich czternnastek:

 

http://www.airplane-pictures.net/image121875.html

http://www.airplane-pictures.net/image121612.html

 

Pewnie je zbombili.

 

Stakor, poszukam w swoich zbiorach, zapewne coś się znajdzie odnośnie Kajmana, ale nieco czasu mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stakor, jak to brakuje? A to?

 

No właśnie o to chodzi, nawet na żywo nie zdążyłem zobaczyć. Aż się łeska kręci w oku...

 

A i owszem - żywiczna 14-ka czeka na pewną zapowiadaną publikację, jak się doczeka to wystartuje ;P. Żal by było zaczynać wcześniej bo znając zdjęcia i podejście autora.

 

i BTW oczekując na 14kę wziąłem się za naszego SH-2G z silnikami żywicznymi Świdnicy - macie może jakieś zdjęcia wnętrza - tyłu? Dobre są na plastikowe.pl ale nie do końca widać co się z tyłu kryje...

 

Witam po przerwie .

 

Jakieś zdjęcia zrobiłem , nie wiem co cię interesuje .

 

Co do publikacji to też czekam , może zrobię 1+1=1 t/z

 

Mi-14PL/R lewa połowa PL prawa połowa PS - czary mary może się uda ,

 

Pozostałości to idealnie pasują na Mi-14BT

 

Z poważaniem

 

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.