Jump to content
Jędrek

moje 144-ki

Recommended Posts

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź oraz za miłe słowa! Jakoś bardzo prędko się za niego nie wezmę, póki co przejrzałem spooooro ciekawych fotek na airliners.net i na flickerze (trafił się nawet walkaround MD-82 AA w hangarze!) Zastanawiam się nad oklejaniem folią alu, ale chyba skończy się na dwuskładnikowym PlateSilver GS - aż tak bardzo nie chce mi się bawić z tym modelem.

Spróbuję poszukać tych kalek LiveriesUnlimited - wychodzi na to, że nie mogłem ich znaleźć na sieci bo są po prostu niedostępne. Pomęczę właściciela sklepu http://www.airline-hobby.com/shop/, może coś wykombinuje . Boję się, że kalki Minicraftu mogą faktycznie być trochę niedopasowane - produkt LU ma o wiele sensowniejszy podział technologiczny (osobne okna, itp.).

pewnie w "najbliższym" czasie coś przetestuję

w MD-8x Minicrafta (we wszystkich pudłach jest to samo) przy sklejaniu połówek kadłuba zwróć uwagę na pochylenie ogona,

Chodzi Ci o statecznik poziomy czy pionowy? Zamówiłem żywiczny statecznik pionowy BraZ Models dedykowany do MD-80, może on załatwi sprawę.

poza tym dziwne są osłony podwozia głównego, nie rozgryzłem jeszcze o co z nimi chodzi ale wizualnie na gotowym modelu są za długie choć wielkościowo odpowiadają wycięciom w kadłubie (następnym razem zrobię małe oszustwo i trochę je skrócę)

Ponownie - udało mi się znaleźć zestaw AC144-003 Airwaves dedykowany DC-9-30, który zawiera m.in. metalowe pokrywy komór podwozia. Sprawdzę jeszcze na fotkach, ale powinien pasować również do MD-80. Dedykowany fototrawiony zestaw Platza do MD-80 jest już nieosiągalny - nie będzie nowych dostaw :(.

DC-8 w pudle wygląda wyśmienicie, to jeden z ładniejszych modeli jakie mam w pudłach (i niezły kawał modelu)

No właśnie ten "kawał modelu" mnie trochę odstręcza... Po prostu nie mam za dużo miejsca na modele...:(

Pozdrawiam,

Marek

Spróbuję poszukać tych kalek LiveriesUnlimited - wychodzi na to, że nie mogłem ich znaleźć na sieci bo są po prostu niedostępne.

firma nie istnieje ale kalkomanie sprzedają się jeszcze na aukcjach i w niektórych sklepach, na ebay spróbuj napisać do pkmn2525 - sprzedaje dużo kalkomanii i często ma Liveries U.

Chodzi Ci o statecznik poziomy czy pionowy? Zamówiłem żywiczny statecznik pionowy BraZ Models dedykowany do MD-80, może on załatwi sprawę.

pionowy, przy kolejnym modelu sprawdzę czy to wina wyprasek czy mojej nieuwagi (okazał się tak pochylony, że musiałem go trochę naciąć by wyprostować), jeszcze kilka MD-8x mam zamiar popełnić, podobają mi się, zarówno sylwetka samolotu jak i prostota oraz jakość modelu

Dedykowany fototrawiony zestaw Platza do MD-80 jest już nieosiągalny

Platz to wypraski Minicraft + własne kalkomanie (co ciekawe w tym, który posiadam drukowane przez wspomniany Liveries Unlimited)

No właśnie ten "kawał modelu" mnie trochę odstręcza... Po prostu nie mam za dużo miejsca na modele...:(

całkowicie rozumiem, największych modeli sam na razie również nie ruszam do czasu zapewnienia im jakiegoś godziwego miejsca po sklejeniu

Jakiś czas temu zainteresowałem się skalą 1:144 głównie (ale nie tylko) pod kątem samolotów pasażerskich.

Super!

To tez moj temat

Bardzo fajne modele.

Fajnie jakbys zrobil jeszcze zdjecie porownawcze niektorych z tych samolotow kolo siebie.

Mi sie najbardziej podobaja takie najbardziej typowe. Z Twojej kolekcji na swojej polce najchetniej widzialbym tego DHL'a i brytyjskiego Conocrde'a

dzięki, porównawczych zdjęć na razie planuję, przybyły natomiast 3 kolejne

18. DC-9-32 Yugoslav Airlines (YU-AHT), model: AZ model, kalkomania z zestawu

DC9JATe.jpg

19. DC-9-32 Yugoslav Airlines (YU-AJM) , model: Fly, kalkomania: BOA Bodecek agency

DC9JATl.jpg

20. DC-9-32 Swissair (HB-IFG) , model: AZ model, kalkomania z zestawu

DC9Swiss.jpg

O! DC-9!

Stary JAT jest ładniejszy na modelu niż w pudełku, na Swissairze zaś fajnie widać "ósemkowość" przekroju kadłuba. Może kiedyś też się skuszę na ten model z krzyżem na ogonie. Nowy JAT - hmm... nie jestem chyba fanem European White... ale fajnie muszą się owe "dziewiątki" prezentować koło siebie na półce.

firma nie istnieje ale kalkomanie sprzedają się jeszcze na aukcjach i w niektórych sklepach, na ebay spróbuj napisać do pkmn2525 - sprzedaje dużo kalkomanii i często ma Liveries U.

Dzięki, zaglądam tam teraz regularnie.

Dedykowany fototrawiony zestaw Platza do MD-80 jest już nieosiągalny

Platz to wypraski Minicraft + własne kalkomanie (co ciekawe w tym, który posiadam drukowane przez wspomniany Liveries Unlimited)

Oprócz całego zestawu była też jeszcze sama blaszka Platza - MD-80 w skali 1:144 i 1:200 na jednym kawałku mosiądzu.

http://www.platz-hobby.com/products/731.html

Mam już model MD-80 AA oraz żywiczny statecznik Braza do niego - faktycznie jest różnica. Żywiczny odlew jest o wiele bardziej przestrzenny, ma np. bardzo realistycznie zaznaczony ster kierunku oraz ten chwyt powietrza w krawędzi natarcia. Niestety nie bardzo mam teraz jak zrobić odpowiednich fotek...

Pozdrawiam,

Marek