Jump to content

JAGUAR XK-E COUPE - Monogram 1:8

Recommended Posts

• Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki za zamowiona fotke. Qrczaki ale az takie wielkie - normalnie jak jakies RC wyglada ! Modelik... i pomyslec ze tornado kupil sporo tych 1/8. Swoja droga ciagle mnie ten Jaguar zadziwia - takie ladne ksztalty... przy takim Passat to brzydal !

Pozdr.

Pawel

• 2 weeks later...

Dzieki za opinie

Mdel już ukończyłem, zostało tylko pomalować jeden spryskiwacz bo niechący zmazałem farbę podczas polerowania a zobaczyłem to dopiero na fotkach

15cde64aec5223cem.jpg0f561f2ea5b0dd28m.jpg7667bd401b9510ebm.jpg6d06e14105fcd994m.jpg

Ps.

Do obejżenie wiecej fotek zapraszam do galerii:

viewtopic.php?p=44348#44348

Gratulację raz jeszcze Torni ,że twoja fotka jest wybrana przez Admina.

• 2 months later...

Dostałem jakiś czas temu w Lidlu (za niezbyt wysoką cenę) taki oto model

6a97_1.JPG

- nawet dokładny jak na Revell, ale mam z nim jednak pewne problemy, mianowicie reflektory nie są zbyt dokładnie wykonane, mam tez problem z odtworzeniem silnika, niestety nawet samo Google nie oferuje za wiele obrazków i witryn też za wiele nie ma z fotkami silnika:(

W ogóle sam plastyk jest dziwny, bo ma jakiś taki dziwny zielonkawy kolor i boje się, że będę musiał nałożyć z 2-3 warstwy farby.

Do tego jeszcze elementy chromowane mają za duże wlewy i po od cięciu mają niezamalowane miejsca co okropnie wygląda - będę wdzięczny za radę jak tego uniknąć...

Fajny model, chętnie poczynił bym go w jakiejs wiekszej skali

W ogóle sam plastyk jest dziwny, bo ma jakiś taki dziwny zielonkawy kolor i boje się, że będę musiał nałożyć z 2-3 warstwy farby.

To normalka, że trzba położyć podkład i ze dwie warstwy farby a na kniec ze dwie trzy powłoki clearu.

Do tego jeszcze elementy chromowane mają za duże wlewy i po od cięciu mają niezamalowane miejsca co okropnie wygląda - będę wdzięczny za radę jak tego uniknąć...

Tam gdzie się da ubytki w chromach zaklejam folią samoprzylepną (niekiedy nawet jej nie widać ), ewentualnie zamalowuję farbką. Można też dany element całkowicie oczyścić z chromu i pomalować go Alcladami.

Poczekaj poczekaj, jak to jest z tym podkładem? nigdy wcześniej nie malowałem wozów a co za tym idzie nie robiłem podkładów, jakaś podpowiedź mile widziana

I jeszcze proszę wytłumacz mi wątek z Alcadami? Jak rozumiem to farby tak?

Wybacz za dociekliwość, ale ja jestem nie z tej epoki chyba

Podkład maluje się w kilku celach, między inymi po to aby po prysnieciu nim sprawdzić czy jeszcze zostało coś do wyrównania/szpachlowania, aby kolor łatwiej pokrył plastik, farba lepiej trzyma się modelu (nie odpryskuje). Zanim pomalujesz model należy go odtłuścić, najlepiej umyć go w letniej wodzie z domieszką płynu do naczyń, ewentualnie mozna umyć go benzyną ekstrakcyjną. Na temat Alcladów poczytaj sobie miedzy innymi tu: Link Po za tym poczytaj sobie tematy z budowy modeli, a także używaj funkcji "szukaj". Na Forum wszystko jest opisane, treba tylko sobie pozaglądać w tematy.

Dzięki bardzo za pomoc

Zabieram się do lektury:)

Przyznam się szczerze, że mam pewne braki jeśli chodzi o malowanie, z resztą czynności nie mam problemów.

Jak sądzę podkład "należy" stosować na szpachlowanie?

Widzę, że kolega zna sie na tym, to jeszcze prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego podkładu

Widzę, że kolega zna sie na tym, to jeszcze prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego podkładu

Tak podkład kładzie się na szpachlę. Najlepiej stosować podkłady tej samej firmy co farbki, ja jednak do modeli używam podkładu samochodowego w sprayu "Motip".