Jump to content

SZD-48-3 JANTAR-Std3 (Ardpol+scratch) 1/48


Recommended Posts

No cuuudo

Bardzo mi się podoba. Świetny pomysł z tym wężem oraz wodą ! ;)

Bocian równie piękny. Szkoda, że tylko w Bocianie są ruchome stery.

 

Gratuluję.

Link to post
Share on other sites

Całkiem zgrabnie Ci to wyszło, mi sie podoba.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że wąż w niektórych miejscach lewituje

 

 

 

To dobrze kiepsko by było jakby leżał

Link to post
Share on other sites

Bardzo przyjemny dla oka model. Mimo swojej pozornej prostoty w budowie, to jednak te łagodne kształty sprawiają samą radość w oglądaniu. Model bardzo udany, brawo.

Mam jednak jedno ale. Może to tylko takie moje wzrokowe zboczenie, ale trochę nie pasuje mi do podstawki ta jasna ramka. Odnoszę wrażenie że ta ramka w wizualnym odbiorze, koniecznie chce przejąć pierwszeństwo nad modelem.

Oczywiście jest to Twoja koncepcja, ale ta druga podstawka wydaje się zdecydowanie bardziej stonowana. A może spróbuj zamienić modele na podstawkach, i popatrz jak wygląda lepiej.

Gratuluję kolejnego pięknego modelu.

Link to post
Share on other sites

Z tą ramką to napewno masz rację. Jej kolor nie wynika jednak z mojej koncepcji, a z tego że była to ostatnia ramka w sklepie o takich wymiarach jakie były mi potrzebne:) Raczej już nic nie będę zamieniał (byłby to raczej wybór w rodzaju: "który z modeli ma mieć gorszą ramę przy podstawce"), ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to "wzrokowe zboczenie", ale faktycznie kolor ramki psuje nieco odbiór.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, fajny model ale godziny spędzone w Std 3 nasuwają mi trzy uwagi. Jantary Standart jak i prezentowana tu trójka mają prawie zerowy wznios, przez co zresztą świetnie reagują na lotki. To co pokazuje drugie zdjęcie nie wygląda naturalnie, moim zdaniem zrobiłeś za duży wznios. Owszem do tankowania (czytaj odpowietrzenia zbiorników) podparty za końcówki miał je wysoko, ale skrzydło wtedy ewidentnie się wygina. Druga łatwiejsza do poprawy sprawa to montarz kabiny. Fajnie że zrobiłes uchyloną, ale w tej pozycji czyli w okolicach tzw "martwego punktu" nigdy nie stała by sama (siłownik wypycha ją do maxa do góry albo zamknęłaby się) i dodatkowo co pierwsze rzuciło mi się w oczy to uskok pomiędzy kadłubem a przednią krawędzią oszklenia. Nie powinno go być, kinematyka mechanizmu otwierania kabiny prawie nie odsuwa przedniej krawedzi oszklenia od kadłuba do góry a tylko na koniec przesuwa oszklenie do przodu.

Fajnie to widać tutaj:

http://www.airliners.net/photo/PZL-Bielsko-SZD-48-3-Jantar/1645212/L/

 

No i trzecia sprawa to połączenie skrzydła z kadłubem. W oryginale była to z reguły taśma izolacyjna typu scotch a miała za zadanie zlikwidować zawirowania od szczeliny na łączeniu w/w elementów. Kolory zdarzały się najróżniejsze. Ty zrobiłeś to z drutu a tu idealnie nadałby się cieniutki pasek kalki.

 

Nie zmienia to faktu że model bardzo mi się podoba, zwłaszcza zagłówek zrobiłeś dokładnie "original bosch" jak prawdziwy, szacunek za całe wnętrze i dioramową kompozycję. Moje uwagi, gościa który trochę polatał na szybowcach, potraktuj z przymrużeniem oka. Po prostu wymagam ideału i dostrzegam drobiazgi .

Pozdrawiam Jurek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.