Jump to content
Kermit

Nowa odsłona forum

Recommended Posts

Jak już pewnie zauważyliście, forum działa już na nowym silniku. Dostępnych jest wiele nowych funkcji, których działanie może nie być do końca Wam znane. Poza tym staraliśmy się, aby żadna funkcja starego silnika nie umknęła nam przy instalacji aktualnego.

Oczywiście, wszystko mogło się zdarzyć, zatem zakładam ten wątek na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące nowej odsłony forum.

Pozdrawiam

Nie ma ciekawej funkcji, która była przy poprzednim wyglądzie - mianowicie "Znajdź wszystkie tematy użytkownika". Przyznam, że była pomocna. Mam nadzieję, że z niej nie zrezygnowaliście?

Taka drobna uwaga. Jak wątek ma parę stron, to nie jest w żaden widoczny (dla mnie) sposób zaznaczone na której stronie aktualnie jestem. W poprzedniej wersji było to jakoś wyróżnione, chyba kolorem.

Już mnie o to ktoś pytał, ale odpowiem:

Funkcja, o której wspominasz, na poprzednim silniku też była dodana - konkretnie przeze mnie. Teraz też będzie, tylko muszę sobie przypomnieć, w jaki sposób wtedy ona wykonywała swoje zadanie...

Pozdrawiam

Taka drobna uwaga. Jak wątek ma parę stron, to nie jest w żaden widoczny (dla mnie) sposób zaznaczone na której stronie aktualnie jestem. W poprzedniej wersji było to jakoś wyróżnione, chyba kolorem.
Masz rację. W tej wersji silnika jest nieco inaczej. Ale nie jest tak, że nie można się zorientować. Na początku wątku jest "Strona X z Y", natomiast przy linkach do poszczególnych stron zauważ, że aktualna strona nie jest linkiem - jak przemieścisz myszkę nad liczbą, to jej ikona nie zmieni się na ikonę odsyłacza. Poza tym, jak klikniesz "Przejdź na stronę", to w nowym oknie pojawi Ci się możliwość wpisania strony, na którą chcesz przejść - aktualna strona jest tam wpisana automatycznie.

Pozdrawiam

Mam tylko jedno pytanie: dlaczego forum mnie "nie pamięta" ? Loguję się , wchodzę w forum "właściwe" ,wracam na główną i jestem wylogowany? Najlepsze jest to że mimo że jestem wylogowany to w ramce "kto przegląda forum" nadal widnieję

Masz rację. W tej wersji silnika jest nieco inaczej. Ale nie jest tak, że nie można się zorientować. Na początku wątku jest "Strona X z Y", natomiast przy linkach do poszczególnych stron zauważ, że aktualna strona nie jest linkiem - jak przemieścisz myszkę nad liczbą, to jej ikona nie zmieni się na ikonę odsyłacza. Poza tym, jak klikniesz "Przejdź na stronę", to w nowym oknie pojawi Ci się możliwość wpisania strony, na którą chcesz przejść - aktualna strona jest tam wpisana automatycznie.

Pozdrawiam

Oczywiście, nie jest tak tragicznie, można się zorientować Natomiast poprawka byłaby bardzo prosta. Wystarczy zmodyfikować/dopisać jedną linijkę w CSS ;)

Panowie co się dzieje ? Nie mogę wejśc na Forum , normalnie, klikając w nazwę główną , otwiera się wtedy reklama serwerów .Wchodzę poprzez tematy, i tak otwiera bardzo dziwnie skomponowana strona Forum. To wygląda jak robocza kopia, bez tabelki , białe tło, po prostu masakra , normalnie "urzędowe pismo "

Panowie co się dzieje ? Nie mogę wejśc na Forum , normalnie, klikając w nazwę główną , otwiera się wtedy reklama serwerów .Wchodzę poprzez tematy, i tak otwiera bardzo dziwnie skomponowana strona Forum. To wygląda jak robocza kopia, bez tabelki , białe tło, po prostu masakra , normalnie "urzędowe pismo "

A wchodzisz z tego? : http://www.modelwork.pl/. Odśwież stronę pousuwaj ciasteczka i wejdź na nowo. Powiedz czy pomogło. Ja widzę, że forum się rozjeżdża z winy zdjęć

Jak Crustian napisał, przydałoby się włączyć skalowanie zdjęć. Nie można (nie wiem jak) po kliknięciu na "nowe posty" nie można ich oznaczyć jako przeczytane. In plus szukajka działa fajnie

Brakuje mi górnej belki nawigacyjnej

Brakuje mi na głównej ostatnich postów

A wchodzisz z tego? : http://www.modelwork.pl/. Odśwież stronę pousuwaj ciasteczka i wejdź na nowo. Powiedz czy pomogło.

Wchodzę tak jak niżej .Bo tak mi się otwiera po wpisaniu nazwy Forum

Modelarstwo Plastikowe • Portal

26 Mar 2010... otacza wszystkich pozytywnie zakręconych. Dołącz do nas, daj się ponieść swojej pasji i wyobraźni. Z pozdrowieniami, Załoga Modelwork. ...

www.modelwork.pl/ - Kopia - Podobne

Wtedy otwiera się reklama serwera.

Po kliknięciu na :

Pokaż więcej wyników z modelwork.pl

Otwiera się :

Modelarstwo Plastikowe • Portal

10 Cze 2011... otacza wszystkich pozytywnie zakręconych. Dołącz do nas ...

I wchodzę od razu na Forum , nie strone główną .

Lekki kociokwik szczerze powiedziawszy.

Odświeżyłem stronę i otworzyło się .Mam nadzieję że nie zapeszę .

Ps .A gdzie sie podziała w opcjach ustawienia możliwośc "ukrytego przeglądania " ?

Ja tutaj nic ciekawszego i lepszego nie widzę. Znikło parę przydatnych funkcji i tyle.

Jak już pewnie zauważyliście, forum działa już na nowym silniku. Dostępnych jest wiele nowych funkcji, których działanie może nie być do końca Wam znane.

A czy można poprosić o ich wymienienie? Lub chociaż o listę tych najważniejszych?

Rzeczywiście przydałoby się jakieś wyróżnienie (kolorem, wielkością czcionki) numeru strony wątku, który czytamy. Automatyczne skalowanie zdjęć do szerokości forum także byłoby bardzo przydatne.

Poza tym wcześniej jak się przeglądało forum to przed każdym poddziałem danego działu był znacznik, w którym z nich konkretnie jest nowo napisany post. Teraz taki znacznik jest tylko przy dziale głównym. Obrazuje to mniej więcej ten obrazek:

123krb.jpg

Można by to przywrócić, bo ułatwia to jednak przeglądanie.

Pozdrawiam.

...jak dla mnie minus za brak opcji "Cytuj zaznaczone". Teraz mozolnie będziem kasować to, do czego się nie odnosimy.. A chciałbym na przykład zacytować wypowiedź PeteraD

...jak dla mnie minus za brak opcji "Cytuj zaznaczone". Teraz mozolnie będziem kasować to, do czego się nie odnosimy.. A chciałbym na przykład zacytować wypowiedź PeteraD

W RZECZY SAMEJ !

Normalnie dom wariatów .Sorry .Gdzie jest opcja "obserwuj -przestań obserwować " Teraz gdzie bym nie wszedł, choć na chwilkę , to zaraz mam pocztę zawalaną powiadomienami, iż jest kolejny post w danym temacie .Coś jest nie tak , albo te nowinki są za "nowe "albo są do .....

PS.Albo mi się wydaje , albo coś jest nie tak z pokazywaniem postów od ostatniej wizyty.Jesli kliknę na " nowe posty ' to powinny być te które pojawiły się od ostatniej wizyty , a nie wszystkie np od rana , Tak jak jest do tej pory. nowe to nowe , a nie z dzisiejszego dnia .

Edited by Guest

Kermit, co was podkusiło na zmianę silnika forum? Obecny wygląda jak wersja testowa poprzedniego - wizualnie (bo o tym jeszcze nikt nie wspomniał) jest po prostu brzydki

Poprzedni był dużo przyjemniejszy dla oka, wszystko było ładnie dopracowane graficznie, a teraz? Tragedia

poprzedni silnik był stary, sporo funkcji nie działało dobrze. Ten trzeba po prostu dopracować

poprzedni silnik był stary, sporo funkcji nie działało dobrze. Ten trzeba po prostu dopracować

Mam nadzieję, bo na razie forum, w tej postaci, przegląda się tragicznie. Starsza wersja była dla mnie, jako przeciętnego użytkownika, lepsza milion razy pod każdym względem.

Mam nadzieję, bo na razie forum, w tej postaci, przegląda się tragicznie. Starsza wersja była dla mnie, jako przeciętnego użytkownika, lepsza milion razy pod każdym względem.

Zgadzam się ! ten wygląda dość słabo przy tamtym , brak opcji oraz sam wygląd.

Ale powiem szczerzę że znajduję w tym temacie potwierdzenie tego że Polacy to naród malkontentów. Wcześniej były narzekania na stary, archaiczny niemalże już silnik forum. Gdy został zmieniony, znowu nie pasuję

e tam, jak to mówią "nie od razu Kraków zbudowano" - dajmy chłopakom szansę, nie wszystko da się od razu zrobić i "na już", Kermit pewnie też nie może siedzieć non stop tylko nad dopracowaniem forum, zgłośmy czego nam brakuje i myślę, że pomalutku dostaniemy to co nam się będzie podobało (przynajmniej większości), parę trafnych uwag już się pojawiło

Spoko ale z wyglądem tamtego byłem oswojony a ten jest nieco demo.