Jump to content

Recommended Posts

Nie komentujcie wyglądu forum jako wady obecnego silnika, bo świadczy to o niezrozumieniu tematu. Owszem, wygląd może się nie podobać, ale nie jest to uwarunkowane silnikiem, w szczególności nie jest argumentem za powrotem do starocia. Po prostu silnik musi się dotrzeć. Administracja musi dokończyć konfigurację. Z pewnością uwzględnią nasze uwagi. Przerwa w działaniu była tak krótka, bo ostatnie szlify są wykonywane na działającym już forum. Cierpliwości

• Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Moim zdaniem, nowy silnik forum, jak wiele nowych rozwiazań, ma poprostu wady "wieku dzieciecego". W moim odbiorze (nie jestem "techniczny", ani "informatyczny")- niektorych funkcji muszę nauczyc sie na nowo, niektore jeszcze raz odnaleźć. Proste. To trochę tak, jak zmieniając auto, trzeba przywyknąc, że wsteczny jest przed "jedynką" ( a nie za "piatką" , jak w dotychczasowym pojeździe)> Stary nie mial klimatyzacji, nowy-ma. A z drugiej strony: w starym byly elektryczne 4 szyby, w nowym są tylko z przodu. Dzięki wielkie dla odpowiedzialnych za nasze Forum, że im sie chce!

Pozdrawiam

Taki sam silnik jest chyba na SPC i tam wszystko super działa, do tego jest masa ciekawych funkcji, i u nas wszystko się pewnie zaraz ułoży

Nie wiem czy tylko u mnie nie wyświetla nazwy tematu z najnowszym postem przy każdym dziale, jest tylko data.

Rzeczywiście brakuje opcji pokazania tematów użytkownika, ale za to wreszcie jest sensowna szukajka gdzie można to zrobić.

Więcej błędów nie pamiętam

tofik -nie przejmuj się .Za to ja czuję się dowartościowany. Miga-21 rzeczywiście nie wyszukała, ale za to po wpisaniu mojego nicka , okazało się ze figuruję 66 razy. Jestem bardziej słynny niż ta legendarna konstrukcja Pewnie wiele rzeczy sie dotrze , ale na razie jest trochę , powiedzmy że dziwnie .

Błagam Moderację -wiem że pewnie macie mały kociokwik z nowym kształtem Forum , ale nie zapomnijcie dodać opcji "obserwuj -przestan obserwować temat " Bo mnie krew zaleje.Cała poczta zapchana powiadomieniami o nowych wiadomościach , gdzie bym nie wszedł to na poczcie mam powiadomienie o kolejnych postach .Masakra .

Edited by Guest
poprzedni silnik był stary, sporo funkcji nie działało dobrze. Ten trzeba po prostu dopracować

Mam nadzieję, bo na razie forum, w tej postaci, przegląda się tragicznie. Starsza wersja była dla mnie, jako przeciętnego użytkownika, lepsza milion razy pod każdym względem.

Kermit, co was podkusiło na zmianę silnika forum? Obecny wygląda jak wersja testowa poprzedniego - wizualnie (bo o tym jeszcze nikt nie wspomniał) jest po prostu brzydki

Poprzedni był dużo przyjemniejszy dla oka, wszystko było ładnie dopracowane graficznie, a teraz? Tragedia

Choć najpierw przeczytałem cały temat (żeby nie było, że nie sprawdziłem ), to muszę się z chłopakami zgodzić. Obecny układ Forum nie podoba mi się . Jest "mniej przyjazny"... Mam nadzieję, ze to się jeszcze poprawi - bo brakuje mi:

- górnej belki z odnośnikami,

- zestawienia 10 ostatnich postów,

- informacji do jakiego tematu jest napisany ostatni post w danym dziale (bo teraz jest tylko kto i kiedy, ale nie do czego) oraz

- możliwości za- i wylogowania się w każdej chwili, a nie tylko z głównej strony.

No i funkcja podglądu postu przed wysłaniem - dlaczego zniknęła z "szybkiej odpowiedzi"?

Ja też chcę stare forum.

A ja wgl wejść normalnie nie mogę. Odsyła mnie do strony serwerów. Żeby wejść na forum muszę kombinować. A mam ustawione w mozilli ten odsyłacz i bez problemu wchodziłem teraz nie mogę. Ciasteczka usuwałem ccleanerem i nic. Nawet teraz gdy kliknę na gorze w pasku "Forum" wysyła mnie do strony serwerów.

No to jak masz ustawione w mozili to weź to wyrzuć-usuń zrób na nowo.Ja mam Firefoxa i nie mam problemów po wyczyszczeniu ciasteczek i na nowo ustawieniu strony.

Brakuje mi na stronie głównej, tabelki z 10 ostatnimi postami, która była na starym forum. Często z niej korzystałem.
Dokładnie, przydatne narzędzie było... Na pewno przydatniejsze od fejsgłupa
Brakuje mi na stronie głównej, tabelki z 10 ostatnimi postami, która była na starym forum. Często z niej korzystałem.
Dokładnie, przydatne narzędzie było... Na pewno przydatniejsze od fejsgłupa

Jest opcja nowe posty tam są ostatnie posty i nie trzeba wracać na stronę główną tak jak w poprzedniej wersji. Dajmy parę dni modom na ogarnięcie wszystkich opcji, przecież nie zrobią wszystkiego w 2 dni. A jestem pewny że ta zmiana wyjdzie na lepsze.

Witam.

To i ja dodam swoje 3 grosze. Generalnie wiele propozycji już padło, ja dodam jeszcze jedną, może nie jakąś tragicznie uciążliwą, ale przyzwyczajenie robi swoje

Mianowicie żałuje, że główne logo MW odsyła teraz do strony głównej portalu, a nie jak wcześniej do głównej forum. Zawsze właśnie tak powracałem do wyboru kolejnych działów do poczytania .

Jak mówię, może to głupota, ale jak na razie odruch w ręku pozostał

A co do ogólnego layoutu..no cóż jest inny, czy fajniejszy, kwestia gustu i pewnie przyzwyczajenia. Mnie osobiście trochę mniej się podoba niż poprzedni, ale za miesiąc, dwa pewnie już różnicy nie będę zauważał.

Tylko to logo...

Na innym forum miałem w podpisie baner Modelworka (co by go reklamować). Teraz baner nie działa - nie pokazuje obrazka. Jak go na nowo dodać?

Pozdrowienia.

Spróbowałem dodać jeszcze raz obrazek zgodnie z instrukcją:

viewtopic.php?f=58&t=851

Baner niestety nadal się nie pojawił...

Pozdrowienia

Ja myślę, że warto spisać w jednym miejscu wszystkie zauważone przez nas propozycje poprawek, aby osobom za to odpowiedzialnym łatwiej było się do nich odnieść. Także pozwoli to uniknąć powtarzania tych samych pomysłów, iles tam razy z kolei. Jeżeli zauważyliście coś jeszcze, lub chcecie dodac nowy pomysł to dopiszcie go do listy z kolejnym numerem i będzie wtedy zachowany jakiś porządek

Przejrzałem wątek i wypunktowałem te problemy/pomysły, które zostały wymienone:

1. Opcja "znajdź wszystkie tematy użytkownika"

2. Oznaczenie strony wątku, którą aktualnie przeglądamy

3. Skalowanie zdjęć do szerokości forum, bo przy większych szerokościach forum się rozjeżdża

4. Dziesięć ostatnich postów na stronie głównej

5. Znaczniki przeczytane/nieprzeczytane wiadomości przy poddziałach na stronie głównej

6. Opcja "cytuj zaznaczone"

7. Opcja "obserwuj - przestań obserwować"

8. Wyświetlanie nazwy tematu najnowszego wątku w dziale, a nie tylko daty i autora

9. Główny banner odsyła do strony głównej portalu

10. Funkcja podglądu wysyłanej wiadomości w "szybkiej odpowiedzi"

11. Przydałaby się funkcja powiadamiająca nas o nowych postach, które zostały napisane przed wysłaniem naszej wiadomości. Mam na myśli sytuację: wchodzimy w temat, piszemy wiadomość, w tej chwili ktoś napisał swoją odpowiedź, więc przed opublikowaniem naszej odp, dostajemy stosowne info i możemy przed jej wysłaniem przeczytać nowy post.

Są też rozwiązania:

1. Jeżeli klikając w dawny odnośnik, czy zakładkę zamiast forum łąduje się tobie strona z reklamą serwerów to musisz wykonac poniższe czynności. Wpisać w wyszukiwarce adres forum: "modelwork.pl/forum", i wejść z tego linku na forum. Wówczas tworzycie nową zakładnkę/odnośnik i wszystko powinno działać. Przy okazji można usunąć stare pliki cistaeczek (cookies), choć u mnie obeszło się bez tego.

2. Opcję 10 ostatnich postów na forum, w pewnym sensie można zastąpić przyciskiem "nieprzeczytane posty" i "nowe posty".

3. Z tego co widze to zalogowac i wylogować można się w każdej chwili, nie tylko na stronie głównej. Na górze forum, po lewej stronie jest odpowiedni przycisk. No chyba, że chodziło o coś innego.

Zasadniczo jest tak... stara werjsa forum spisywala sie okey. Wszyscy byli przyzwyczajeni do ukladu, ktory z kosmetycznymi zmianami, funkcjonowal z gora 5 lat. W sumie mozna bylo to zostawic. Silnik deczko tracil myszka, mozna bylo wymyslac jakies mody itd., ale i tak mial on swoje ograniczenia. Z zewnatrz, dla userow byly one malo widoczne, ale dawaly w kosc, zwlaszcza gdy wysuwaliscie postulaty wprowadzania modyfikacji, gdy pojawialy sie nowe pomysly itd.

Przesiadka ze starej wersji silnika to nie w kij dmuchal, szczegolnie przy takiej objetosci bazy, dodatkowym mankamentem byly zainstalowane wczesniej mody. Reasumujac, konwersje trzeba bylo zalatwic tak, by nic nie uronic z tresci ktore tu zamiesciliscie. Wyglada ze to sie udalo - choc obawy byly.

Nowe/stare funkcjonalnosci. Tu jest pies pogrzebany. Jak sie zarejstrowalem 5 lat temu, i jestem tu niemal codziennie - to polowy z tu wymienionych detali nawet nie zauwazylem - to cytowanie fragmentow, czy logo odsylajace do forum zamiast portalu. Bylem wrecz przekonany ze odsylalo do portalu... Piszcie, piszcie... bo wiele nam takich niuansow umyka.

Bedziemy sie starac przywrocic sposob funkcjonowania forum do poprzedniego stanu, lub chociaz w jego okolice.

Styl/kolory - modyfikacja stylow w zakresie phpBB 2.X - tu nie bylo problemu. Obsluga CSS'ow byla tam identyczna - dogrywalo sie plik. W nowej wersji jest inaczej, ale planujemy mozliwie jak najbardziej zblizyc wizualnie nowa wersje, do tej poprzedniej. Widac golym okiem, ze np. ikony sa inne - jeszcze domyslne, a nie te "nasze". Podobnie z kolorami, tez zostanie to przemodelowane.

Kiedy, a kiedy? Wkrotce - tak mozna okreslic terminy. Bedziemy sie starali realizowac Wasze postulaty w miare ich naplywania i naszych mocy przerobowych. Wszak, tak jak Wy spedzamy tu nasz wolny czas.

Na pocieszenia dodam, ze moderator tez ma ciezko. Tak sie tu pozmienialo...

Pozdr.

Pawel

Moja skromna uwaga. Aby ułatwić chłopakom ogarnięcie tematu, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, uważa że czegoś brakuję, niech spojrzy czy nie zostało już to wymienione wcześniej. Zapisane są już 3 strony i sporo uwag się powtarza. Szanujmy czas swój ale i innych

Ja myślę, że warto spisać w jednym miejscu wszystkie zauważone przez nas propozycje poprawek, aby osobom za to odpowiedzialnym łatwiej było się do nich odnieść. Także pozwoli to uniknąć powtarzania tych samych pomysłów, iles tam razy z kolei. Jeżeli zauważyliście coś jeszcze, lub chcecie dodac nowy pomysł to dopiszcie go do listy z kolejnym numerem i będzie wtedy zachowany jakiś porządek

Przejrzałem wątek i wypunktowałem te problemy/pomysły, które zostały wymienone:

1. Opcja "znajdź wszystkie tematy użytkownika"

2. Oznaczenie strony wątku, którą aktualnie przeglądamy

3. Skalowanie zdjęć do szerokości forum, bo przy większych szerokościach forum się rozjeżdża

4. Dziesięć ostatnich postów na stronie głównej

5. Znaczniki przeczytane/nieprzeczytane wiadomości przy poddziałach na stronie głównej

6. Opcja "cytuj zaznaczone"

7. Opcja "obserwuj - przestań obserwować"

8. Wyświetlanie nazwy tematu najnowszego wątku w dziale, a nie tylko daty i autora

9. Główny banner odsyła do strony głównej portalu

10. Funkcja podglądu wysyłanej wiadomości w "szybkiej odpowiedzi"

11. Przydałaby się funkcja powiadamiająca nas o nowych postach, które zostały napisane przed wysłaniem naszej wiadomości. Mam na myśli sytuację: wchodzimy w temat, piszemy wiadomość, w tej chwili ktoś napisał swoją odpowiedź, więc przed opublikowaniem naszej odp, dostajemy stosowne info i możemy przed jej wysłaniem przeczytać nowy post.

Są też rozwiązania:

1. Jeżeli klikając w dawny odnośnik, czy zakładkę zamiast forum łąduje się tobie strona z reklamą serwerów to musisz wykonac poniższe czynności. Wpisać w wyszukiwarce adres forum: "modelwork.pl/forum", i wejść z tego linku na forum. Wówczas tworzycie nową zakładnkę/odnośnik i wszystko powinno działać. Przy okazji można usunąć stare pliki cistaeczek (cookies), choć u mnie obeszło się bez tego.

2. Opcję 10 ostatnich postów na forum, w pewnym sensie można zastąpić przyciskiem "nieprzeczytane posty" i "nowe posty".

3. Z tego co widzę to zalogowac i wylogować można się w każdej chwili, nie tylko na stronie głównej. Na górze forum, po lewej stronie jest odpowiedni przycisk. No chyba, że chodziło o coś innego.

Podpisuje się obiema rękami.

Teraz słowo to miszczów od bazy. Poszliście na żywioł. Nie jestem malkontentem. Siedzie trochę w temacie i nigdy nie spotkałem się żeby włączać nową wersje nie zostawiając starej. Tak by klient/ użytkownicy mogli zobaczyć co się zmieni i jak to wszystko będzie funkcjonować.

Silnik silnikem można spróbować popracować na oprawą graficzną tak by maksymalnie przypomniała to do czego byli przyzwyczajeni użytkownicy.

Bo jak większość czuję się trochę zagubiony. Poza tym NOWE JEST WROGIEM DOBREGO.

Życzę wytrwałości.

lista KilYego:

punkt 11 działa, więc moja propozycja:

11. kliknięcie na nick obok posta wstawia pogrubiony nick do okienka szybkiej odpowiedzi.

12. w podglądzie odpowiedzi nick jest klikalny, ale prowadzi do profilu. Dezorientujące

Poza tym NOWE JEST WROGIEM DOBREGO.

W kontekście rozwoju tego forum? Bez komentarza...

Teraz słowo to miszczów od bazy. Poszliście na żywioł. Nie jestem malkontentem. Siedzie trochę w temacie i nigdy nie spotkałem się żeby włączać nową wersje nie zostawiając starej. Tak by klient/ użytkownicy mogli zobaczyć co się zmieni i jak to wszystko będzie funkcjonować.
- jest stara wersja, dzialajaca na innej/starej bazie. Jezeli chodzi Ci o przelaczanie miedzy silnikiami, to ze wzgledu na brak zgodnosci nima takiej opcji. Moze fora dzialajace na niezmodyfikowanych silnikach sie da tak ustawic - choc miedzy wersja z 2.x i 3.x raczej tez nie. Poprzedni silnik byl zaopatrzone w takie mody, ze przelaczanie miedzy czysta 2,X i zmodyfikowana 2,X nie bylo mozliwe. Tak, wiec istnieje stara wersja, ktora jest nam potrzebna do porownywania funkcjonalnosci, wygladu itp. Mimo to, jezeli nigdy nie uzywales jakiejs kombinacji komend np. w DOS'sie 5.0, to nie bedziesz mial pojecia ze w wersji 5.1 powinna ona pozostac. Stad, ten temat, i prosba o uwagi czego brakuje.

Oczywiscie, mozna bylo przeprowadzic konwersje w inny sposob - np. moglismy sami testowac, ale i tak wszystkich mozliwych kombinacji bysmy nie przetestowali.

Pozdr.

Pawel

Marek_G

Więc:

punkt 1. działa przy pomocy szukajki (wreszcie dobrze działająca )

search.php?keywords=&terms=all&author=Marek_G&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

punkt 7.Obserwuj/przestań obserwować znajduje się w górnym lewym rogu pod przyciskiem nowy temat

punkt 11Jest ta funkcja

Więc:

punkt 1. działa przy pomocy szukajki (wreszcie dobrze działająca )

search.php?keywords=&terms=all&author=Marek_G&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Nie wiem jak Tyś to zrobił...

Wygodniejsza byłaby wersja taka jak przedtem, wchodzisz w profil i jest "wątki użytkownika". Prościej.

No i żeby coś z tym "cytowaniem zaznaczonego" bo faktycznie przydatne.

Wyjąć notesiki bendę dyktował

Szukaj->Szukaj autora: Nick-> Szukaj w: Tylko tytuł postu -> Szukaj

Oczywiście że było by prościej, tylko że ja wolę mieć skuteczniejszą szukajkę, niż nieprzydatną opcję i nie działającą szukajkę

Teraz ja coś tam powiem. Jak dla mnie to niepotrzebna jest opcja "nieprzeczytane posty". Do tej pory jak pojawiło się coś nowego to było w "nowych postach". Co zrobić jeśli nie chcę czytać wszystkich wątków? Zacznie mi się nawarstwiać w liczniku?

Chyba już ktoś wspominał o jeszcze jednej rzeczy. Po kliknięciu w "nowe posty" i obejrzeniu co tam jest, a następnie przejściu na stronę główną nadal wyświetlana jest ta sama liczba nowych wpisów. W poprzednim silniku zerowało się