Jump to content

Recommended Posts

Dlaczego regulamim forum jest tak ukryty, ze trzeba go szukac? Niezarejestrowany uzytkownik nie ma do niego dostepu. Moim zdaniem powinien on byc wyeksponowany i ciagle dostepny dla wszystkich. W celu unikniecia zbednych dykusji i wyjasnienia niejasnosci, prosze admina (now?) o kontakt PW.

Warka Bear pisałem już o tym kiedyś...

Kazdy uzytkownik w chwili gdy zechce sie zarejestrowac na forum, proszony jest o zapoznanie sie z regulaminem, musi rowniez zaakceptowac zawarte tam zapisy. Jezeli ktos chce, lubi i ma wolny czas, to pewnie przeczyta. Jezeli ktos taka "prace" uwaza za zbedna, to trudno. Jednak stara prawnicza zasada: "ignorantia legis non excusat" obowiazuje caly czas.

Regulamin forum jest dostepny w odpowiednim dziale. Tak, wiec jego tresc mozna sobie przypomniec 24h przez caly rok - w kazdej, dowolnie wybranej, chwili.

Ze wzgledu na powyzsze, nie bardzo moge dostrzec o co Wam chodzi.

Pozdr.

Pawel

Niezarejestrowany uzytkownik nie ma do niego dostepu.
Niestety, powyższe zdanie nie jest prawdziwe. Fakt, że aby znaleźć regulamin, należy kliknąć myszką kilka razy, ale się da - nawet dla niezarejestrowanego/niezalogowanego użytkownika.

Pozdrawiam

PKD4GA już kiedyś był taki temat. Dyskusja do nieczego nie zaprowadziła. Generalnie chodzi o to, żeby na głównej był duży ładny link "REGULAMIN".

Generalnie chodzi o to, żeby na głównej był duży ładny link "REGULAMIN".

Dokladnie tak!

Nie jest najmniejszym problemem wydzielenie zamknietego dzialu "REGULAMIN", na ktorym od razu widoczne sa jego zmiany. Kazdy uzytkownik przeczyta je, chocby z ciekawosci. Sam jestem adminem i wspoltworca innego dzis olbrzymiego forum. To jest forum prywatne i wierzcie mi: dobrze widoczny regulamin zabezpiecza wlascicieli przed klopotami! Zaden srednio doswiadczony forumowicz nie zajzy do FAQ (pytania i odpowiedzi) bo i po co? Onto w zasadzie juz wszysto wie.

Fakt, że aby znaleźć regulamin, należy kliknąć myszką kilka razy, ale się da - nawet dla niezarejestrowanego/niezalogowanego użytkownika.

Ilu ludzi czyta naprawde regulamin, rejestrujac sie na forum? Myslisz, ze komus bedzie sie chcialo je przeszukiwac w celu poznania tresci? Tu akurat jest wyjatkowy spokoj, ale na forach ktorych jestem uzytkownikiem, raz po raz trzeba odsylac nowicjuszy do "paragrafow". Prywatne fora to nie Onet.pl. Nie stac nas na prawnikow, wiec warto pomyslec o sobie.

Przeciez nie chce Wam dokladac roboty, ani dokuczac. Z wlasnego, wieloletniego doswiadczenia wiem, ze tak jest najlepiej. To tylko sugestia. Nie mam tu nic do gadania, reszta lezy w gestii wlascicieli forum.

sprawa jest rozważana. Pewnie niebawem znajdzie się w bardziej widocznym miejscu.

Było już o tym dawno temu, ale załoga zawsze była nieugięta w swych niekonicznie słusznych poglądach, mimo że coś się zmienia.

Odnośnik do regulaminu został dodany do przezroczystej belki na górze strony - jest widoczny zawsze, niezależnie od tego, gdzie na forum jesteśmy. Szukajcie "REGULAMIN FORUM".

Pozostawiam 3 dni na odpowiedzi i ewentualne sugestie, po czym wątek zostanie uznany za wyczerpany i zamknięty.

Pozdrawiam

Czesc, to dodam jeszcze moje uwagi odnosnie tez ogloszonych w temacie.

Generalnie chodzi o to, żeby na głównej był duży ładny link "REGULAMIN".

Dokladnie tak!

Nie jest najmniejszym problemem wydzielenie zamknietego dzialu "REGULAMIN", na ktorym od razu widoczne sa jego zmiany. Kazdy uzytkownik przeczyta je, chocby z ciekawosci. Sam jestem adminem i wspoltworca innego dzis olbrzymiego forum. To jest forum prywatne i wierzcie mi: dobrze widoczny regulamin zabezpiecza wlascicieli przed klopotami!

- jest bez znaczenia jaki jest status wlasciciela forum. Czy jest prywatne - prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne, spoldzelnie, czy dowolny inny organ itd. W kazdym przypadku obowiazuja takie same przepisy... Nie jest rowniez prawdziwa hipoteza jakoby umieszcenie regulaminu (lub odnosnika do takowego) na pierwszej stronie zabezpieczy wlasciciela przed skutkami ewentualnej czynnosci prawnej. Jest to absolutnie bez znaczenia, pod warunkiem ze regulamin jest ogolnie dostepny. Ten warunek zostal spelniony, w kazdej dowolnej chwili mozna sobie go przeczytac 24h/256 dni w roku. Zaden sad nie bedzie bral pod uwage argumentacji w rodzaju: "ja nie wiedzialem ze trzeba w autobusie skasowac bilet - a regulamin byl umieszczony daleko, bo to autobus przegubowy, a ja zapomnialem okularow, no i czytac tez nie umiem. Uwazam ze firma przewozowa powinna zapewnic mi lektora".

Ilu ludzi czyta naprawde regulamin, rejestrujac sie na forum? Myslisz, ze komus bedzie sie chcialo je przeszukiwac w celu poznania tresci? Tu akurat jest wyjatkowy spokoj, ale na forach ktorych jestem uzytkownikiem, raz po raz trzeba odsylac nowicjuszy do "paragrafow". Prywatne fora to nie Onet.pl. Nie stac nas na prawnikow, wiec warto pomyslec o sobie.
- jezeli ktos ma malo czasu na przeczytanie regulaminu, to juz jego problem. Przytaczalem juz tu fundamentalna zasade prawnicza - ignorantia legis non excusat - czyli: nieznajomosc prawa nie jest usprawiedliwieniem. Czy ktos np. zna tekst art.211 kk, czy nie, jak sad uzna ze akurat ten przepis zostal zlamany, to zapadnie wyrok. Nawet analfabeta musi przestrzegac prawa. Podobnie jest z wszelkimi umowami np. z bankiem, gwarancyjnymi w sklepie RTV itd. Malo kto je czyta, a pozniej jest wielki lament.

Link do regulaminu jest juz wywieszony na kazdej mozliwej podstronie forum, wiec po co tu pisze? Ano z tej przyczyny, ze dziwi mnie ze nie znacie tak fundamentalnych zasad obowiazujacych, mozna powiedziec, zawsze, wszedzie i wszystkich. Wszak juz troche lat macie... no nie?

Pozdr.

Pawel

Ktos, kto rejestruje sie na forum akceptuje regulamin i w tym momencie zaczynaja sie jego problemy, jesli go nie przeczytal i nie przestrzega.

Znalazles sobie "cos" tam po polsku i prawo obowiazujace w Polsce. Na forum jest kilku czlonkow (m.inn. admin) piszacych z Niemiec i innych krajow Unii, gdzie prawo jest surowo przestrzegane. Delikwenta mocno bierze sie za "pupcie" i nie mina nawet 2 miesiace, gdy stanie przed sadem i lawa przysieglych. Do pierdla pewnie nie pojdzie, ale budget rodzinny moze byc zacnie nadszarpnietny na kilkanascie lat. Bylem juz jako sadmin swiadkiem zaskarzenia czlonka forum przez drugiego uzytkownika za ublizanie. Ublizajacy byl z Polski, skarzacy z Niemiec. Sprawa odbyla sie na prawie unijnym, w sadzie niemieckim. Skarzacy odstapil od odszkodowania, ale "beszamel" z Polski musial pokryc koszty sprawy: 4500 €uronow. Czynnikiem decydujacym w sprawie byl dobrze napisany i widoczny regulamin. Inaczej przecietna "papuga" dobralaby sie i nam do skory.

Uwazam, ze nikomu nic zlego sie nie stalo, jesli regulamin i jego zmiany beda widoczne "czarno na piaskowym" w kazdym momencie.

Kończąc już tą wymianę zdań (sensowną, aczkolwiek już niepotrzebną), informuję, iż link do regulaminu jest widoczny na każdej podstronie forum w górnym i dolnym pasku po prawej stronie. Zatem nikt teraz nie powinien zadawać pytań, jak się do niego dostać.

Tym samym temat uważam już za wyczerpany.

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.