Jump to content

C-130J Hercules 1/48

Recommended Posts

Witam !

Niedawno zakupiłem sobie Herculesa z italeri w skali 1/48.

Postanowiłem go wykonać w malowaniu U.S. Air Force .

In-Box:

c4d6f82864a92f9fmed.jpg

5412523a4ec87119med.jpg

dd464cc13e0f127bmed.jpg

25649f1ac2296a71med.jpg

0d11d1a5e887f577med.jpg

W kokpicie dodatkowo zrobiłem: otwartą szafkę ,torbę nike ,papier toaletowy ,plakat i kalendarz,

słuchawki i pasy bezpieczeństwa .

Budowa słuchawek.

c7eeb9ed817729femed.jpg

a7b519251048f1c8med.jpg

bd676192d82f834dmed.jpg

705c6947ceb2555amed.jpg

Kabina pilota

f62db8ba8c4dba6dmed.jpg

c0b3cae0a02264c7med.jpg

88faa45f7b09dde1med.jpg

cb2764c41fa826dbmed.jpg

7ab890fb5c7db487med.jpg

Zapowiada się interesująco. Spora sztuka będzie. Niezły pomysł z tą rolką sraj-taśmy

Bardzo ciekawa i ładna robota!

Mam tego Herculesa w poczekalni w tej samej skali i właśnie czekam na blaszki do niego.

Jakby Cię Damian interesowało to znalazłem z firmy FLIGHTPATH do C-130 Hercules w 1/48. Nr. ref. zestawu 48106 i jest w zestawie także ładownia. Ściąga mi go Martola...

A w ładowni to raczej są siatki zabezpieczające ładunki chyba że robią z nich chłopaki hamaki

Zastosowałeś jakiś klej cyjanoakrylowy? to opary powodują taki osad. A duża ta szybka? bo tak rzucił mi się w oczy kształt jakby z butelki PET, z zwężającej się szyjki spróbować dopasować? Górna krzywizna powinna pasować, a dolna to już dopasujesz. O ile średnica butelki będzie odpowiednia.

Proponuje jutro zabrać szybkę do najbliższego marketu i przymierzać do różnych butelek. Myślę, że spokojnie coś by się udało dopasować. Może ktoś coś innego podpowie.

Też miałem ten sam problem z szybą w Concorde, napisałem do producenta a oni przysłali mi całą nową wypraskę

noto będe codziennie śledzić temat model super a w środku bajka... też naszła mnie ochota na ten model herkulesa ale najpierw musze sobie keyboard lepszy kupić zaś b-2 a na końcu herkules

• 3 weeks later...
i co jakieś postępy??

Muszę dojść do siebie po tym szpachlowaniu . Trzy warstwy szpachli to trochę szlifowania , a i tak czeka go jeszcze jedna warstwa . No i cały czas czekam na to przednie oszklenie.

Niedługo ciąg dalszy warsztatu .

Pozdrawiam.

Cześć. Całkiem niezły model się szykuje. Ja także zacząłem robić "Herka" ale w 1:35 od podstaw.Właśnie wrzuciłem na laser elementy konstrukcji (wręgi, podlogę kabiny Cargo i jeszcze trochę innych dupereli) kadłuba i czekam na wycięcie. Jak coś już bedzie konkretnego pochwalę się.

• 2 weeks later...

Szybkę sklej, oszlifuj z zewnątrz. Od wewnątrz zarzuć klej dwuskładnikowy na całości i przyklej jakiś spory patyczek( z ramki). Sklejona szyba posłuży za kopyto do tłoczenia. Patyk w imadło, folię dopasuj z opakowań i rozgrzej nad kuchenką gazową i wytłocz.