Skocz do zawartości

Spalinowóz ST43 w czterech odsłonach, H0 (1:87)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie pokazywałem nic na forum ale to nie znaczy że nic nie robię, robię i to sporo, ale głównie modele kolejowe w ramach pracy, część z nich jest nieciekawa ze względu że są czyste, ale te akurat wyjątkowo ciekawie mi wyszły.

Są to głębokie przeróbki modeli Tillinga, z zestawy bierzemy podwozie razem z napędem i inne bebechy, pudło wymieniane jest na żywiczne z dodatkiem blaszek i elementów toczonych, które ma już cechy typowe dla polskich kolei, czyli głównie wielkie klosze reflektorów i pare innych drobiazgów.

Malowane farbami tamki i gunze H, mieszanki robiłem na oko, w brudzeniu zastosowałem standardowe techniki z 'naszego' modelarstwa a raczej nie znane w kolejowym, czyli wash olejny, zacieki, tensocromy do rdzy, do brudu z aerografu użyłem lifecolorów, z zestawu rail weathering set, od razu wszystkie kolory w jednym zestawie.

Malowania różne, od lat 70tych do teraz.

Modelom brak tylko światłowodów i szybek reflektorów, niestety nie są jeszcze wyprodukowane, ale to nie moja działka ich zamontowanie, nie mniej już są warte pokazania w takim stanie. ;o)

ST43 z racji kraju produkcji są zwane u nas rumunami.

 

101_0740.jpg

 

101_0742.jpg

 

101_0744.jpg

 

101_0746.jpg

 

101_0748.jpg

 

101_0750.jpg

 

101_0751.jpg

 

Jest jeszcze piąty model, drugi egzemplarz numeru 171, nie gotowy, w nim zastosowałem nawet odpryski na lakier do włosów, na czołownicy tylko:

 

101_0753.jpg

 

101_0754.jpg

 

No i na koniec parę fotek 'in action', sfotografowane na dioramie którą zrobiłem na potrzeby sklepu:

 

101_0668.jpg

 

101_0675.jpg

 

101_0683.jpg

 

101_0693.jpg

 

101_0703.jpg

 

101_0708.jpg

 

101_0713.jpg

 

101_0718.jpg

 

101_0725.jpg

 

101_0735.jpg

 

Ot taka drobna ciekawostka w cywilnym dziale. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać są genialne jeśli można to pokaz też te czyste bo jestem bardzo ciekaw i inni pewnie też . Ja od dziecka marze to takiej dioramie z właśnie starszymi maszynami ale niestety nie miał bym gdzie tego postawić heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre, jutro jeszcze wrzucę zdjęcia tych czystych, bo im brakuje kalek tylko.

 

Wygrzebałem jeszcze inny typ ST43:

 

wagon019.jpg

 

i ST44:

 

101_0565-2.jpg

101_0563-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część z nich jest nieciekawa ze względu że są czyste, ale te akurat wyjątkowo ciekawie mi wyszły.

Akurat nie przejmował bym się tym, raczej świadczy to o jakości wykonania modelu w co nie wątpię, że są na najwyższym poziomie wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, my tu pokazujemy MODELE, jest też dział [C]1:1 oraz [C]Walkaround gdzie pokazujemy prawdziwe pojazdy...

 

ps. realizm tych modeli jest niesamowity, genialny.... szacun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta makietki można zobaczyć? Jest ta zwykły elektryk czy już sterowny cyfrowo?

Reszty makiety nie ma bo się kończy zaraz za kadrem, tak ją obmyśliłem żeby na zdjęciu wydawała się nie wiadomo jak duża.

A co do sterowań to modele bazy do konwersji są nowoczesnymi produktami, można sterować analogowo albo zamontować dekoder, to już jak klient sobie zażyczy.

 

No to obiecane dwa czyściochy, ten drugi o tyle fajny bo ma kolorowe ozdobniki:

 

101_0759.jpg

101_0762.jpg

101_0764.jpg

101_0765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne... O_O ... Ale powiem szczerze że jak zobaczyłem "czyściochy" to dobiegają od "brudasów" i to bardzo, no ale te okurzone, wymęczone służbą są naprawdę super!!!! A z ciekawości spytam jakie wymiary maja owe cudeńka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fotka admina, już chyba trzecia w dorobku i druga z moim cywilnym modelem

Szkoda że nie dostałem kloszy i szybek reflektorów, ładniej by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszty makiety nie ma bo się kończy zaraz za kadrem, tak ją obmyśliłem żeby na zdjęciu wydawała się nie wiadomo jak duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.