Jump to content
stroju

[G]F-86F Sabre, 1:32 Kinetic/Italeri, Aires, Eduard

Recommended Posts

No to w końcu dobrnąłem do końca.

Pierwszy samolot od dawna.

W skrócie: do budowy użyłem zestawu Kinetica, przyzwoity choć nierówny, postanowiłem go zwaloryzować żywicami Airesa, kokpit i wnęki hamulców aerodynamicznych i blachami eduarda, zestaw detali na zewnątrz, poza tym było trochę nitowania nitowadłem trumpka, bo na grzbiecie i spodzie kadłuba nity i detale zanikały, wnęka uzbrojenia to własnoręczna waloryzacja, o nią na razie nikt z producentów się nie zatroszczył. Malowany alcladami.

Po więcej można zajrzeć do warsztatu:

viewtopic.php?f=86&t=22769

No i podziękowania dla tych bez których by ten model nie powstał, przynajmniej na takim poziomie.

dla Tomka Chacewicza i Darkmana za wsparcie dokumentacją

i oczywiście Danielowi za model, który mi wspaniałomyślnie oddał.

i każdemu innemu kto mi coś tam podpowiedział przy budowie.

101_0837.jpg

101_0839.jpg

101_0841.jpg

101_0845.jpg

101_0847.jpg

101_0850.jpg

101_0852.jpg

101_0855.jpg

101_0857.jpg

101_0859.jpg

101_0861.jpg

101_0864.jpg

101_0868.jpg

101_0871.jpg

101_0874.jpg

101_0877.jpg

101_0879.jpg

101_0883.jpg

101_0886.jpg

101_0888.jpg

101_0891.jpg

"wnęka uzbrojenia to własnoręczna waloryzacja"...no nie..składam zabawki i jade na grzyby:) bo to co pokazałes to..tego..temu...nalezy sie jakis medal chyba..czy jakies odznaczenie..czy cos..nie wiem, to mnie powaliło

E tam, bez przesady, to nie było trudne, w monografiach sqadrona są fajne rysunki, poza tym to nie wszystko ja zrobiłem bo taśmy amunicji były w blaszkach, ja dodałem okablowanie automaty ładowania (to srebrne przyczepione do karabinów), i jakieś tam klocki, w sumie pół godziny pracy, osłona wnęki to też eduardowy wyrób.

I jeszcze fotka na porównanie wielkości:

101_0895.jpg

Wojtku, cuda wyprawiasz. Model jest po prostu swietny, podejrzewam ze kolejna fota admina sie szykuje na przyszly tydzien.

Rewelacja. Nie podoba mi się tylko widoczna linia podziału połówek skrzydła. Jakoś mnie to uderzyło po oczach. Jeśli tam był podział rzeczywiście to cofam zarzut

To chyba tylko efekt takiego odbicia światła, bo szpachlowałem to, poza kilkoma małymi ryskami nie ma śladu łączenia.

Będzie w Pancelocie jakoś kiedyś? Może wpadnę zobaczyć

Możliwe, jak uda mi się zrobić odpowiednie pudełko do transportu.

Pięknie wykonany Sabre! Powłoka metaliczna robi bardzo dobre wrażenie. Kalkomanie rownież. Wnęki hamulcy aerodynamicznych i uzbrojenia, a także wykończeniówka kokpitu cieszą oko. Jedyne co można by ulepszych, to blachy osłaniające wyloty luf km-ów, które mogłyby być pomalowane ciemniejszym metalizerem.

Poza tym jest wspaniale!

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Bardzo przyjemny model stroju! Podoba się i to bardzo U mnie czeka też jeden Sabre w wersji F, ale w 72 - 832 "Nina"

WOW. chylę czoła, metalizer genialny, mozna wiedzieć jaka to farbka?

Genialny.

Pozdrawiam.

Przemek.

Model to poezja, do tego jakość zdjęć też znakomita.

Nie ulega watpliwosci - model wykonany profesjonalnie .Model ten jest dowodem ,ze dobor specjalnych farb jak "Alclad" ,jest nieodzowny aby otrzymac widoczny efekt.Oczywiscie przygotowanie modelu do lakierowania odnioslo tu olbrzymi sukces.Cierpliwosci, dokladnosc ,oraz odpowiednie komponety - daly tak imponujacy efeket koncowy.

Z przyjemnoscia obejrze nastepne modele.

Pozdrawiam

alfavega

Zacząłem we wrześniu zeszłego roku, ale większość czasu przeleżał na półce w oczekiwaniu aż mi się zachce, jakby zebrać dni przez które rzeczywiście coś przy nim robiłem nie wyszłoby więcej niż dwa tygodnie.

Dawno nie spodobał mi się żaden model samolotu.

Kawał porządnej modelarskiej roboty.

Gratuluję.