Jump to content

Recommended Posts

Będąc w dniu dzisiejszym na konkursie modeli w Koprivnicy w Czechach natknąłem sie na jednym ze stoisk handlowych na dwa modele samolotów w skali 1/24 (P-51D Mustang i Me 109E4) firmy BAN DAI. Pierwszy raz spotykam się z tą firmą. Jestem ciekawy co to za firma, co ciekawego ma w ofercie. Może ktoś miał do czynienia z produktami tej firmy, może ktoś poda jakiś link do strony producenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba dołączenia zdjątka w/w modeli

ce1c43b8e2590b7am.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Powiem szczerze, że bardzo dawno nie słyszałem o tej firmie.

Jedyne co wiem,a w zasadzie pierwszą styczność z tą firmą miałem około 89/90 roku. W swojej ofercie mieli kilka ciekawych pojazdów bojowych w skali 1/48, kilka samolotów 1/24 oraz kilka egzotycznych pojazdów, głownie autobusy i ciągniki w bliżej nie określonej skali. Modeli nie widziałem, nie "macałem" wiec nic na ten temat nie powiem. Jakiś czas później około 95/96 r. dowiedziałem się, że firma padła. Z kolei w ubiegłym roku doszły mnie słuchy, że firma istnieje chociaż podobno nie ma już nic wspólnego z modelami tylko produkuje zabawki. Nie wiem na ile te informacje są prawdziwe i nie wiem czy dotyczą tej samej firmy ... reszta to domysły.

 

Pozdrawiam

Krystian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam z firmą BANDAI zetknąłem się ładnych parę lat temu ,posiadam kilka modeli w skali 1:48 pojazdów niemieckich z lat IIwś których użyłem na dioramach są to Opel blitz na gąsienicach ,schimvagen ,sdk ,flak 88mm-przepraszam za ew. pomyłki w nazewnictwie od zawsze buduję samoloty i dioramy lotnicze .W rękach miałem też kilka czołgów ,działo samobieżne ,figurki wszystko w tej samej skali Modele te na lata 80-te prezentowały dosyć wysoki poziom w zestawach były figurki ,silniki -dobre pole do waloryzacji .Potem niektóre modele wydawała chińska firma Fuman .Do dnia dzisiejszego z tego co wiem żadna firma nie wydała wielu modeli ,i bandaj pozostał jedyną firmą która wydała np. flaka 88mm skali 1;48,opla na gąsienicach .Obecnie firma produkuje zabawki gry komputerowe ,gry planszowe To tyle moich wiadomości może ktoś dopowie coś więcej pozdrawiam Mietek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.