Jump to content

Sd.kfz. 222 1:35 Hobby Boss

Recommended Posts

Powolutku ruszam z Hubertem czyli małym czołgiem Grubera:]

1649_rn.jpg

sdkfz222001.jpg

Jak narazie model skleja się przyjemnie choć jest kilka mankamentów - delikatnie krzywa rama + troszkę mi ja przekosiło przy składaniu, ale po dodaniu nadwozia nie będzie problemu.

Silnik odwzorowany ładnie - nie porównywałem ze zdjęciami itd. bo nie zależy mi na tym, ale robi miłe wrażenie.

Zostawiłem sobie sporo szlifowania po klejeniu i teraz żałuje.

Silnik wymaga niestety szpachlowania.

Ten model jak za tę cenę jest wspaniały, naprawdę bardzo dobrze zdetalowane wnętrze, dużo blach z zewnątrz równie dobrze.

Jedyne z czym miałem problemy to wizjery ale nie wiem czy tam gdzieś nie popełniłem błędu.

• 2 weeks later...

Zakupiłem lufkę KWK 30 L55 bo doczytałem że takowa była stosowana w/w pojeździe.

Czy moglibyście to zweryfikować ? Wygląda podobnie do tej oryginalnej ale długość się nie zgadza, więc nie wiem gdzie odciąć starą.

001lmq.jpg

Zawsze fajnie popatrzeć jak komuś idzie z blachami. Z tą lufą to mnie trochę zaniepokoiłeś, bo taką samą kupiłem do mojego Pz.kpfw II. Jeszcze nie przyszła, ale mam nadzieję że będzie ok.

bazylms: Lufa do II powinna być dobra, chyba po prostu do 222 nie pasuje.

Poszukam lufki od Kwk 38 i może zrobie go w tej wersji, jak nie to utnę wkleję i zapomnę :]

cloner16 : Niestety inne lufki nie podchodzą bo to już Flak 38 albo Kwk 38 - zupełnie inne konstrukcje.

• 1 year later...
  • 1 year later...

Ciąg dalszy prac:

Co myślicie?

IMG_0146.JPG

IMG_0149.JPG

IMG_0147.JPG

Oczywiście model w trakcie pracy i do brudzenia mam jeszcze działo i podwozie.

Pierwszy raz zrobiłem takie mocne obicia i jakoś nie wiem czy dobrze czy nie...