Skocz do zawartości

Latający ołówek Do-17E/F 1:72 [SK MODEL]


Twombly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wypraski chyba z 79 roku ..., a mój skill nie jest za dobry wyszło jak wyszło .. no ok, pęknięcie wzdłuż kadłuba powstało na skutek upadku z biurka kiedy model już miał kamo, kalki jakieś stare były nie które nawet popękane .., dałem 2 warstwy lakieru matowego ... niestety się skończył, błąd jaki popełniłem to taki, że położyłem kalkomanie a na 2 dzień ich nie zabezpieczyłem, kiedy tak sobie stał w szafce to kalki tak jakby przestały się kleić, przy lakierowaniu widać było że jest pod nimi trochę powietrza, wnętrze malowane akrylem, reszta to olejne, wiem nie wyszło idealnie ale starałem się żeby w miarę jakoś mi wyszedł ten model

74523420.jpg

By twombly1

47395738.jpg

By twombly1 68110636.jpg

By twombly1

71507157.jpg

By twombly1

73858725.jpg

By twombly1

84990345.jpg

By twombly1

49573412.jpg

By twombly1

30448377.jpg

By twombly1

75835639.jpg

By twombly1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, drobiazgów szkoda wymieniać, z grubszych rzeczy, to straszy ziejąca od dołu szpara dziobowego oszklenia... Bardzo niejednorodna faktura powierzchni! Wash leży wszedzie, tylko nie w liniach podziałowych, tragedia. Samolot wygląda na brudny, ale na pewno nie eksploatowany, bo brak osmaleń od wydechów.

 

Wash i kalki źle leżą, bo pierwszy werniks trzeba dać lakierem błyszczącym i to grubą warstwę (ja kładę pędzlem). Trzeba się pozbyć mocno matowej powierzchni jaką daję natrysk farb matowych, przeznaczonych do malowania pędzlem, jak np Humbroli. Koniecznie płyny do kalek.

 

Model nie wygląda efektownie ale mam nadzieję że sie nie zniechęcisz i życze powodzenia przy kolejnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kalki psiknąłem połysk, używam set-sol do kalek, i czemu trzeba pozbyć się matowej powierzchni ?, chyba ma być mat, osmolenia są specjalnie paliłem plastik z wyprasek i zbierałem sadze pędzlem potem smoliłem model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem plastik z wyprasek i zbierałem sadze pędzlem potem smoliłem model

A myślałem że od czasu jak ktoś malował model wykałaczką zamiast pędzlem, to już nic mnie nie będzie w stanie zadziwić! Myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem plastik z wyprasek i zbierałem sadze pędzlem potem smoliłem model

A myślałem że od czasu jak ktoś malował model wykałaczką zamiast pędzlem, to już nic mnie nie będzie w stanie zadziwić! Myliłem się.

 

Też tak robiłem swego czasu. Chyba nawet w "Klubie 1:72" w "Skrzydlatej Polsce" gdzieś na początku lat 90-tych wyczytałem, żeby tak robić.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu się nie wypowiem ponieważ jestem na wakacjach i jestem na telefonie, co za tym idzie- nie widzę dokładnych zdjęć. Mam tylko jedno pytanie jak zabezpieczasz kalki położone już na model? Mi też niektóre przestły kleic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu się nie wypowiem ponieważ jestem na wakacjach i jestem na telefonie, co za tym idzie- nie widzę dokładnych zdjęć. Mam tylko jedno pytanie jak zabezpieczasz kalki położone już na model? Mi też niektóre przestły kleic :(

 

 

Lakierem bezbarwnym matowym lub połyskiem, i najlepiej jak najszybciej to zrobić, model stał ze 4 miesiące i kalki przestały się kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.