Skocz do zawartości

Sd. Kfz 234/2 Puma (moja pierwsza pancerka są fotki )


hary

Rekomendowane odpowiedzi

Już pare dni powolutku dłubie se pume i narazie mi sie wydaje że wychodzi całkiem całkiem ale fakty zweryfikujecie wy

pierwszy cel jaki sobie postawiłem to skleić kółka tak aby nie było widać łączeń , bo zauważyłem przy kilku modelach tego pojazdu że modelarze olali se ten temat i potem jest to dość mocno widoczne po ukończeniu modelu

- zadanie uważam za wykonane

szlifowanie ,klejenie ,szlifowanie , malowanie , szlifowanie itd itd i tak spędziłem 6 godzin nad samymi kołami i nawet bierznik został :P

dla wielu z was pewnie to śmieszne bo część z was pewnie prze ten czas by już skończyła i pomalowała model , ale wychodze z założenia że nie mam wprawy w pancerce i wole spędzić sporo czasu nad modelem i być z niego zadowolony niż skleić to na sztuke

-następne zadanie dobrać jakieś malowanie kilka fajnych malowań znalazłęm w necie niestety większość na aero którego nieposiadam ...... jeszcze

wynik ..... tragiczny nie da sie tego poprostu opisać , no cóż człowiek sie uczy na błędach czemu tylko najczęściej własnych

ale tak na poważnie papierek ścierny poszedł w ruch i już wszystko jest cacy

troche detali farby jakie użyłem już do docelowego malowania to

pactra A25 (taki cremowy piasek ) i rot braun A103

czyli coś w rodzaju malowania pusttynnego , przetarcia na felgach i kadłubie machnołem nieco inaczej niż pisze gdzie niegdzie w tutorialach

bo A54 gunmetal (metalik) użyłem tego koloru ponieważ chciałem uzyskać efekt przetarć farby do gołej blachy a nie obić

no i w zakamarki pozapuszczałem conieco brudu

zdjęcia do wieczora wstawie więc sami ocenicie

019f5f9164cf9588m.jpg 3b4019fdcdf403bbm.jpg fb68f89d190679cam.jpg

cb72b2c89249b27dm.jpg 51b1243b2f105e62m.jpg 0ffb775c7a42bde8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajno

Jakiego papieru użyłeś, że nie widać łączenia opon ;-)

To model italeri?- ja słyszałem, że taki dosyć trudny jest :P:P

 

Jaki to camo?

 

mów co i dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Użyłem pilniczka do paznokci , ponieważ ma płaską powierzchnie i ściąga tylko nadmiar kleju i wypustki a nie bierznik po bokach

Tak tak to jest italerka 1:35.... trudny.... hmmm niewiem to jest muj pierwszy model czołgu jaki zklejam więc ciężko mi powiedzieć :P

Camo miało być ala pustynne , te widoczne na zdjęciach troszke nieaktualne , nieco je przerobiłem uważam że na lepsze ale to zweryfikuje czas i forumowicze ;)

Jak dorwe aparat to wstawie nowe fotki bo bardzo dużo sie pozmieniało w porównaniu do tych co są wstawione

Dzięki tak wogóle że kogoś zainteresował temacik nowicjusza :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek hmmm niewiem tak poprostu wyszło , takie farbki mi w sklepie dali

Co prawda jest jeszcze zielony którego nieużywam bo wygląda paskudnie w połonczeniu z aktualnymi kolorami . Pozatym nie mam jeszcze zbyt wyposażonego zaplecza modelarskiego , więc używam to co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam , bo - w Afryce nie używano Pumy, pewnie dlatego,że wyprodukowali ją już po kapitulacji D.A.K.

Sądzę,że miałeś na myśli jednokolorowe kamo ( piaskowe ) czyli Wehrmacht Olive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za info

Następnym razem postaram sie nie szczelić takiej popyliny

Będe musiał przy następnym modelu najpierw więcej informacji o nim wyciągnąć a potem dopiero wziąść sie za kamuflaż

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje dalszy ciąg prac nad modelem

Fotki może nie są 1 klasa ale mysle że powinny wystarczyć takie poglądowe

Narazie jestem zafascynowany zawieszeniem pumy

Cały zawias składa sie w sumie coś z około 60 elementów , więc jest co robić

f5540383f2af6e5em.jpg 82ade6a67a692ed8m.jpg 4a290c1dd71dbb92m.jpg

13b39fb17f408021m.jpg 00d7b8b3660d78b0m.jpg 5424d9bedab8aef5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać- natentychmiast wywal tą antenę. Zakup sobie urządzenie służące do konserwacji powierzchni płaskich typu szczotka taką jak ta:

obrazmmediumsp8.th.jpg

Z niej powstają najlepsze anteny ( sam tak robię). Poza tym nie maluj MG w wieży na srebrno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ogole matce jakąś szczote i poprawie MG

Aha takie małe pytanko ja mam zamiast tej antenki jedno włosie wkleić ,czy zkleić kilka do kupy i dopiero na wierzyczke przymocować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jedyne i nigdy inaczej. I pamietaj o starej zasadzie: kolor anteny powinien być taki jak podstawowy kolor pojazdu. Nie maluj więc anten na czarno czy jeszcze inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępów ciąg dalszy

Złożyłem całe zawieszenie i w sumie to złożyłem już wszystko

Wymieniłem antenkę i przemalowałem MG

Mam pytanko do speców zrobiłem se siatkę maskującą , taką zwiniętą i jestem niezdecydowany gdzie ją umieścić

Chiałbym z tyłu wieżyczki jeszcze domontować jeden kanister co o tym myślicie ??

 

8f19cca19d874380m.jpg 87e8ac340c6753b0m.jpg

e6ff708c771b6ccam.jpg 4fba3a14a65e18bam.jpg

Następne co mam w planach to pastelki pościerać i narobić sporo kurzu/piasku

Zacząłem nieco robić obdrapania ołóweczkiem ale jakoś tak dziwnie mi to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdrapania ołówkiem to nie taka prosta sprawa:

-ołówek musi być miękki, przynajmniej B3-B4

-ołówek musi być niezwykle ostry - parę kresek i temperujemy

-jak gdzieś jest obdrapanie - to ołówkiem trzeba robić już do gołej blachy, czyli farba nie powinna przebijać spod ołówka

-zły kształt obdrapań; np. na przednim "zderzaku " obdrapania sobie zawracają, robią pętelki, korkociągi, pirueciki; trzeba się zdecydować czy chcesz w danym miejscu zrobić farbę która odlazła, czy rysy np. od pocisków, kamieni, drutów, gruzu. Żadnych pętelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Pumą obserwuję już od jakigoś czasu i powiem że jak na pierwszą pancerkę to miło mnie zaskoczyłes

Odrapania rób pomalutku i tak jak reggy napisał gruby ołówek B i często go ostrz bo tempym tak jakoś dziwnie wychodzi.

Mam tylko jedno "ale" wg. mnie użyłeś trochę za dużo czarnego na lufie albo na fotkach tak dziwnie wychodzi

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrapania robiłem b4 .... ale był trochę tępy , nie pomyslałem , że to może mieć znaczenie

Co do lufy może faktycznie zamocno ją obsmarowałem

Wstawiam fotki z updata pumy

212f48e4bc6a41abm.jpg cf943c31035346f3m.jpg 7df9c5c7c38c9049m.jpg

 

97e46f86355ddde5m.jpg 813d2aa9a2f79a5bm.jpg 0e863bb31146e8cem.jpg

 

6ef43e6ecd729785m.jpg 7ccb05cadcbe8159m.jpg

Co do fotek to mam wrażenie że na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach

Wiem wiem ten piachokurz troche ze zółty

Mam nadzieje że z każdym następnym modelem będzie lepiej i nie popełnie już tych samych błędów , a mam ochote na całą serie Kfz

Temtu jeszcze nie ma co zamykać bo może jeszcze jakiś dupereli napcham na pancerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak nakładałeś kurz? Tak po prostu sypałeś czy tam pędzelkiem a sucho? Jeśli tak, to proponuję go strzepać i najlepiej zrobić roztwór: odrobiny pigmentów (starte pastele suche) + terpentyna (dostaniesz w każdym sklepie z farbami dla plastyków albo terpentynę balsamiczną w aptece). Roztwór ten ma szalenie małe napięcie powierzchniowe, przez co rozlewa się w momencie nałożenia po zakamarkach i wszystkich miejscach gdzie zbiera się kurz naturalnie. U Ciebie, np. przy wizjerach na boku kurz jest na górze a nie ma w innych wgłębianiach. Popróbuj. Pigmenty na terpentynie mocniej się trzymają podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy a przy użyciu terpentyny to pastele się nie rozwodnią i nie będzie takie błoto czy jak A nakładać to pędzlem czy czymś innym

A co do modelu hary to masz rację piasek troche za zółty popróbuj dodać troche pomarańczowego, brązowego (tego mniej) i je wymieszać to może będzie troche przypominał piasek z pustyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały test pasteli + terpentyna.

Użyłem suchych pasteli (NIE OLEJNYCH) firmy Koh-i-noor, starłem ją na grubym papierze ściernym do pojemniczka i dodałem terpentyny. Następnie na POLAKIEROWANĄ AKRYLOWYM LAKIEREM (KONIECZNIE) pędzelkiem nałożyłem mocno rozcieńczony powyższy roztwór. Im bardziej rozcienczony tym bardziej rozłazi się po krawędziach. Postaram się zaraz zarzucić foty:) A na razie idę fetować zdane prawko:P

 

Obiecane fotki z prób (fikcyjny Tygrys mid-production Dragona 1/72 robiony dla stestowania technik malowania Panzer Grau)

P5220037.JPG

P5220039.JPG

P5220040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy wszystko ładnie pięknie ale ja niechce uzyskać samego lekkiego zakurzenia , ale chce mieć ten piasek na pumie i rzeby to był piasek (pomijając kolor ) a nie cień po nim .

To tak jak byś chciał namalować błoto , jasne że można ale poco skoro można zrobić błoto jak żywe

Brud jest wykonany z suchych pasetli i nanoszony pędzlem , postaram sie coś zrobić z tym odcieniem ale może być cięzko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Hary, zauważ, że jeżeli pojazd jest w ruchu to raczej piasek w formie kupek na nim nie występuje. Jeżeli robiłbyś pojazd który stoi parę dni nie używany, to wtedy okej, może coś się na nim osadzi, ale tak to on może być regularnie przykurzony. To co nakłada się z mieszanki pastele+terpentyna ma właśnie lekko chropowatą, ziarnistą strukturę, przez co idealnie imituje piasek, drobne błoto jakie powstaje w czasie jazdy w deszczu itp., przez co jest idealnym przeniesieniem piasku jaki chcesz osadzić na modelu do skali modeli. W pewnym sensie te rozmieszane pastele z terpentyną mogą zastąpić tzw. wash, który nada Twojemu modelowi głębię i uwydatni wszelkie zakamarki i zakrzywienia. Zawsze można spróbować. W stanie obecnym, to czym pokryłeś model po przeniesieniu ze skali 1:35 (bo taka to skala co sklejasz prawda?) do rzeczywistości miało by wymiary drobnych kamyków, a te raczej nie osadzają się na pojeździe . Nie traktuj tego jako krytyki, bo widzę, że dopiero zaczynasz i się starasz naprawdę, a raczej jako rady (bo to rady są):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to z tymi kamykami mnie przekonało

Zciągnełem co większe kupki pasteli , koloru niestety z tych pasteli co mam idealnego niedorobie

Faktura akurat wierz mi że jest świetna , ponieważ położyłem pastele i prysnołem całość lakierem .............. (proszę się nieśmiać ) do włosów

Zachciało mi sie malowania pustynnego mogłem wszystko zachlapać błotem i był by święty spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki reggy za pomoc zobaczę jak się sprawdzi w PzKpfw. III za Stalingradu

hary sposobu lakierowania lakierem do włosów nie próbowałem, powiedz za to czy po tym lakierze model się nie kleił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie na poczatku tego obawiałem , ale nic takiego sie niedzieje .

Model pryskałem z dość daleka i w taki sposób aby jedynie mgiełke delikatnie zbierał , no i zrobił sie cały taki chropowaty co nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.