Jump to content

Ktory wzor koszulki jest wg. Ciebie najodpowiedniejszy  

31 members have voted

1. 1. Ktory wzor koszulki jest wg. Ciebie najodpowiedniejszy

• Z przodu duze logo i nick, na plecach kontur
      8
    • Z przodu male logo i nick, na plecach kontur
      21
    • Z przodu duze logo i nick, plecy gladkie
      1
    • Cos innego, ale w ramach pokazanej koncepcji... (opisz swoj pomysl)
      1

Recommended Posts

W nazwiazaniu do tematu koszulek z logo naszego forum (http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=2941), zeby nie bylo, ze nic sie w tej kwestii nie dzieje.

Prosze o wpisywanie tutaj swoich zamowien. Tylko niech to nie bedzie cos w stylu "dla mnie dwie, jesli mozna" albo "to i ja tez chce", tylko konkretnie - ROZMIAR i ILOSC.

A jak sie sprawy maja? W tym momencie mamy juz kilka wstepnych projektow nadruku, trzeba je tylko podopieszczac. Jak juz beda gotowe, zostana zaprezentowane na forum i wybierzemy ten, ktory najbardziej bedzie sie podobal. Zbieramy tez informacje i oferty od firm poligraficznych. I wlasnie - najwazniejsza sprawa. Pierwsze o co pytaja, to o ilosc. Dlatego musimy zebrac bardzo konkretne informacje, kto z Was jest zainteresowany zakupem takiej koszulki, bo od tego bedzie zalezec cena - oczywiscie im wiecej, tym lepiej (bo taniej).

Tak wiec powtorze sie - tu skladamy swoje zamowienia, nawet jezeli niektorzy z Was juz deklarowali sie w tym pierwszym temacie, napiszcie jeszcze raz ile i w jakim rozmiarze chcecie tych t-shirtow.

Narazie nie ustalamy zadnego konkretnego terminu wpisywania sie na liste, ale jak uzbiera sie taka liczba chetnych, zeby byl sens skladac zamowienie na wykonanie koszulek, deadline zostanie okreslony.

Ten post bedzie uaktualniany o osoby dopisujace sie do tego watku, a ich posty usuwane. Wszelkie ogloszenia zwiazane z projektem beda podawane rowniez w tym watku.

Wszelkie posty niezwiazane z tematem beda usuwane.

-------

Kermit - 2x XL + 1x L

Roobert - 1x XL

JACEK SVT - 1x L

raddosnyy - 1x L

Adamos13 - 2x XL

grzechu79 - 1x XL + 1x XXL

dd1968 - 1x L

grane - 1x XL

Praetorian - 1x L

sokol - 1x XXL

marian_anna - 1x XL + 1x M

PKD4GA - 1x XL

tornado - 1x XXL

riddick - 1x XXL

Artur Wałachowski - 1x XXL

marcinw49 - 1x XXL

Piter - 1x XL

Artek - 1x XL

gulus - 2x XXL

Jędrek - 1x L

Majek - 2x L

paffko - 2x XXL

Tomek - 2x L

Razem - 32 sztuki.

Edited by Guest
  • 2 weeks later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

Sprawy koszulek ciag dalszy... Troche cicho bylo w tym temacie ostatnio, co nie oznacza, ze nic sie nie dzialo. Dzialo sie i to calkiem sporo. Po pierwsze, udalo sie ustalic mniej-wiecej ostateczny layout wydruku. Koncepcji bylo kilka, lecz koniec koncow powrocilismy do pierwotnego pomyslu (jak to z pierwszymi pomyslami - zazwyczaj bywaja najlepsze) z umieszczeniem poprostu samego logo - tego, ktore widnieje na gorze strony. Zostalo ono wykonane od nowa w wysokiej rozdzielczosci, troszke ulepszone, ubajerzone. Byly tez oczywiscie bardziej artystyczne pomysly z umieszczeniem pod logo grafik, kolazy o tematyce modelarskiej i okolomodelarskiej, natomiast zaden z tych projketow nie zostal dopracowany i rozwiniety na tyle, zeby nadawal sie do druku. Chodzi o to, ze ciezko jest stworzyc cos na tyle uniwersalnego, zeby zaden z modelarzy nie poczul sie np. pominiety (motywem przewodnim byly oczywiscie samoloty, czolgi, okrety, pojazdy, itd), a jednoczesnie na tyle estetycznego, zeby ladnie komponowalo sie na koszulce. Tak wiec pozostalo samo logo. Autorzy projektow wspomnianych grafik, pewnie na Wasze zyczenie, zaprezentuja swoje prace.

Dobra, teraz druga sprawa.

Po zgromadzeniu i przeanalizowaniu informacji wywiadowczych dostarczonych przez naszych agentow terenowych, doszlismy do wniosku, ze nie ma sensu pchac sie w sitodruk.

Tak naprawde sito ma jedna przewage nad wydrukiem termosublimacyjnym, mianowicie trwalosc. Reszta to same wady.

- Przede wszystkim, chcac cokolwiek wydrukowac metoda sitodruku, trzeba ograniczyc ilosc wykorzystanych kolorow do mniej wiecej 6-ciu, maksymalnie 10-ciu (oczywiscie im wiecej kolorow, tym drozsza cala zabawa). Logo obciete do 10 kolorow, wyglada jak... Hmm... Powiem obrazowo i dosadnie... Wyglada jak kupa. Wykonujac nadruk sublimacja, mamy do dyspozycji pelna palete CMYK i mozemy drukowac to, co nam sie podoba.

- W tej chwili mamy zapotrzebowanie na 28 koszulek. Dodac do tego nalezy jeszcze kilka sztuk dla osob, ktore sie nie wpisaly na liste, a wiem, ze koszulke kupia - w sumie moze uzbieraloby sie cos kolo 30-35 sztuk do zrobienia... W kazdym razie, jak na sitodruk, to jest zdecydowanie za mala ilosc i tu prawdopodobnie cena koncowa nie bylaby atrakcyjna...

- Kwestia trwalosci nadruku, to rzecz umowna... Nie wiem w jaki sposb chcecie eksploatowac takie koszulki, ale do tej pory, idea calego przedsiewziecia bylo to, zeby sie identyfikowac na imprezach modelarskich. Jezeli ktos bedzie chodzil w takiej koszulce na codzien i pral dwa razy w tygodniu, to pewnie zlacha sie szybko. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, zeby w kazdej chwili wydrukowac taka koszulke od nowa, w sytuacji, gdy poprzednia sie zniszczy.

- Cena... Mam pod nosem punkt, ktory wykonuje takie koszulki w cenie 29,90 (juz z koszulka). Bylem tam dzisiaj, zeby wydrukowac jedna taka sztuke na probe, ale nie maja w ofercie t-shirtow w kolorze, ktory by nas interesowal. Bede musial znalesc cos odpowiedniego i podrzucic im. Ma to swoja zalete. Kupujac koszulki w innym miejscu, np. w hurtowni, bedzie mozna uzyskac lepsza cene. Ponadto przy wydruku ok 30 sztuk, cena wykonania uslugi tez bedzie mogla uledz obnizeniu. Mysle, ze koniec koncow, uda sie obizyc cene koncowa do jakichs 25 zlotych, moze nawet troche mniej. Tym bardziej, ze taki wydruk moze wykonac prawie kazda wieksza firma poligraficzna. Natomiast jezeli chodzi o sito, to juz sprawa wyglada gorzej. W Radomiu znalazlem jedna taka firme, jak sie probowalem zkontaktowac, to nikt nie odbieral telefonu, podjechalem tam, nikogo nie bylo... Chodzi mi o to, ze facet wiedzac, ze jest jedyny w okolicy moze narzucac swoje warunki. A tak, jak nam nie pasuje tu, to idziemy gdzie indziej...

- Jak juz jestemy przy drukowaniu... Kolejna przewaga termosublimacji - na kazdej koszulce moze byc cos innego. Mysle tu o nickach umieszczonych gdzies pod logo. Przy sitodruku nie moze byc o tym mowy.

No dobra, tyle , jezeli chodzi o zady i walety...

Teraz to, co mamy. Wzor do wydruku wygladalby mniej wiecej tak:

layout.jpg

Pierwsza koncepcja jest nastepujaca. Logo kolorowe na klacie, pod nim, po prawej stronie nick. Avatara wrzuilem testowo, ale raczej trzeba bedzie go wywalic. Umieszczanie emblematu na koszulce mija sie z celem, poniewaz niektorzy z Was zmieniaja sobie avatary jak rekawiczki, a ponadto nie da sie z takiego malego obrazeczka zrobic cos, co sie wydrukuje w 300 dpi i bedzie normalnie wygladac - wyjdzie poprostu kolorowa, pikselowata plama.

Na plecach zamiast adresu takie samo logo, ale w wersji odchudzonej. Czyli sam obrys - zeby nie robic z siebie tablicy ogloszen. Pierwotny pomysl byl taki, zeby na plecach dac adres strony, ale tak sie sklada, ze nazwa forum jest jednoczesnie jej adresem, wiec mamy dwie pieczenie na jednym ogniu. Wygladaloby to mniej wiecej tak:

01.jpg

Koncepcja druga - zrobic to zgodnie ze sztuka. Czyli jezeli duze logo na plecach, to na klacie po prawej stronie male, a pod nim nick:

02.jpg

No albo wersja taka, ze plecy czyste a na klacie duze logo:

03.jpg

Zeby w miare szybko i sprawnie podjac decyzje, uruchamiam ankiete. 10 dni na oddanie glosu. Jednoczesnie otwieram temat i oddaje sprawe pod dyskusje. Jezeli macie jakies pomysly, uwagi, propozycje, informacje, to sie tu prosze z nimi dzielic. Tylko chcialbym, zeby to bylo maksymalnie rzeczowe. Bez pierniczenia glupot, bo szkoda na to czasu... Skoncetrujmy sie na jednej sprawie i zalatwmy ja do konca.

Bede starannie moderowal ten watek.

Edited by Guest

Ja mam tylko kilka pytań:

1. Czy kupcy mogą liczyć, iż "wraz" z koszulką dostaną oba logo w wersji elektronicznej?

2. Czy forumowicze, którzy ustalili już swoje avatary i ich nie zmieniają, a chcieliby jednak wrzucić je na swoje koszulki (oczywiście mając zdjęcie w odpowiedniej rozdzielczości), mogą liczyć, iż ich avatary zostaną naniesione "od razu", w czasie nanoszenia logo?

3. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie 2: Jaka rozdzielczość avatara jest wymagana przy poszczególnych projektach?

Pozdrawiam

edit: PS: trochę się forum rozjechało... przynajmniej przy rozdzielczości 1024x768...

Ad.1. Jakoze logo forum jest wlasnoscia... Hmm... No wlasnie... Jest wlasnoscia forum, a forum jest reprezentowane przez jego zaloge itd, bla, bla, wolelibysmy uniknac rozpowszechniania go w wersji nadajacej sie do druku. Chodzi o to, zeby uniknac w przyszlosci produkcji np. takich koszulek "na dziko". Wiesz, nie chodzi bynajmniej o jakies kwestie zarobkowe, tylko o wizerunek tego przybytku. Bo nagle sie okaze, ze ktos sobie wydrukuje logo na koszulce bezowej, ktos inny na czerwonej, a jeszcze ktos inny na rozowej w niebieskie sloniki... I sie pozniej okaze, ze spotyka sie grupa forumowiczow i kazdy ma inna koszulke. Na chwile obecna nie przewidujemy wiec rozpowszechniania wersji "do druku", choc wiadomo, ze jak ktos sie uprze, to sobie wydrukuje, to co jest juz dostepne chociazby w tym watku.

Ad.2. Ta kwestie tez nalezaloby poddac dyskusji. Przy druku termosublimacyjnym od technicznej strony nie ma najmniejszego problemu, zeby kazdy mial swoj awatar, natomiast sa tez przeciwnicy tego pomyslu. I tu nalezy sie zastanowic, czy ujednolicamy wzor tak, ze wszyscy maja awatary, nikt ich nie ma, albo nie ujednolicamy wzoru i ma ten, kto chce...

Ad.3. Hmm... No chodzi o to, zeby sie to ladnie wydrukowalo. Ciezko mi jest tak jednoznacznie odpowiedziec. Dla przykladu, ta moja niebieska mordka ma rozmiar ok. 200x200 pikseli, co przy rozdzielczosci 300 dpi daje obszar wydruku niecale 2x2 cm.

I tu nalezy sie zastanowic, czy ujednolicamy wzor tak, ze wszyscy maja awatary, nikt ich nie ma, albo nie ujednolicamy wzoru i ma ten, kto chce...

Tak po prawdzie, nawet jeśli zostanie ustalone, że nikt nie ma avataru, to znajdą się tacy, którym ten pomysł się nie spodoba i sobie sami avatar dodrukują, tym bardziej, iż metoda termosublimacji jest szeroko dostępna. Nie muszę więc tłumaczyć, że wtedy ustalenia wezmą w łeb, gdy na jakimś spotkaniu nagle pojawi się ktoś z avatarem, chociaż miałoby ich nie być...

Pozdrawiam

Dobrze, że dyskusja zaczyna się rozkręcać. Tak sobie myślałem, że wersja z małym logiem z przodu będzie o tyle dobra, o ile będziemy drukować na koszulkach avatary. Bo (zdaje mi się) mało ludzi będzie miało swój avatar w tak dobrej jakości, by mógł zostać umieszczony w większych wymiarach. Jak będzie małe logo to i avatar może być mały i będzie łatwiej.

Pozdrawiam

Od razu wyjasnienie z tymi awatarami. Ten moj emblemacik, ktorego wrucilem testowo, tak jak wczesniej pisalem, ma rozmiar niecale 2x2 cm (po wydrukowaniu). Nawet gdyby logo bylo male, to zarowno nick, jak i awatar musialyby zostac tej samej wielkosci. Poporstu jak sie je zmniejszy, to bedzie to nieczytelne, a awatar nierozpoznawalny. Czyli problem jakosci pliku ciagle pozostaje. Niebieska mordka jest wlasnie powiekszonym na chama (z 40x40 px do 200x200 px) obrazkiem, ktory widzicie na forum. Przy wydruku wyglada poprostu paskudnie. Jedna wielka pikseloza. Tak jak juz niejednokrotnie pisalem, umiescilem go z ciekawosci, do celow testowych. Gdybym sie uparl, to bym go doprowadzil do odpowiedniej postaci, ale przeciez nie bede sie bawil z awatarmi kazdego z Was, bo poprostu nie mam na to czasu.

Druga sprawa, kolor koszulki. marian_anna, skad Ci przeszdl do glowy taki pomysl? Rownie dobrze moglbys pokazac zielona koszulke z fioletowym kolniezykiem. Chodzi przeciez o to, ze koszulka ma nawiazywac do kolorystyki forum, a nie ma byc taka, jak komu sie podoba. Dlatego wlasnie nie chcemy dopuscic do tego, zeby kazdy sobie sam cos podrukowal, bo wyjdzie z tego groch z kapusta. Kazdy zrobi sobie koszulke w swoim ulubionym kolorze i bedzie kicha. Kolor koszulki zostal juz ustalony i nie bedziemy tego zmieniac. Oczywiscie wszystko zalezy od tego, jakiego dokladnie koloru t-shirty da sie kupic, ale tak, czy siak, bedzie to jakis odcien bezu, kawy z mlekiem, ecru, jak zwal, tak zwal... Ponadto dwukolorowe koszulki sa drozsze, a chcemy to zrobic maksymalnie tanio, a jednoczesnie w dobrej jakosci. Tak, zeby kazdy mogl sobie na taka koszulke pozwolic.

ale przeciez nie bede sie bawil z awatarmi kazdego z Was

Rozumiem Cię, Majku. Mi chodziło tylko o to, że posiadacze avatarów mogą mieć oryginał swojego avatara w rozdzielczości większej, niż jest na forum. Na przykład 450x300px. Czyli im zapotrzebowanie jest na większą rozdzielczość, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że znajdzie się tak duży oryginał.

Tak czy inaczej sprawa avatarków jest ostatecznie pod Waszą (administracji) decyzją.

Pozdrawiam

Dobra, to tak jeszcze apropos wzorow, kolorow, awatarow...

Tak mniej wiecej wygladaloby logo na "prawdziwnej" koszulce o kolorze nawiazujacym do kolorystyki forum:

04.jpg

05.jpg

Na te koszulki jest fajna cena...

Majek ma racje - sporo osób ma avatarki przedstawiające ich samych. Mój to zwykły fragment zdjęcia zmniejszony do odpowiednich rozmiarów akceptowanych przez forum. Tutaj łatwo się domyślić że taki emblemacik będzie wyglądał wręcz fatalnie po wydrukowaniu na koszulce. Zresztą jaki jest sens drukowania samego siebie. Może inaczej miała by się sprawa gdyby każdy z nas miał jakieś proste, unikatowe logo ale przecież nie będziemy zmieniać avatarków tylko dlatego żeby mieć je na koszulce.

Pozdrawiam

Zgadzam się z Piter'em małe zdjęcia fatalnie wyglądają wystraczy zobaczyć niektóre pomniejszone normalnie pixel na pixelu i kolory się zmazują. Mi osobiście podoba się wersja 2 bez żadnych bajerów tylko małe logo na klacie z podpisem a w tyle kontury lub lekko przebijające logo.

Ja jestem zainteresowany wzorem 2 rozmiar L.
To sobie przeczytaj pierwszego posta w tym temacie...

Co Wy z tymi czystymi plecami? Co Wam tak przeszkadza delikanie zakreslone logo na plecach?

Ja jestem zainteresowany wzorem 2 rozmiar L.
To sobie przeczytaj pierwszego posta w tym temacie...

Co Wy z tymi czystymi plecami? Co Wam tak przeszkadza delikanie zakreslone logo na plecach?

No ja też nie mogę na to wpaść

Mi właśnie najbardziej odpowiada duże logo na plecach, a nie z przodu

Pozdrawiam,

Przemek.

Przecież tak naprawdę nikt jeszcze w ankiecie nie oddał głosu na "czyste plecy", poza jedną osobą, która ma własną koncepcję...

Pozdrawiam