Skocz do zawartości

Zapowiedź - Star 266 1/72 gotowiec z Kultowe Auta PRLu


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przydać więc wrzucam info :

 

sam_spec_10.jpg

 

Star 266

 

Od 14 września w kioskach w cenie 29,90 zł!

 

Cena wydania przy zamówieniu za zaliczeniem pocztowym

to 32,00 zł.*

 

Wydanie specjalne nie jest dostępne w prenumeracie.

 

Skala modelu: 1:72

 

 

BTW - może ktoś wie - czy gdzieś w Wawie można dostać jeszcze gotowce 1/72 CARARAMy? Kiedyś były w realach i innych auchanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę więcej zdjęć...

No cóż... Nie powala na kolana. Nie ma co go porównywać do STAR-a od Tola ale za tę cenę jako uzupełnienie jakiejś dioramki myślę że obleci

http://www.motoshowminatura.fora.pl/kultowe-auta-prlu-i-serie-pokrewne,3/kultowe-auta-prl-u-seria-deagostini,21-3180.html

 

EDIT: stakor1 zajrzyj do Galerii Ursynów do Chematic-a, tam pamiętam walały się "małe" Cararamy, chociaż bardzo dawno już nie byłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na forum z linku powyżej koledzy ustalili jego wielkość na 72.

Moim zdaniem świetny materiał wyjściowy do zrobienia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na pierwszą stronę "KA": http://www.kultoweauta.pl/index.php

 

hp_okladki.jpg

 

Nigdy nie przyglądałem się im z bliska, ale wydaje mi się, że są one w dwóch lub trzech skalach, zależnie od modelu.

Ale powiem wam, że chyba się sqszę na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star 266 w serii "Kutawe Auta PRLu" będzie w skali 1:72. Skala na opakowaniu to niestety tylko błąd. Tak samo było z Jelczem Ogórkiem (był w 1:72, a na opakoniu było napisane 1:43).

Pozostałe modele wydane do tej pory w tej serii są w 1:43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: stakor1 zajrzyj do Galerii Ursynów do Chematic-a, tam pamiętam walały się "małe" Cararamy, chociaż bardzo dawno już nie byłem...

 

Dzięki - wdepnę przy okazji. Mam Mercedesa G i chciałbym go przerobić na naszą wojskową krótką wersję z soft topem, ale zanim go przerżnę na pół wolałbym się zabezpieczyć jakimś backupem ;)

 

 

A skala będzie 1/72 - rzeczywiście podobna historia była z ogórkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star już u mnie. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony

Wspaniały materiał wyjściowy do zrobienia porządnego modelu. No i ta cena... 29,90zł

 

Mam Mercedesa G i chciałbym go przerobić na naszą wojskową krótką wersję z soft topem
Widzę, że masz podobny pomysł do mnie by uzupełniać kolekcję 1:72 przerabiając gotowce

Ja zrobiłem taką wersję Merca: viewtopic.php?f=68&t=23752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się posiadaczem Stara 266 od DeAgostini. Model jest dobry i moim zdaniem przeznaczony dla osób niemających nic wspólnego z modelarstwem (dla laików) lub osób które używają tego rodzaju (już rzadkość) modele do gier.

 

star266_01.jpg

star266_02.jpg

star266_03.jpg

star266_04.jpg

 

Jeżeli chcemy porozmawiać o modelu Stara 266 w skali 1/72, to jest tylko "jeden" model, z Tololoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz podobny pomysł do mnie by uzupełniać kolekcję 1:72 przerabiając gotowce

Ja zrobiłem taką wersję Merca: viewtopic.php?f=68&t=23752

 

A no rzeczywiście - super ci wyszedł Nie widziałem wcześniej. Zwlekam z tym bo nie miałem żadnych fotek długiego mercedesa w naszych barwach a przeróbka na krótkiego to większa dłubanina.

To podpowiedz jak zrobiłeś felgi - ja myślę, żeby machnąć z jakiegoś gotowego pojazdu 1/72 formę i zrobić z żywicy.

 

Stara też już mam. Tylko mój się jakoś rozsypuje ;P Chińska tandeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tez kupilem, bo nie sadzilem, ze ktokolwiek ten model w takiej skali wypusci.

 

Jeżeli chcemy porozmawiać o modelu Stara 266 w skali 1/72, to jest tylko "jeden" model, z Tololoko.

Czy ja zle patrze, czy model Tololoko jest w skali H0 (1:87)?

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star gotowiec jest zamówiony. Mam też Stara 1:72 z Tololoko.

 

Tak się zastanawiam, którego teraz ożenić z armatą Zu-23 - gotowca, czy Tololoko. Tololoko trochę mi szkoda, bo trzeba w nim porzeźbić skrzynię ładunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest dobry i moim zdaniem przeznaczony dla osób niemających nic wspólnego z modelarstwem (dla laików)
Możesz rozwinąć, bo chyba nie do końca zrozumiałem myśl

 

Czy ja zle patrze, czy model Tololoko jest w skali H0 (1:87)?
Tolo wydał Stara zarówno 1:72 jak i 1:87.

Porównywałem wczoraj skrzynię i kabinę w obu. Różnic wymiarowych niemalże nie ma, a i detale prezentują się porównywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy porozmawiać o modelu Stara 266 w skali 1/72, to jest tylko "jeden" model, z Tololoko.

Czy ja zle patrze, czy model Tololoko jest w skali H0 (1:87)?

Pozdrawiam

Krzysztof

 

STAR 266 WOJSKOWY SKRZYNIOWY - SKALA 1/72

star-266-wojskowy-skrzyniowy.jpg

 

star-266-wojskowy-skrzyniowy.jpg

 

STAR 266 SKRZYNIOWY WOJSKOWY - SKALA 1/72

star-266-skrzyniowy-wojskowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a i detale prezentują się porównywalnie.

 

dam link do inboxa Tololoko bo nie chce mi się zdjęć kopiować

/url/ http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=18&t=15611 /url/

 

nie miałem ani jednego ani drugiego w rekach ale porównując z fotografii to temu z gazety naprawdę duzo brakuje do modelu w skali ,ja wiem cena ale chciałbym zobaczyć zdjęcia przerobionego "gazetowego"Stara do standardu Tololoko ,w/g mnie raczej niewykonalne.

porównaj detale budy ,zawieszenia skrzyni różnica to kosmos.

osobiście wolałbym /jesli miał bym w planach budować Stara/ wydać te 4 razy więcej ale mięć replikę a nie zbawkę.

 

Zastrzegam ,że to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - może ktoś wie - czy gdzieś w Wawie można dostać jeszcze gotowce 1/72 CARARAMy? Kiedyś były w realach i innych auchanach.

 

Sprawdz na fajnefury.pl - maja troche ciekawych zestawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć zdjęcia przerobionego "gazetowego"Stara do standardu Tololoko ,w/g mnie raczej niewykonalne
Więcej wiary Robert

 

porównaj detale budy ,zawieszenia skrzyni różnica to kosmos.
Pisałem tylko o skrzyni i kabinie w wyglądzie zewnętrznym i nadal podtrzymuję swoje zdanie - są porównywalne jakościowo (żeby nie było wątpliwości - oba leżą właśnie przede mną)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poniewaz niektorzy rozmowcy na kilku forach poddawali w watpliwosc autentycznosc plandeki Stara z DeAgostini, podziele sie znaleziskiem mojej zony:

 

http://galeria.trojmiasto.pl/Niewybuch-na-ul-Rzeznickiej-111243.html?s=niewybuch%20rze%BCnickiej%20Gda%F1sku&pozycja=3

 

Na moje oko ten saperski pojazd ciezarowy to Star 266 wlasnie z taka buda.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.