Jump to content
stakor1

Zapowiedź - Star 266 1/72 gotowiec z Kultowe Auta PRLu

Recommended Posts

Może się komuś przydać więc wrzucam info :

sam_spec_10.jpg

Star 266

Od 14 września w kioskach w cenie 29,90 zł!

Cena wydania przy zamówieniu za zaliczeniem pocztowym

to 32,00 zł.*

Wydanie specjalne nie jest dostępne w prenumeracie.

Skala modelu: 1:72

BTW - może ktoś wie - czy gdzieś w Wawie można dostać jeszcze gotowce 1/72 CARARAMy? Kiedyś były w realach i innych auchanach.

Ale czad!!!!!!!!!!!!

Dzięki za info

Tu jest trochę więcej zdjęć...

No cóż... Nie powala na kolana. Nie ma co go porównywać do STAR-a od Tola ale za tę cenę jako uzupełnienie jakiejś dioramki myślę że obleci

http://www.motoshowminatura.fora.pl/kultowe-auta-prlu-i-serie-pokrewne,3/kultowe-auta-prl-u-seria-deagostini,21-3180.html

EDIT: stakor1 zajrzyj do Galerii Ursynów do Chematic-a, tam pamiętam walały się "małe" Cararamy, chociaż bardzo dawno już nie byłem...

Poza tym na forum z linku powyżej koledzy ustalili jego wielkość na 72.

Moim zdaniem świetny materiał wyjściowy do zrobienia modelu.

Zobaczcie na pierwszą stronę "KA": http://www.kultoweauta.pl/index.php

hp_okladki.jpg

Nigdy nie przyglądałem się im z bliska, ale wydaje mi się, że są one w dwóch lub trzech skalach, zależnie od modelu.

Ale powiem wam, że chyba się sqszę na niego.

Star 266 w serii "Kutawe Auta PRLu" będzie w skali 1:72. Skala na opakowaniu to niestety tylko błąd. Tak samo było z Jelczem Ogórkiem (był w 1:72, a na opakoniu było napisane 1:43).

Pozostałe modele wydane do tej pory w tej serii są w 1:43.

EDIT: stakor1 zajrzyj do Galerii Ursynów do Chematic-a, tam pamiętam walały się "małe" Cararamy, chociaż bardzo dawno już nie byłem...

Dzięki - wdepnę przy okazji. Mam Mercedesa G i chciałbym go przerobić na naszą wojskową krótką wersję z soft topem, ale zanim go przerżnę na pół wolałbym się zabezpieczyć jakimś backupem ;)

A skala będzie 1/72 - rzeczywiście podobna historia była z ogórkiem.

Star już u mnie. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony

Wspaniały materiał wyjściowy do zrobienia porządnego modelu. No i ta cena... 29,90zł

Mam Mercedesa G i chciałbym go przerobić na naszą wojskową krótką wersję z soft topem
Widzę, że masz podobny pomysł do mnie by uzupełniać kolekcję 1:72 przerabiając gotowce

Ja zrobiłem taką wersję Merca: viewtopic.php?f=68&t=23752

Też stałem się posiadaczem Stara 266 od DeAgostini. Model jest dobry i moim zdaniem przeznaczony dla osób niemających nic wspólnego z modelarstwem (dla laików) lub osób które używają tego rodzaju (już rzadkość) modele do gier.

star266_01.jpg

star266_02.jpg

star266_03.jpg

star266_04.jpg

Jeżeli chcemy porozmawiać o modelu Stara 266 w skali 1/72, to jest tylko "jeden" model, z Tololoko.

No też zakupiłem sobie stara. Po dokładnych oględzinach stwierdzam, że po poprawieniu malowania będzie się nadawał pewnie na jakąś dioramę. Oczywiście trzeba go będzie przykryć jeszcze siatka maskującą

Widzę, że masz podobny pomysł do mnie by uzupełniać kolekcję 1:72 przerabiając gotowce

Ja zrobiłem taką wersję Merca: viewtopic.php?f=68&t=23752

A no rzeczywiście - super ci wyszedł Nie widziałem wcześniej. Zwlekam z tym bo nie miałem żadnych fotek długiego mercedesa w naszych barwach a przeróbka na krótkiego to większa dłubanina.

To podpowiedz jak zrobiłeś felgi - ja myślę, żeby machnąć z jakiegoś gotowego pojazdu 1/72 formę i zrobić z żywicy.

Stara też już mam. Tylko mój się jakoś rozsypuje ;P Chińska tandeta...

Ja sobie tez kupilem, bo nie sadzilem, ze ktokolwiek ten model w takiej skali wypusci.

Jeżeli chcemy porozmawiać o modelu Stara 266 w skali 1/72, to jest tylko "jeden" model, z Tololoko.

Czy ja zle patrze, czy model Tololoko jest w skali H0 (1:87)?

Pozdrawiam

Krzysztof

Tolo wydał Stara zarówno 1:72 jak i 1:87

Star gotowiec jest zamówiony. Mam też Stara 1:72 z Tololoko.

Tak się zastanawiam, którego teraz ożenić z armatą Zu-23 - gotowca, czy Tololoko. Tololoko trochę mi szkoda, bo trzeba w nim porzeźbić skrzynię ładunkową.

Model jest dobry i moim zdaniem przeznaczony dla osób niemających nic wspólnego z modelarstwem (dla laików)
Możesz rozwinąć, bo chyba nie do końca zrozumiałem myśl

Tolo wydał Stara zarówno 1:72 jak i 1:87.

Porównywałem wczoraj skrzynię i kabinę w obu. Różnic wymiarowych niemalże nie ma, a i detale prezentują się porównywalnie.

Pozdrawiam

Krzysztof

STAR 266 WOJSKOWY SKRZYNIOWY - SKALA 1/72

star-266-wojskowy-skrzyniowy.jpg

star-266-wojskowy-skrzyniowy.jpg

STAR 266 SKRZYNIOWY WOJSKOWY - SKALA 1/72

star-266-skrzyniowy-wojskowy.jpg

...a i detale prezentują się porównywalnie.

dam link do inboxa Tololoko bo nie chce mi się zdjęć kopiować

/url/ http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=18&t=15611 /url/

nie miałem ani jednego ani drugiego w rekach ale porównując z fotografii to temu z gazety naprawdę duzo brakuje do modelu w skali ,ja wiem cena ale chciałbym zobaczyć zdjęcia przerobionego "gazetowego"Stara do standardu Tololoko ,w/g mnie raczej niewykonalne.

porównaj detale budy ,zawieszenia skrzyni różnica to kosmos.

osobiście wolałbym /jesli miał bym w planach budować Stara/ wydać te 4 razy więcej ale mięć replikę a nie zbawkę.

Zastrzegam ,że to moje zdanie

BTW - może ktoś wie - czy gdzieś w Wawie można dostać jeszcze gotowce 1/72 CARARAMy? Kiedyś były w realach i innych auchanach.

Sprawdz na fajnefury.pl - maja troche ciekawych zestawow.

chciałbym zobaczyć zdjęcia przerobionego "gazetowego"Stara do standardu Tololoko ,w/g mnie raczej niewykonalne
Więcej wiary Robert

porównaj detale budy ,zawieszenia skrzyni różnica to kosmos.
Pisałem tylko o skrzyni i kabinie w wyglądzie zewnętrznym i nadal podtrzymuję swoje zdanie - są porównywalne jakościowo (żeby nie było wątpliwości - oba leżą właśnie przede mną)

Poniewaz niektorzy rozmowcy na kilku forach poddawali w watpliwosc autentycznosc plandeki Stara z DeAgostini, podziele sie znaleziskiem mojej zony:

http://galeria.trojmiasto.pl/Niewybuch-na-ul-Rzeznickiej-111243.html?s=niewybuch%20rze%BCnickiej%20Gda%F1sku&pozycja=3

Na moje oko ten saperski pojazd ciezarowy to Star 266 wlasnie z taka buda.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

Dzieki za sprostowanie. Nawet nie wiedzialem, ze taki jest.

Pozdrawiam

Krzysztof