Skocz do zawartości

Gdańsk marzec 1945


pawelpod00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić już ukończoną galerię dioramy bazowana na oryginalnych zdięciach przedstawiająca wrak czołgu Pzkpfw VI na ulicy Długie Ogrody w Gdańsku Jest to diorama w skali 1:72 modele italerii i revella którego tak naprawdę mało co jest bo reszta to samoróbka lub odlewane części żywiczne wykonane przeze mnie co zresztą w warsztacie można zobaczyć.

 

 

img2813l.jpg

 

img2888wm.jpg

 

img2892r.jpg

 

img2891l.jpg

 

img2890j.jpg

 

img2856xq.jpg

 

img2822o.jpg

 

img2844s.jpg

 

img2895b.jpg

 

img2914m.jpg

 

img2913ls.jpg

 

img2905tg.jpg

 

img2930h.jpg

 

img2814b.jpg

 

img2818z.jpg

 

img2825u.jpg

 

img2839d.jpg

 

img2834b.jpg

 

img2925p.jpg

 

img2930h.jpg

 

img2932f.jpg

 

img2950a.jpg

 

img2954ig.jpg

 

img2963l.jpg

 

img2960f.jpg

 

img2964d.jpg

 

img2992g.jpg

 

img2985q.jpg

 

img2993dh.jpg

 

img2998hf.jpg

 

img3018h.jpg

 

img3022m.jpg

 

img3046ix.jpg

 

img3051ln.jpg

 

img3052x.jpg

 

img3057e.jpg

 

img3059r.jpg

 

img3061i.jpg

 

img3062os.jpg

 

img3067yg.jpg

 

img3071b.jpg

 

img3073wf.jpg

 

img3074h.jpg

 

img2832r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem cos takiego zrobić.

Ale teraz to juz nieaktualne.

Duże brawa za odwagę i pomysł.

Dobrze, że dodałeś Opla i pokazałeś ewakuacje załogi i sprzętu.

Robienie kopi zdjęcia mija się z celem (jak dla mnie)

Fajnie też przedstawiają sie figurki.

Są dobrze ustawione - widać interakcje.

Ale jak widać cięzko w tej skali dobrać taki zestaw.

Jak już pasują to odbiegaj ą jakością.

A na minus.

To powinieneś trochę popracować nad estetyką sklejania i malowania.

Choć calość wygląda realistycznie to uroku w odbiorze odbieraja np. paprochy - kurz

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam pomysł i samozaparcie do wykonania jest godne podziwu. Efekt również niczego sobie, choć na pewno nie pozbawiony wad.

 

Głównie chodzi o figurę oficera. Większość figur jak na tę skalę wygląda ok, ale oficer jest nieco karykaturalny. Jego czapka wydaje się być nieproporcjonalnie duża, a mundur wygląda dresowo. Również nabój w rękach żołnierza wygląda jakby był zbyt duży.

 

Całej dioramie przydałby się przynajmniej fragment budynku lub typowo miejskich sprzętów. Teraz pomimo bruku i torów wygląda to trochę jak poligon.

 

Nie traktuj Broń Boże moich uwag jak czepialstwa. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na to, co można było zrobić nieco lepiej. Jestem pewien, że w kolejnych projektach będzie coraz lepiej i ciekawiej

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czepił bym się tylko figurek, a dokładnie ich sztuczności. Tak jak czak napisał, ich dobranie jest bardo trudne, a tym bardziej w tej skali. Wiem, bo sam siedzę w 72ójce i mam w planach kilka "podstawek", ale skutecznie blokują mnie figuranci. Poza tym scenka jest godna uznania i dużego Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za uwagi fakt zapomniałem ją od paprochów odkurzyć tzn od tych włosków wina zabespieczenia przed jej przenoszeniem. Co do sklejania mam mały problem z rękoma nie potrafię zbytnio utrzymać czegoś w dłoni dlatego skutki jakiś niedociągnięć. Jeżeli chodzi o figurkę oficera nie miałem żadnej na stanie więc wziąłem z zestawu italeri i trochu ją przerobiłem naboje też są z zestawu italer. Co do żołnierzy też nie jestem do końca zadowolony ale to moi pierwszy jacy w ogóle wżyciu pomalowałem czy skleiłem i są to różne zestawy hasegawy italeri czy revella. co do dodaniu jakiś ruin akurat w tej dioramie nie chciałem dodawać jakichkolwiek ruin za dużo już by się działo chciałem się skupić na tygrysie i ewakuacji potrzebnych rzeczy z niego. A co do drogi to akurat chodziło mi o to by wyglądało jak poligon gdyż wyczytałem że ten obszar jest tuż po bombardowaniu a tygrys przez nieuwagę kierowcy wjechał do leju po bombie. Bardzo wam dziękuję za wasze opinie pomogą mi przy następnych projektach tzn 2 dioramach tym razem tygrysy se staszowa dioramy będą całkiem inne od tej tzn dużo roślinności drzew które już po części zrobiłem od podstaw itd może założę warsztat zobaczymy

 

Pozdrawiam pawelpod00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej gratuluję Ci samozaparcia i tego, że wziąłeś się za taki projekt w tej skali! Podziwiam!

 

Jeśli sam dostrzegasz swoje błędy i im nie przeczysz to już robisz poważny krok naprzód ku dobrym pracom. Jeśli to Twoje pierwsze figurki i to w 2 to jesteś w pełni wytłumaczony.

 

Jestem ciekaw kolejnych, Twoich projektów!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za pousł i kompozycje, wielkie brawa, naprawde jest gracko. Co do figurek natomiast... Żartuje, bez przesady oczywiście, koniec końców jest to 1:72. Ale mogłyby dużo lepiej wykonane. A i opelek jeszcze... super robota.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka co do kamuflażu też tak myślałem, że był pokryty tylko dunkelgelb ale po przeanalizowaniu zdięć w dużej rozdielczości a można kilka takich znaleźć. stwierdziłem że miał on inne malowanie, poza tym Z tego co wyczytałem wiem że wieksza część czołgów który akurat ten też należał tzn 503. batalionu pokryta była kamuflażem typu ambush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Temat mocno odkurzony, brawo za pomysl nawiazania do zdjecia archiwalnego. Niestety scenka lezy merytorycznie. 27 marca broniono sie w okolicach Bastionu Wilk a juz 29 broniono sie na linii Martwej Wisly ergo walki w okolicy Nowych Ogrodow trwaly moze jeden dzien. Sowieci wciaz mocno naciskali a artyleria ze wzgorz na zachod od Gdanska walilia do wszystkiego co sie ruszalo a widok na miasto mieli przedni, podobnie jak z Biskupiej Gorki, przeto takie idyllistyczne oproznianie Tygrysa zwyczajnie nie moglo sie odbywac. Nie mialo tez sensu gdyz mniej wiecej w tym samym czasie dowodca obrony Gdanska rozkazal zniszczenie wszystkich pojazdow bojowych. Tylko pojazdy 4tej pancernej ocalaly gdyz jej dowodca wyblagal to u dowodcy obrony miasta i ten sie przychylil do tego tylko dlatego ze sam kilka tygodni wczesniej dowodzil ta dywizja. Duzo sensowniej bylo zrobic dokladnie to co na zdjeciu, czyli w asyscie triumfujacych sowietow. Dodam jeszcze ze w Gdansku nie walczyl wspomniany przez autora 503 a 103 ss batalion czolgow ciezkich. 503 formalnie juz wtedy nie istnial rozbity w walkach o Budapeszt zostal odtworzony jako batalion czolgow ciezkich Feldherrnhalle i wlaczony byl do korpusu pancernego o tej samej nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.