Jump to content

Piekło Verdun -Fort Douaumont ( ICM/żywica) 1/35

Recommended Posts

Witam

Tak jak obiecałem zaszaleje i zrobię dwie "prace"w konkursie na innym forum

Druga diorama to scenka z walk o fort Douaumont podczas krwawej bitwy pod Verdun.

Jako bazę wykorzystam ta fotkę

a6_fort_de_douaumont.JPG

Głównymi bohaterami będą podający się żabojad oraz figurki niemieckiej piechoty z ICM.

Reszta w zasadzie zrobiona od podstaw samodzielnie.

DSC02919-1-1.jpg

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super temat, zmieniłbym jednak tytuł na fort Vaux.

Douaumont nie został zdobyty przez Niemców, z tego prostego powodu, że nikt go nie bronił, był opuszczony

Co innego Vaux. Oblężenie, szturm, miotacze ognia granaty, wszystko to w ciemnych wąskich, przegrodzonych prowizorycznymi barykadami, zadymionych korytarzach. Brak wody dokuczający obrońcom...

Obydwa forty są zdecydowanie godne odwiedzin, przestrzegam przed wizytą w cytadelii w Verdun. Kompletna strata czasu, znacznie lepiej powłóczyć się właśnie w okolicach fortów czy też w ruinach Fleury.

Super temat, zmieniłbym jednak tytuł na fort Vaux.

Daumont nie został zdobyty przez Niemców, z tego prostego powodu, że nikt go nie bronił, był opuszczony

Co innego Vaux. Oblężenie, szturm, miotacze ognia granaty, wszystko to w ciemnych wąskich, przegrodzonych prowizorycznymi barykadami, zadymionych korytarzach. Brak wody dokuczający obrońcom...

Z tego co wyczytałem (Osprey) to w Daumont była załoga dział fortecznych 155 mm, którą brano do niewoli ( dwa razy).

Ale masz rację piechotę wycofano wcześniej i fort był wzięty z marszu.

Dlatego scenka będzie przedstawiać podającego się żabojada i wkraczających Niemców.

Co do fortu Vaux - to mam już pomysł na dioramę i zapewniam będzie walka - ale to kiedy indziej.

Jak nauczę się przerabiać figurki bo z francuzami to krucho na rynku.

Pomysły mi kiełkują szybciej niż jestem w stanie produkować scenki.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...