Skocz do zawartości

[STANDARD] PZL P-37B Łoś Mistercraft


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bartek, nie pogniewaj się, ale myślę, że dobrze byłoby intensywniej popracować nad wnętrzem Łosia, póki jest na to czas - nie mówię nawet o kolorystyce (choć tu wypadałoby też conieco zmienić), ale o jakiejś takiej dbałości - zaszpachlowałeś ślady po wypychaczach - warto byłoby je porządnie przeszlifować... Wnętrze Łosia (jak na ZTS) jest naprawdę całkiem przyzwoite - warto spróbować coś z niego wyciągnąć.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik ale chyba dla własnej satysfakcji ,po zamknięciu k-ba i wszystkich owiewek nic nie będzie widać a jak nie widać to po co robić

 

Robert - jako przedstawiciel "nacji wintydżowej i standaryzowanej" powinienem teoretycznie trzymać dziób na kłódkę zamknięty, ale myślę, że dla własnej świadomości... Zresztą - z autopsji wiem, że jak człek się uprze to i w miarę przejrzystą owiewkę do Łosia przylepi - i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tej nacji ale nawet jak wypolerujesz owiewki w Łosiu to tam jest tak ciemno ,że tych śladów n ie widać wiem to z autopsji w zamierzchłych czasach dwa Łośki zlepiłem a elementy przezroczyste były z nowych form i były przezroczyste

 

Ale to jest konkurs i Bartek zrobi tak jak uważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nic nie robiłem przy Łosiu ale w końcu wziąłem się do pracy. Nie obyło się bez dużej ilości szpachli. Położyłem również podkład i zrobiłem preshading. Jutro być może malowania ciąg dalszy. Zająłem się również silnikami.

img1318v.jpg

img1320dce.jpg

img1322gc.jpg

img1324o.jpg

img1327qv.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratku tylko się spiesz przy samym końcu, bo łatwo można zrobić babola. Teraz Twój Łosiek wygląda nieźle choć ramy oszklenia przydałoby się jeszcze poprawić. Szkoda również, że nie poszpachlowałeś jamek rozkurczowych na spodzie i nie wyrównałeś powierzchni w tamtych rejonach.

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro poprawie szczegóły i mam pytanie czy do linek sterowniczych będzie dobra żyłka 0,18 mm?

Yyy.... Chyba kolega ma na myśli linki anteny. Najlepiej zrobić je z nylonowej nici, pozyskanej z pończochy, na przykład. Ale nie wiem, czy to już nie będzie wyjście poza standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - ogólne wrażenie - niezłe. Ale...

- z owiewkami poszedłeś trochę na skróty - chwali Ci się, że pomalowane (maskowanie czołowej to niezła dłubanina), ale oszczędziłeś przy ich dopasowaniu na szpachli. To prawda, że są za duże w stosunku do kadłuba i kompletnie nie współgrają z jego "krzywizną", ale wiem, że te uskoki można szpachlą wyprowadzić. Jeden dłuższy wieczór i sprawa załatwiona;)

- bardzo ładnie poradziłeś sobie z połączeniem ogona z kadłubem, co proste w Łosiu nie jest. Spróbuj na przyszłość bardziej skrupulatnie powalczyć ze skrzydłami - widać łączenia z kadłubem; trochę gorzej pod tym względem wyszło prawe skrzydło...

- i malarski "dupelek" - wydaje mi się, że wloty powietrza do silników nie powinny być rdzawe a khaki...

 

A - żeby nie było - po mojemu coraz lepiej wychodzą Ci modelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny w postaci linek nie powodują przejścia do OPEN, szpachlować można swobodnie w STANDARD;

- tutaj od razu wyjaśnienienie - anteny nigdy nie są na wyposażeniu zestawów także zawsze trzeba je dorobić z linek lub nici;

 

strona 8 "pytania do regulaminu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek i czemu się spieszysz i 3 razy nie sprawdzisz?

Szachownice na górnej powierzchni skrzydeł są obrócone o 90 stopni względem pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnej powierzchni skrzydeł. A może bartek33365 jest członkiem jakiegoś tajnego bractwa, które akceptuje niesłuszny układ szachownicy i specjalnie tak zrobił. Ale nie, .... nie wierzę

 

Kolega Moses w międzyczasie poprawił - oczywiście wiem, że pomyłka była efektem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plamy to świeżo położony lakier co do owiewek to poprawie, a reflektor jest.

 

Jeśli te plamy nie znikną, to wypadałoby to wyrównać jeszcze raz malując model lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.