Jump to content
Majek

Problemy z dzialaniem forum

Recommended Posts

Czesc,

Pytanie mam. Do wszystkich z Was...

Czy uswiadczacie w ostatnim czasie jakichs problemow z funkcjonowaniem forum? Mam na mysli problemy z osiagalnoscia strony. Ja od jakiegos czasu mam takie akcje, ze w ciagu dnia nie moge normalnie korzystac z forum. Albo strona laduje sie koszmarnie wolno albo wrecz wcale. Cos takiego potrafi trwac od kilku do kilkudziesieciu minut, pozniej na jakis czas wraca do stanu normalnego (wszystko smiga elegancko i szybciutko), a za jakis czas znowu sie sypie. Wieczorem troche sie poprawia, ale tez nie zawsze. A prawde mowiac, nie moge zdiagnozowac problemu. Czy jest to sprawa hostingu i problemow z serwerem, czy moze przeciazenie bazy danych, czy moze poprostu ja mam klopoty z laczem (co raczej wykluczam, bo sprawdzalem z kilku miejsc).

Dajcie znac, jak to u Was wyglada, bo nie wiem czy mam awanture providerowi robic , czy szukac przyczyn gdzies tutaj.

Z gory dziekuje.

Ostatnio zaobserwowałem też przestoje w ładowaniu się strony.

Dokładnie tak jak opisałeś - czasami zbyt długo się ładuje, czasami nie ładuje się wcale.

Problem uwidocznił mi się np. dziś jak ładowałem galerie kutra saperskiego. Udało się dopiero za 3 razem wysłać post.

Na pewno mogę wykluczyć problem ze swoim łączem - praktycznie siedzę przy źródełku, a w zasadzie światełku, doprowadzającym net na uczelnie.

Pozdrawiam

sokol

Ostatnio mam coś takiego, że od czasu do czasu forum mi się nie ładuje, ale jak odświeżę kilka razy stronę, to w końcu zaskakuje.

Właśnie przed chwila znowu Modelwork objawił się komunikatem:

"Serwer modelwork.pl zbyt długo nie odpowiada."

Pozdrawiam

sokol

No wlaśnie ...

O ile w chwili obecnej wszystko działa bez problemu tak jeszcze pare minut temu musiałem czekać spory kawałek czasu na załadowanie strony. Puściłem pinga do serwera i jednocześnie do swojej bramki (żeby mieć pewność że wina nie leży po stronie mojego łącza) - okazało się że co jakiś czas serwer nie odpowiada. Nie wiem gdzie może leżeć przyczyna problemów ale faktycznie troszkę to utrudnia kożystanie z forum zwłaszcza jak się szybko chce przejrzeć tematy.

Pozdrawiam

O widzisz Piter, dobrze, ze mi podpowiedziales. Jak pingowalem serwer, nie wpadlem zeby go odpytywac non stop. Puszczalem kilka zapytan i nie zdarzylo mi sie, zeby nie odpowiedzial. Zaraz sprawdze, jak to u mnie wyglada.

a mi dziala ok. Zawsze ladnie sie laduje
Pawel, skad masz lacze?

a mi dziala ok. Zawsze ladnie sie laduje
Pawel, skad masz lacze?
- Vectra - hmm zero lagow...

Pozdr.

Pawel

Czesc,

Pytanie mam. Do wszystkich z Was...

Czy uswiadczacie w ostatnim czasie jakichs problemow z funkcjonowaniem forum?

Dajcie znac, jak to u Was wyglada, bo nie wiem czy mam awanture providerowi robic , czy szukac przyczyn gdzies tutaj.

Potwierdzam, też mam takie objawy o jakich piszesz.

Co najdziwniejsze zrobiłem pinga jak miałem przestój w ładowaniu Modelworka (parę minut temu) i pingi dochodziły.

Traceroute też nie widział żadnego problemu:

pine2.jpg

A strona przez dobre, dwie, trzy minuty się nie ładowała.

Pozdrawiam

sokol

Fakt, że koło 14 forum nie chciało się załadować. Myślałem, że to wina przeglądarki w mojej N70 bo jestem w pracy i wchodzę na forum przez Operę Mini.

Pozwolcie, ze osbie bede tak glosno myslal, moze ktos z Was mi cos podrzuci...

Dziwne wydaje mi sie wlasnie to, ze pigni i echa przechodza bez problemu. Nie jest to wiec problem np. DNSow lub samej domeny (jak mi sie na poczatku zdawalo). Moje podejrzenia padaja na routing lub na serwer baz danych. Myslalem sobie, ze moze baza jest przeciazona i nie odpowiada na zapytania. Ale gdyby tak bylo, to po pierwsze - dzialoby sie tak przez caly czas, a po drugie, serwer WWW by zareagowal wyswietleniem stosownego komunikatu.

Druga teoria, to to, ze u providera routing cos sie blokuje na porcie 80. Dlatego przechodza pingi, ftp dziala, baza jest normalnie odpytywana, tylko przegladarka po stronie klienta nie dostaje odpowiedzi lub wrecz nie moze wepchac swojego requesta

O ile na kondycje samej bazy mam jakis wplyw, to na niestabilnosc serwera bazodanowego i/lub WWW nic nie moge poradzic. Pozostaje ewentualnie interwencja u providera...

No mi się też ostatnio chrzani...

Mam neta UPC 3 mb/s, więc nie sądzę, aby łącze było problemem.

Myślałem, że problem może tkwić w przeciążeniu serwera (w końcu już trochę się nazbierało na forum), ale nie wpadłem na to, że lag by był cały czas.

No faktycznie utraty echa ni jak nie pokrywały się z wydajnością forum, do tego działa Tracerout a problem powiela się niezależnie od łącza (sprawdziłem niedawno na uczelni na czystym 10Mbps).

Co do bazy kwestia jest taka że gdyby chodziło o czas odpytywania phpBB zwróciło by błąd upływu czasu. No chyba że coś pada w samym skrypcie. Bardziej skłonny był bym powiedziec że sam serwer nie wyrabia. Szkoda że nie masz dostępu do zdalnej konsoli bo można by wtedy określić zużycie procesora. Modelwork to spore forum a z doświadczenia wiem że tej wielkości fora mogą stwarzać problemy wydajnościowe.

Pozdrawiam

Ja tez zaobserwowalem probemy z forum. Albo jest windowsowa stronka , ze takiej nie ma , a po odswierzaniu trwa to koszmarnie dlugo.

No u mnie też są problemy ale takie że w sobote nie mogłem wogóle prze cały dzionek wejść no i od tego czasu zaczęły się u mnie problemiki z wejściem na strone. Aha no i jest tak że strona ładuje się śmiertelnie wolno, chwilke pośmiga i znów staje lub zwalnia na ten sam co na początku śmiertelny tryb

Muszę przeznać, że ja też ostatnio zauważyłem małe problemy z załadowaniem stron na Modelworku.

Oczekiwanie na modelwork.pl ........80s i ................... "server modelwork zbyt długo nie odpowiada

Dobra, a teraz jak jest? Bo u mnie juz wszystko gra. Narazie przynajmniej.

Dziś też nie mam problemów.

Pozdrawiam

sokol

Dobra, a teraz jak jest? Bo u mnie juz wszystko gra. Narazie przynajmniej.

U mnie dwie godziny temu była kiszka

Dziś forum w zasadzie u mnie nie działa

Pozdrawiam

sokol

tia - dzis pierwszy raz i na moim kompie ciagnie sie to wszystko jak krew z nosa....

Pozdr.

Pawel

A tak jak poprzednio - pingi i tracert działają ....

Pozdrawiam

sokol