Jump to content

Problemy z dzialaniem forum

Recommended Posts

• Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszelkie problemy leza po stronie operatora. Dzisiaj faktycznie jest wyjatkowo kiepsko, ale moze tez tak byc po mojej interwencji - moze cos dlubia... A jak nie, to bede sie awanturowal dalej...

Od pewnego czasu też mi przeszkadzały te zastoje w transmisji. Dzisiaj znalazłem ten wątek, dlatego postanowiłem zdiagnozować problem.

Udało mi się conieco dowiedzieć. Srawa (na 90%) leży po stronie serwera www.

Włączyłem program do analizy ruchu na łączu i rozpocząłem ładowanie 2. strony tego tematu. Po załadowaniu wyłączyłem nasłuchiwanie i oto, co zobaczyłem:

265b2b8e5e51e290m.jpg

Jak widać, moja przeglądarka wysłała trzy razy zapytanie do serwera www o synchronizację (wiersze 1-3, flaga SYN), zanim serwer odpowiedział, że potwierdza synchronizację (wiersz 4, flagi SYN, ACK; odpowiedź po czasie 9.008764 s.). Następnie zostało wysłane zapytanie o adres i (tutaj zaznaczone w czerwonym kółku) serwer niemal natychmiast potwierdził (flaga ACK), lecz dane przesłał dopiero po ponad 10.5 sekundy. Następnie transmisja przebiegała bezproblemowo.

Do czasu.

f68c9d9a2aebbb4em.jpg

Jak widać, po 20 s. pojawiły się pierwsze problemy - moja przeglądarka zgłasza utracenie segmentów (czerwone kółka na zdjęciu - a segment before this frame was lost [segment przed tą ramką został utracony]), lecz serwer nadal nadaje segmenty, które nadawał. Dopiero po jakimś czasie serwer odbiera zgłoszenie retransmisji (które btw było wysyłane za każdym razem, gdy przeglądarka otrzymywała dane, które nie były retransmisją) i w końcu reaguje na zgłoszenie i retransmituje segmenty. Akurat taka sytuacja zdarza się również na innych serwerach, ale w przypadku mojego łącza nie aż tak często.

Potem było bez problemów, aż znów jakiś segment został utracony:

a0390a401db12fa7m.jpg

Sytuacja powtarza się, lecz tym razem serwer reaguje nieco szybciej i znowu retransmituje segmenty.

Cała transmisja kończy się po 235 krokach:

3fe0891855d6b529m.jpg

Widać flagi [FIN, ACK] (wiersz 232) informujące moją przeglądarkę o zakończeniu transmisji, co przeglądarka potwierdza (ACK, wiersz 233), oraz sama informuje o zakończeniu transmisji ([FIN, ACK], wiersz 234), co natomiast potwierdza serwer (ACK, wiersz 235) i transmisja się kończy.

Uzyskałem tym samym czas transmisji strony równy niecałe 25 sekund.

Ilość błędów transmisji, a szczególnie czas reakcji na zgłoszenia przeglądarki jest niezadowalająca (w przypadku takiego łącza jak moje - 1Mb/s).

EDIT:

Udało mi się także zarejestrować brak odpowiedzi serwera.

c03bcbedce56ee35m.jpg

Z pewnością takie okno pojawia się nie tylko mnie.

A tak to wygląda od strony łącza:

9893ae616780bab8m.jpg

Jak widać, przeglądarka znów wysłała do serwera zapytanie o ustanowienie synchronizacji (flaga SYN), lecz tym razem serwer nie raczył odpowiedzieć w przewidzianym czasie i do synchronizacji nie doszło. Zatem to nie baza nie odpowiedziała, tylko serwer. I stąd to nasze "kochane" okienko z komunikatem o braku odpowiedzi...

/EDIT

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem w rozważaniach na temat problemów z forum, które nękają nas wszystkich...

Pozdrawiam

Problem zostal juz namierzony. Rzeczywiscie jest to kwestia serwera WWW. Na tym samym serwerze pracuje jakis portal turystyczny, a ze jest sezon, wiec generowany jest tam taki ruch, ze wszystko sie zatyka. Operator zadeklarowal sie usunac zrodlo problemow w ciagu kilku dni. Takze prosze o odrobine cierpliwosci, niedlugo wszystko powinno wrocic do normy.

problem zostal rozwiazany.

I to mnie bardzo cieszy. Zauważalna różnica. Wreszcie można spokojnie udzielać się na forum. Podziękowania dla wszystkich, którzy się ku temu przyczynili.

Pozdrawiam

Ja z każdej wersji Firefox'a nie mam problemów i nie miałem. Jest spoko. Ściągnij nową wersję albo przeinstaluj. Powodzenia.

U mnie wszystko działa gładziudko, nie mam żadnych problemów, wszystko ładuje się szybko, i zlogowaniem też nie mam problemów. Mam firefox-a, mimo wszystko działa ok.

Pzd.

A ja korzystam właściwie tylo z z firefoxa , i nie mogę się zalogować
Nie mozesz sie zalogowac wcale? Czy nie mozesz sie zalogowac za pierwszym razem, a za drugim razem loguje Cie, tylko oznacza wszystkie posty jako przeczytane? Jezeli tak, to znaczy, ze masz problem z ciasteczkami. Usun sobie trzy cookies, ktore forum umieszcza Ci na dysku a wchodzac na strone, podawaj adres BEZ "www" na poczatku.

A jezeli nie mozesz zalogowac sie wcale, to znaczy, ze problem tkwi w przegladarce. Ja uzywam Fire Foxa od zawsze i nigdy nie mialem takich problemow. Na wszelki wypadek oczysc sobie pamiec przegladarki i ciasteczka. Sprawdz tez jakie masz ustawienia poziomu zabezpieczen. Byc moze masz ustawiony wiekszy rezim i np. przegladarka automatycznie odrzuca cookies, czy cos w tym rodzaju...

Niemoge się zalogowac wcale, czasami loguje za pierwszym razem, ale bardzo rzadko , a tak to wcale , spróbuję jak mówileś coś zrobić z tymi plikami cookies i pamięcią przeglądarki. Potem dam znać czy działa.

• 3 months later...

Koledzy,

nie wiem co jest grane.

Czas publikacji moich postow jest o godzine do tylu.

Wysylam post np. o 11:00 a na Modelworku podana jest 10:00.

Strefa czasowa w profilu jest GMT+1 Berlin etc.

Nie umre z tego powodu, ale gdzie robie blad.

• Super Moderator

Witam.

Na innym forum jest podział na czas letni i zimowy

(GMT +2.00) Polska czas letni,Kaliningrad, Poł. Afryka

(GMT +1.00) Polska czas zimowy, Berlin,Bruksela,Kopenhaga,Madryt,Paryż,Rzym

I nie ma żadnego problemu.

Oznacza to że w lecie Polska leży w Azji i Afryce a w zimie w Europie

Pozdrawiam jawkers.

Czas publikacji moich postow jest o godzine do tylu.
Tak, silnik forum nie radzi sobie ze zmiana czasu na letni. Jest to na tyle nieistotny problem, ze nie zaprzatalem sobie nigdy nim glowy. Jest to oczywiscie do naprawienia, ale zawsze jest cos wazniejszego... Erkamo, jezeli bardzo Ci to przeszkadza, zmien sobie strefe czasowa, jak koledzy podpowiadaja.
jezeli bardzo Ci to przeszkadza, zmien sobie strefe czasowa, jak koledzy podpowiadaja.

Dziekuje wszystkim. Te opisywana metode (rodem z Kaliningradu) wyprobowalem juz wczesniej (na placu zabaw). Myslalem, po prostu, ze ta ja cos zle robie i chcialem miec pewnosc.

Jak juz pisalem Majek, nie umre od tego i moze tak zostac.

dla wszystkich!

• Super Moderator

Witam.

Ja poruszę mały w sumie nie istotny problem o który się już ktoś kiedyś pytał ale gdy wchodzę na forum i patrzę na "Zobacz posty od ostatniej wizyty (40)" jest czterdzieści postów.

Gdy tam wchodzę pokazuje mi tylko połowę czyli 20.

Czy to gdzieś się ustawia żeby pokazywało wszystkie posty?

I czy tylko ja mam taki problem?

Drugie pytanie to, czy forum wam troszkę wolno reaguję po zmianach?

Wydaje mi się że po wprowadzeniu tych nowych ikonek forum się troszkę dłużej ładuję.