Jump to content
Majek

Problemy z dzialaniem forum

Recommended Posts

gdy wchodzę na forum i patrzę na "Zobacz posty od ostatniej wizyty (40)" jest czterdzieści postów.

Gdy tam wchodzę pokazuje mi tylko połowę czyli 20.

Czy to gdzieś się ustawia żeby pokazywało wszystkie posty?

Na głównej stronie pojawia Ci się liczba wszystkich nieprzeczytanych postów. Natomiast po kliknięciu pojawiają się tematy, w których te nowe posty się pojawiły. Jeśli masz 40 postów, a 20 tematów, to znaczy, że na przykład w każdym z tych 20 tematów pojawiły się po 2 nowe posty, albo na przykład w dziewiętnastu tematach pojawiło się po 1 nowym poście, a w pozostałym jednym pojawiło się 21 nowych postów. Tak, czy inaczej w sumie masz ich 40 w 20 tematach. Czyli wszystko jest ok.
Drugie pytanie to, czy forum wam troszkę wolno reaguję po zmianach?

Wydaje mi się że po wprowadzeniu tych nowych ikonek forum się troszkę dłużej ładuję.

Jest tak jakby trochę wolniej, ale niezauważalnie. Na ten drugi temat niech się wypowie ktoś z administracji.

Pozdrawiam

Ja poruszę mały w sumie nie istotny problem o który się już ktoś kiedyś pytał ale gdy wchodzę na forum i patrzę na "Zobacz posty od ostatniej wizyty (40)" jest czterdzieści postów.

Gdy tam wchodzę pokazuje mi tylko połowę czyli 20.

- jest ok. W Twoim przypadku jest tak ze faktycznie przybylo 40 nowych postow, ale w 20 tematach. Trudno zeby wyswietlalo Ci nazwe tematu pare razy skoro dopisano tam np. 4 odpowiedzi...bedzie balagan.
Drugie pytanie to, czy forum wam troszkę wolno reaguję po zmianach?

Wydaje mi się że po wprowadzeniu tych nowych ikonek forum się troszkę dłużej ładuję.

- jaka przegladarka ?

Pozdr.

Pawel

jaka przegladarka ?
W moim przypadku Mozilla Firefox 1.0.7. Ale u mnie spowolnienia mogą być spowodowane tym, że ostatnio provider coś w sieci grzebie, dlatego modelwork może się dłużej ładować, niż zwykle.

Pozdrawiam

Na głównej stronie pojawia Ci się liczba wszystkich nieprzeczytanych postów. Natomiast po kliknięciu pojawiają się tematy, w których te nowe posty się pojawiły. Jeśli masz 40 postów, a 20 tematów, to znaczy, że na przykład w każdym z tych 20 tematów pojawiły się po 2 nowe posty, albo na przykład w dziewiętnastu tematach pojawiły się po 1 nowym poście, a w pozostałym jednym pojawiło się 21 nowych postów. Tak, czy inaczej w sumie masz ich 40 w 20 tematach. Czyli wszystko jest ok.

No w sumie o tym nie pomyślałem.

Dzięki

Używam Internet Explorer.
- jezeli uzywasz IE w wersji 5.5 lub 6.0 to delikatne spowolnienie moze sie pojawic. Do kodu forum zostal dodany nowy skrypt ktory powoduje poprawne wyswietlanie plikow graficznych formatu PNG. W/W wersje IE maja blad. Jezeli opoznienie jest duze (osobiscie watpie - kod skryptu wyglada czysto i raczej powinien sie ladnie wykonywac) to proponuje zainstalowanie nowszej wersji IE lub innej przegladarki. Inne przegladarki pomijaja kod latki...

Pozdr.

Pawel

Dzięki wielkie PKD4GA i innym.

Opużnienie duże nie jest. Czas reakcji to ok 2-3 sek.

A mam IE6.0 tak że miszę sobie zainstalować IE7.0.

Radziłbym jednak przejść na Mozillę, Firefox na przykład od wersji 2.0

Zobaczyłbyś, że słówko "opuźnienie" nie istnieje i że nie misisz nic robić

Do kodu forum zostal dodany nowy skrypt ktory powoduje poprawne wyswietlanie plikow graficznych formatu PNG.
Dokladnie. O problemie z filtrem nieprawidlowo wyswietlajacym kanal Alpha (przezroczystosc) w plikach PNG dowiedzialem sie dopiero po fakcie. Z jakiegos powodu Internet Explorer w wersjach 5.5 i 6.0 sobie z tym nie radzi. W wersji 7.0 blad zostal poprawiony. Skrypt, o ktorym wspomnial Pawel, dziala poprawnie i filltruje kanal Alpha za przegladarke. Wymaga jednak uruchomienia przy kazdym odswiezeniu strony. Nie jest to optymalne rozwiazanie i w wolnej chwili zostanie zmienione. Za to wyglad grafiki w formacie PNG jest nieporownywalnie lepszy, niz w przypadku zwyklego GIFa.

Acha, wazna rzecz. Problem dotyczy tylko stylu "modelwork".

Swoja droga, musze to jeszcze dokladnie sprawdzic i poobserwowac, mam wrazenie, ze przyczyna moze lezec znowu po stronie operatora hostujacego serwis. Juz raz mielismy do czynienia z taka sytuacja i byc moze znowu cos sie im lekko przypycha.

Może nie jest to problem, ale podpis pod działem Pojazdy wojskowe brzmi:

Dział tematyczny poświęcony pojazdom wojkowym wszelkiego typu.

można poprawić, jak admin/mod będzie miał chwilkę czasu?

Witam.

Dzisiaj jak chciałem umieścić posta na forum to przez pół godziny nie mogłem, nawet strona główna się nie chciała ładować. Napewno nie jest to wina mojego łącza bo inne strony ładowały się poprawnie. Mam nadzieję, że nie jest to powtórka z przed roku.

Mam nadzieję, że nie jest to powtórka z przed roku.
Ja tez mam taka nadzieje. Trzeba obserwowac i odpowiednio wczesnie intereniowac...

Mi się też tak znowu stało.

I mam jeszcze jedno jak temat oglądam to to ciągle, mnie daje na dół , i niemoge oglądać tematu.

Zaczekaj, az Ci sie wszystkie zdjecia zaladuja i dopiero wtedy "dawaj na dol".

Dziwne, nigdy nie miałem problemów z funkcjonowaniem tego forum, w przeciwieństwie do innych forów.

... na ca?ym forum. Mi?dzy innymi "?" i "?" zast?pi?y si? znakiem "?"...

awaria forum, czy ja co? klikn??em?

Aha, bo myslalem, ze to mi cos z kompem sie stalo. Widac ze czasami zostawilo dobre literki. Ja tam sie nie znam ale chyba cos sie posypalo

Witam, oprócz znaków, to nie mog? napisa? posta.

Wyskakuje mi co? takiego.

beztytuu.jpg

Edited by Guest