Jump to content
Majek

Problemy z dzialaniem forum

Recommended Posts

No dobrze wiedzie? ze tylko nie ja mam tego typu problem. Wiedzec ze mamy bardzo sprawna ekipie od naprawy takich bledow raz dwa to usuna.

Chyba już jest dobrze. Mi to wyglądało, że coś się w bazie zmieniło, ale widocznie ktoś już to naprawił.

Pozdrawiam

Też myślałem, że po defragmentacji komputer mi padł.

Dobrze jest. Pozdrawiam

EDIT: Śmieszna rzecz; posty napisane w czasie awarii zostały z pytajnikami.

EDIT: Śmieszna rzecz; posty napisane w czasie awarii zostały z pytajnikami.
Akurat normalna rzecz. Podczas wysyłania postu, do bazy trafiały polskie znaki, które były niezrozumiałe i zostały zamienione znakami zapytania. I tak już zostało.

Pozdrawiam

Znalazłem już połączone posty, dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi że mogły być połączone.

Jednakże w trakcie wyszukiwania zawartości posta, który został przeniesiony, zauywazyłem gigantyczny problem z forumową wyszukiwarką - nie potrafi szukać LINKÓW!

Wkleiłem to:

http://www.hlj.com/product/FORF100

i albo dało miliard wyników (dokładnie 899), albo gdy zmieniłem opcje na "szukaj wszystkich słów" zwróciła 0. Wpisanie w cudzysłów szukanej frazy-linka nic nie dało.

W związku z tym proszę o odpowiedź czy wynika to z ułomności phpbb czy innego silnika forum też innych przyczyn?

Wyszukiwarka wyszukała wszystkie znaki w linku. Dlatego było tak wiele wyników.

Szukaj któregokolwiek słowa lub wyrażenia jak je wpisano

Szukaj wszystkich słów

Ok, ale wyszukaj wszystkich słów jak i całej frazy nie dało żadnego wyniku :/
Trudno. Nic nie jest doskonałe

Ja ponownie z ty, samym problemem.

Co jakiś czas przestają mi przychodzić powiadomienia na maila o odpowiedziach w wybranych wątkach, które śledzę.

Jakiś czas temu próbowałem z tym powalczyć. Od strony technicznej wszystko wskazuje jednak, że jest ok. Informacje o śledzonych wątkach przez poszczególnych userów sa prawidłowo przechowywane w bazie, zapytania wykonują się prawidłowo. Natomiast problem istnieje. Wygląda to tak, jakby był narzucony jakiś limit, być może u dostawcy usług, może w samym silniku, na ruch wychodzącej poczty. I jak się skumuluje za dużo do rozesłania na raz, to coś się przytyka. Inna sprawa to to, że jakiś czas temu przełączyłem forum na rozsyłanie wszelkich maili poprzez serwer SMTP i konto admina (do "wtedy" silnik wykorzystywał swój wbudowany mechanizm). Od tamtego momentu, dzień w dzień, dostaje po kilkanaście zwrotek o błędnym adresie odbiorcy.

U mnie pojawił się nast. problem, a mianowicie nie ładują mi się obrazy z forum ( w tym niektóre awatary i podpisy), wszystko muszę ręcznie odpalać (denerwujące). Usunięcie ciasteczek i czyszczenie pamięci przeglądarki nie pomaga. Dodam, że na innych forach (stronach) problem nie występuje. Pomóżcie!

Od jak dawna to trwa? To jest coś notorycznego, czy pojawiło się godzinę temu i od razu raportujesz? Masz jakieś proxy ustawione w przeglądarce?

Trwa to od kilkunastu dni, proxy sprawdzę jak wrócę do domu, a więc wina leży w ustawieniach przeglądarki? Dzięki za odzew

Nie wiem, czy to akurat to. Ale biorąc pod uwagę, że jako jedyny zgłaszasz ten problem i że takie właśnie są objawy przy korzystaniu z proxy, postawiłem jakąś diagnozę. Ot, pierwsze, co mi do głowy przyszło.

Już wszystko działa jak należy, pomogło przeinstalowanie przeglądarki

Wydaje mi się, że nie trzeba było reinstalki robić... prawdopodobnie korzystasz z Firefoxa? Czasami zdarza mi się, że gdy chcę sobie otworzyć zdjęcie w nowej karcie, przypadkowo klikam "zablokuj obrazek ze strony...". Wtedy wszystkie obrazki z Modelworka są automatycznie blokowane przez przeglądarkę... wystarczy wtedy w ustawieniach przeglądarki - zakładka Content (działam na anglojęzycznej) - przy opcji "Load images automatically" przycisk Exceptions, z rozwiniętej listy usunąć www.modelwork.pl i wszystkie obrazki działają

pzdr.

W którym niejscu trzeba zmienić? Bo zapomniałem.