Jump to content
Majek

Problemy z dzialaniem forum

Recommended Posts

Loguje się , stawiam ptaszka przy zapamietaniu , ale 1 na 5 wejść , muszę ponownie wpisywać login i hasło.

Nie usuwałem historii , plików,ciasteczek itp .

Używam Safari na macu .

Z opisu mozna wywniskowac ze przegladarka tworzy Ci dla forum tymczasowe ciastka - zapisuje je na czas sesji. Gdy przegladarka jest odpalona na tej samej sesji, to powrot do forum nie wymaga logowania bo ma co trzeba w/w ciastkach. Zamkniecie przegladarki, restart systemu skutkuje wywaleniem tych informacji i trzeba sie logowac.

Nie przychodzi mi do glowy inna przyczyna problemu ktory opisales, ale mozliwe ze takowa istnieje.

Pozdr.

Pawel

Coś mi się wydaje, że nie zawsze poprawnie działają tagi do adresu url:

viewtopic.php?p=367655#367655

Jeżeli adres url nie zaczyna się od www, trzeba dopisać jeszcze http:// ; poza tym znak | w adresie w tagach jest niedopuszczalny, trzeba zamienić na odpowiednik ze znaczkiem %.

Pozdrawiam

Dzięki.

Guest

Cześć.

Mam 2 pytania do Panów Wszechwładnych:

1. Dlaczego ostatnimi czasy tak często forum tak rozpaczliwie powoli działa, zwłaszcza wieczorami. Oczywiście domyślam się, że chodzi o ilość zalogowanych jednocześnie użytkowników, ale chcę się dowiedzieć, czy zamierzacie coś z tym zrobić... Generalnie przypominają mi się czasy modemów, a było to XX lat temu...

2. Czy można coś zrobić, żeby ta jeb#%* ankieta nie wyskakiwała co chwilę przy wysyłaniu posta/PW? Mój Adblock Plus w żaden sposób nie chce tego odfiltrować, a widząc kolejne "zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie", mam ochotę wyrejestrować się z Forum.

Pozdrowienia

1. Dlaczego ostatnimi czasy tak często forum tak rozpaczliwie powoli działa, zwłaszcza wieczorami. Oczywiście domyślam się, że chodzi o ilość zalogowanych jednocześnie użytkowników, ale chcę się dowiedzieć, czy zamierzacie coś z tym zrobić... Generalnie przypominają mi się czasy modemów, a było to XX lat temu...
Ta sprawa jest już poruszona - zauważa to większość z nas. Co do drugiej sprawy, jak coś będę wiedział, dam znać.

Pozdrawiam

Guest
zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie

A to pierwsze słyszę, mi nigdy takie coś tutaj nie wyskoczyło.

Ja mam co kilka dni takie oto okienko... Szału idzie dostać...

yebanaankieta.jpg

AdBlock Plus jest w stanie zablokować tylko zdjęcie na tym gównie, ale samego okienka już nie blokuje, mimo ustawienia filtra na wszystko, co z adresu: http://ankieta-online.pl/*

Pozdrowienia

Uu nie spotkałem się z tym jeszcze na forum. Może wyczyść ciastka..?

Wyczyść ciastka i zablokuj wszystko, co ma w adresie gemius.pl; następnie zrestartuj przeglądarkę - powinno pomóc. Musiałeś gdzieś na jakiejś stronie załapać jakieś ciasteczko tej firmy, które reaguje na niektóre skrypty, jakie są m.in. na naszym forum.

Pozdrawiam

Podpisuje się muli jak cholera nie pamiętam żeby tak wolno wszystko chodziło :( brak miejsca na serwerach?

Guest
Może wyczyść ciastka..?
Wyczyść ciastka

To nic nie daje, bo czyszczę okresowo.

zablokuj wszystko, co ma w adresie gemius.pl

Spróbuję tego.

Dzięki za rady.

Pozdrowienia

Może wyczyść ciastka..?
Wyczyść ciastka

To nic nie daje, bo czyszczę okresowo.

Spróbuję tego.

Dzięki za rady.

Pozdrowienia

OK, tylko że tuż przed lub tuż po zablokowaniu i tak musisz wyczyścić ciasteczka, aby to miało sens.

Pozdrawiam

od 4dni w mojej skrzynce PW czekają wiadomości na wysłanie,dlaczego tak się dziej jeśli próbowałem już kilkakrotnie je wysłać?

User, adresat pw, musi sie pojawic na forum. Jezeli sie zaloguje to pw zostanie wyslane i zniknie ze skrzynki nadawczej.

Pozdr.

Pawel

Chyba pojawiły się na nowo problemy z serwerem. Generalnie wszystko chodzi jednak po kliknięciu na posta potrafi sporo myśleć jednak gdy przemieli strona ładuje się jak powinna - błyskawicznie. Żeby nie było sprawdzałem to na kilku przeglądarkach, kilku łączach i kilku kompach. Zapuściłem pinga i faktycznie występują przerwy. Trwa to już kilka dni i mimo, że nie jest to jakoś strasznie uciążliwe to przy okazji odkopania tematu o tym piszę. Możliwe, że prowadzone są jakieś prace nad samym serwerem. Pingi mam na poziomie 35ms jednak raz na czas serwer niczego nie zwraca przez powiedzmy 5 sekund. Nie traktuję tego jako awarię jednak chyba warto o tym napisać.

Pozdrawiam

Piotr

Guest

Spróbuję tego.

Dzięki za rady.

Pozdrowienia

Nic to nie dało - nadal wyskakuje

Ja też mam okienko z reklamą i też czasem mnie coś trafia tak wolno działa forum..

Co do powolnego działania forum, jesteśmy w trakcie rozmów z naszym dostarczycielem transferu.

Co do powolnego działania forum, jesteśmy w trakcie rozmów z naszym dostarczycielem transferu.
W sprawie problemu z wolnym działaniem forum poczyniliśmy już pewne kroki, które powinny dać zauważalną poprawę. Proszę raportować do mnie o wszelkich uwagach - czy jest ok, czy może jeszcze gdzieś się forum zacina i w ogóle.

Pozdrawiam

Zgadzam się z przedmówcą - działa jak powinno.