Skocz do zawartości

[OPEN] PZL W-3 TOPR


Przemosto

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pomyliłem się...

Na ówczesny czas tak było, TG był najlepszy i za rozsądną cenę, ale to było jakieś 2 lata temu.

Ale świat i technologia idą do przodu,

 

Grzesiu a co sie zmieniło przez te 2 lata? bo na pewno nie ten koszmarek z AJM /przynajmnie z zewnatrz/ a o innym W-3 nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cena TG sobie wzrosła, a o reszcie napisałem - pojawiła się szeroko dostępna możliwość robienia żywic, kalkomanii i blaszek robionych wg własnych potrzeb i projektów, co znacznie obniża koszty waloryzacji AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ,tylko jedno ale ,dla zwykłego modelarza / np. mnie /to te blaszki i żywice nie wiele zmieniaja ,bo jak by to wszystko policzyc do kupy ,w którymś temacie W 3 liczyłem : AJM plus kpl blach wychodzi sporo drożej a i tak zewnetrzna powierzchnia płatowca /linie ,nity ogólnie detal/ jest do dupy,sam ich nie zaprojektuje a tym bardziej nie wytrawię .

Nie bronie tu absolutnie modelu Pana Tomasza bo nie mam w tym żadnego interesu ot tak porównuje oba modele .To ,że Adam sam robi fajne / w koncu i sam je kupuję / kalki i jak sam pisał blaszki to tylko chwalic aby wiecej takich ludzi było, ajak zrobi autorską konwersje na Mi 14 to klekajcie narody ,sukces murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję mieć oba modele w mojej ręce,

 

Model TopGun, to tak wygląda:

 

polujacysokol.jpg

 

Natomiast, bez obrazy, nie chcę nikogo urazić, ale ma to się tak:

 

kurav.jpg

 

Pozostawia wiele, wiele, wiele do życzenia.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KOMU PRZESZKADZAŁY TE USUNIĘTE POSTY ?????

Może Admin by podał przyczynę ich usunięcia, a nie, ciach i mam

forumowiczów w d.... . Nie przystoi tak się zachowywać, trzeba szanować

uczestników Forum. Bawimy się w "KIEPSKICH" ???????????????????

Grzesiowi coś się podobało ????

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie bawimy się w Kiepskich. Po prostu powstał spory off-topic i uznałem, że warto to przenieść do osobnego tematu, bo ten żywiczny model budzi wiele emocji. Tym bardziej, że kolega prowadzi tu warsztat konkursowy. Nowy wątek tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=31377. Przepraszam, że zapomniałem wkleić ten link wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo ładnie ten Twój W-3 już wygląda a stan zaawansowania prac jest podobny do mojego eRa

Planujesz dać wzmocnienia kadłuba ?Jeśli będą z Parta to jak je zamocujesz na modelu/grubość blach .

 

Robert, zainspirowany twoim pomysłem zastanawiam się czy nie wyciąć wzmocnień z foli samoprzylepnej traktując Parta jako szablon.

alternatywnie przykleję parta a krawędzie obleję suftacerem albo liquid putty żeby zamaskować ze tak mocno wystaje...

 

niestety nie mam 20 dni tylko 10-sięć bo są ferie wyjeżdżamy rodzinne na narty ...

 

poza tym w przerwach zacząłem to:

 

8231r.jpg

 

tyle że na bazie Academy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek z folii ,bo Parta nie zamaskujesz i tak wyjdzie grubo,chyba ,że lutownica podziałasz ,ja próbowałem na eRze klapki dodatkowych wlotów wtopic grotem lutownicy ale plastik zaczoł wyłazić na zewnatrz a to mały element przy wzmocnieniach to już lipa będzie ,ostatecznie klapki zrobiłem z folii samoprzylepnej tej srebrnej.

Napisz do Adama /Pepsi Adam/ w sprawie wzmocnień

Brawo za MiGa ,jaka konkretnie wersja będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

chciałem podziękować wszystkim uczestnikom i obserwatorom za wspólną zabawę konkursową. Niestety obowiązki nie pozwoliły na skończenie modelu w przewidzianym konkursem czasie , ale obiecuje że będę kontynuował mój wątek warsztatowy.

 

...a zwycięzcą konkursu z góry gratuluję...

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gratuluję cieprliwości W jakim ostatecznie będzie malowaniu? SXZ od SXW wewnątrz niczym się nie różni (bo to ten sam śmigłowiec), rożni się tylko kadłub ;) Może ktoś też sie odważy zrobic tragicznie rozbitego SXT o wdzięcznym imieniu "Pinio":

 

W3_SP-SXT_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.