Jump to content

Recommended Posts

Witam

Mam taki mały problem z farbą lub techniką. Maluje model aerografem farbką humbrola(mat),oczywiście rozcieńczoną. Farba kryje bardzo ładnie,ale po wyschnięciu jej powierzchnia jest szorstka i miejscami wydaje się,jakby pod farba był ziarnisty pył. Mogło to być spowodowane zbyt dużym "rozpryskiem "aero,ale żeby było śmieszniej podczas prób malowania na gazecie tą samą farbą tego efektu nie ma ! czy ktoś przerabiał taki temat ?

Link to post
Share on other sites

Mi się nie udało przez pół roku całkiem pozbyć tego piasku. Jest lepiej, ale nie do końca tak jakbym chciał. Może z akrylami ten problem nie występuje? Obecnie maluję błyszczącymi jak się tylko da, a jak nie to dolewam błyszczącego lakieru do mieszanki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też mam ten problem z humbrolami. Wynika to z tego iż humbrole mają dosyć gruby pigment, który właśnie przy malowaniu aero pojawia się na modelu w formie, jak to określiłeś piasku. Trochę ostatnio z nimi eksperymentowałem i pomimo wielu prób nie udało mi się tego zlikwidować całkowicie. Spróbuj po malowaniu delikatnie przeszlifować papierem wodnym 2000 i wypolerować farbę np filcem. To może pomóc w pewnym stopniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.