Jump to content
Moses

Problemy z forum

Recommended Posts

"3rd party image hosting"
Możecie mnie oświecić co to jest?

Hostowanie zdjęć z PB na strony zewnętrzne, np. fora - innymi słowy czynność do której podejrzewam 95% użytkowników wykorzystywało fotobuketa.

Wiadomo, prywatny serwis to mogą robić co chcą, ale strasznie wkurza, że wszystkie moje zdjęcia z galerii i warsztatów poszły się paść. Gdyby szło o mniejsze pieniądze - prawdopodobnie bym zapłacił, a tak - trudno. Do galerii chyba podlinkuję zdjęcia na nowo z innych serwisów, a reszta - baj, baj.

W gruncie rzeczy fora modelarskie potraciły znaczną część swojego dorobku, przykra sprawa...

Zastanawia mnie dlaczego niektóre zdjęcia linkowane z PB są jednak dostępne.

Tak jest w przypadku wszystkich moich galerii do których zdjęcia mam na PB:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=39477

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=41587

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=43047

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=44189

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=44818

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=116&t=40073

Może dlatego że to dość stare zdjęcia, a nowe zasady obowiązują tylko to co wrzucono niedawno?

W gruncie rzeczy fora modelarskie potraciły znaczną część swojego dorobku, przykra sprawa...

Przy tej okazji zastanawiam się, czy nie byłoby rozsądne aby modelwork miał własny serwer, na który moglibyśmy wrzucać zdjęcia a potem je linkować. Oczywiście - wiązałoby się to z kosztami dla właściciela, ale moze warto wprowadzić opłatę za takie korzystanie np 10 zł. Przy 100 użytkownikach robi nam się 1000 zł a za to można już opłacić pewnie solidną przestrzeń.

Ktos mądrzejszy pewnie będzie mógł rzucić większe światło na tę kwestię

Może dlatego że to dość stare zdjęcia, a nowe zasady obowiązują tylko to co wrzucono niedawno?

Na pewno nie, gdyz jest sporo tematów ze starymi zdjeciami wywalonymi w kosmos.

W takim razie dlaczego moje zdjęcia ciągle są widoczne?

Co do własnego serwera: pomysł bardzo fajny, ale jakoś nie uśmiecha mi się płacić za coś, co na Imgurze mam za darmo. Pewnie nie jestem sam w takich odczuciach.

Serwer forumowy to dobry pomysł, ale darmowy (tak zdaję sobie sprawę że ktoś za to musiałby zapłacić).

W takim razie dlaczego moje zdjęcia ciągle są widoczne?
Nie wiadomo, moje też są widoczne

Co do własnego serwera: pomysł bardzo fajny, ale jakoś nie uśmiecha mi się płacić za coś, co na Imgurze mam za darmo.

Za darmo do momentu - vide photobucket. Robiąc składkę mamy pewność własnej modelworkowej przestrzeni.

Aż do momentu gdy zabraknie chętnych do płacenia i pomysł upadnie, albo organizator się zniechęci itp.

Zasada działania takiego serwera byłaby przecież niemal identyczna jak innych, kiedyś darmowych, dziś komercyjnych.

Nic nie jest wieczne.

Aż do momentu gdy zabraknie chętnych do płacenia i pomysł upadnie, albo organizator się zniechęci itp.
To druga strona takiego przedsięwzięcia

Wchodząc Wam w słowo, przyznacie jednak, że mając własny serwer jest większa kontrola nad zgromadzonymi na nim materiałami.

Mam na myśli większą szansę na to, że zawartość nie ucieknie w kosmos jak to pisano powyżej.

Pytanie jeszcze takie - czy fotki których nie widać w galeriach na forum zniknęły również z albumów w PB?

Nie to żebym zniechęcał, bo pomysł sam w sobie bardzo dobry.

W ogóle ideałem byłoby gdyby można było wrzucać zdjęcia bezpośrednio z dysku przy pomocy jakiegoś mechanizmu na forum, żeby uniknąć nieco kłopotliwego osobnego wrzucania na dysk, a dopiero potem linkowania zdjęć na forum.

Wiem że tak można, ale to by pewnie wymagało pewnie mocnego dłubania w silniku forum.

Ale byłoby super gdyby było.

Pytanie jeszcze takie - czy fotki których nie widać w galeriach na forum zniknęły również z albumów w PB?

Powinny być, PB pozwala na istnienie darmowych kont, tylko że bez możliwości linkowania.

Patrzyłem kilkanaście minut temu, to zdjęć których nie widać na forum, są widoczne na PB.

Sądzę, że celem istnienia darmowych hostingów jest to by pewnego dnia, kiedy sporo użytkowników uzależni się od ich usług - zażądać za nie sporej kasy... Co z tego że moje stare fotki wiszą jeszcze na PB, skoro nie ma z nich użytku dla którego je tam zamieszczałem. Nachodzi mnie ochota, żeby teraz je wszystkie stamtąd usunąć i zamknąć swoje konto na PB.

Nie zamierzam płacić słonej kasy photobucketowi i raczej nie właduję się w kolejny (na chwilę obecną darmowy) hosting.

Natomiast uważam że pomysł na zorganizowanie własnego miejsca na forumowe fotki jest bardzo dobry. W podobny sposób sprawa zdjęć była zorganizowana na Modelarstwo Redukcyjne.pl. Zalet takiego rozwiązania jest kilka: 1) zdjęcia nie znikną z forum póki ono istnieje, 2) na MR nawet po rezygnacji z aktywnego udziału użytkownik nie mógł usunąć swoich zdjęć i tu można by to zorganizować podobnie, no i po 3) wydaje mi się, że koszt byłby niższy niż aktualnie życzy sobie PB, bo gdyby doszło do składki pieniężnej, to pewnie pojedynczy użytkownik nie musiałby płacić aż 400 dolców.

Instrukcja użycia www.FLICKR.com po utworzeniu konta

Oczywiście trzeba się zalogować

Krok 1 - pokazuje się podobne okno

35609564116_7109f75d3a_c.jpg

Krok 2

35609566756_5365d60f0e_c.jpg

Krok 3

34840064533_ac9acf09b7_c.jpg

Krok 4

35649218205_7a723fba96_c.jpg

I GOTOWE

PS. Ja jeszcze usuwam z linków wszystko co jest przed i za ""%20i%20za%20""

No żesz kurrr...teczka widzę, że i niektóre moje fotki z PB są niewidoczne (czemu tylko niektóre?)

Flickr jako połaczony z yahoo nie wzbudza mojego zaufania.

Coś innego jest warte uwagi, co przetestowaliscie pomyślnie i moglibyście polecić??

Ja się przeniosłem na imgur i nie narzekam póki co. Wygodniejszy od foto-kibelka w moim odczuciu.

Przeskoczyłem.

Faktycznie wydaje się bardziej przyjazny niż pogibany pb

Dzięx Panowie

Po zaistniałej sytuacji z photobucketeem, proponuje żeby szefostwo przywróciło edytowanie starych postów, bo inaczej galerię o kant d... .

Po zaistniałej sytuacji z photobucketeem, proponuje żeby szefostwo przywróciło edytowanie starych postów, bo inaczej galerię o kant d... .
A sprawdzałeś czy nie masz takiej możliwości? Było już o tym pisane....

Solo, od kilku dni na stronie głównej masz wielki komunikat:

MODELWORK

Przepraszam, miało być do tej wypowiedzi Seb