Jump to content
Moses

Problemy z forum

Recommended Posts

Nadal 200% powiększona strona startowa. Wczoraj skanowałem Avastem system i coś tam wykrył. Poszło na kwarantannę i jest ok. Ale startowa jest jak wyżej.

Ja nie moge nadal wlaczyc forum na komputerze (chrome)

B1K-B0tBYUo9TGUTO6C2Lk3iNFEpv0uHjDNp7DV6NNFm=w418-h373-no

Czy mozna na to jakos zaradzic? Napisanie posta z przegladarki telefonu jest bardzo nie wygodne.... :-(

Pozdrawiam

Christian

U mnie to samo się dzieje.Przeglądarka "Firefox".

Na stronę główną mnie wpuszcza natomiast gdy chcę przejść na "forum" od razu "Kaspersky" mi ją blokuje;

Beznbsptytu1420u-001_zps1aa4e4c9.jpg

Ja od soboty miałem podobny obrazek jak koledzy na górze. Dopiero przed chwilą się naprawiło

Witam.

Problem najprawdopodobniej pojawi się jeszcze raz. Wieczorem będę miał dostęp do FTP to naprawię. Jest to wirus, który poza tym co widać (przekierowania, powiększenie strony), nic więcej nie psuje, także panikować nie trzeba.

Pozdrawiam,

Adam

Strona główna forum znowu spuchła.

Potwierdzam, u mnie również spuchła, kolejny etap pewnie będzie znów trojan

Panowie admini prosimy o info czy to było zhakowanie strony czy jakiś inny powód?

No i co to było, proszę mi wyjaśnić?

Informacja z Facebooka, z dnia 24 maj: "Wieczorem 23.05 forum zostało zablokowane z powodu zainstalowania aplikacji rozsyłającej spam. Trwają czynności naprawcze. Przepraszamy.

Jak Solo taki dociekliwy jesteś, to proszę poszukać na następny raz.

A skąd ja mam wiedzieć, że Wy ogłaszacie takie rzeczy na jakimś portalu internetowym.

No na zdrowy rozum - myślisz że każdy ma tam konto i tam łazi?

Ja na przykład - nie.

Zresztą byłoby miło napisać kilka słów wyjaśnienia skierowanych do forumowiczów tutaj, na forum, prawda?

A zamiast tego słyszę "trzeba było se znaleźć wyjaśnienie"...

Witam.

Zostały dodane pliki na serwerze FTP rozsyłające spam. Sytuacja jest opanowana. Baza danych była i jest bezpieczna.

Pozdrawiam,

Adam

Tak myślałem, że coś dopadło modelworka, bo od piątkowego popołudnia nie mogłem się dostać na stronę. Jak kolega Solo, nie mam konta na "szajsie...", więc zostało mi tylko przypuszczać, że to nic u mnie po sprawdzeniu na kilku różnych kompach, przeglądarkach i przez różnych providerów...

bzzz-bzzz

Swoją drogą, trochę to trwało...

Słuchaj no Solo, ja celowo odpowiedziałem ci takim tonem, bo ty zamiast grzecznie poczekać na informację od administracji strony wyjeżdżasz ze swoim "No i co to było, proszę mi wyjaśnić?". Czy ty płacisz za możliwość użytkowania tego forum, że masz prawo cokolwiek wymagać ? Ne masz konta na Facebooku i ja to rozumiem, sporo innych osób też może nie korzystać z tego portalu, ale Google to już chyba masz, więc skoroś taki żądny odpowiedzi to wystarczyło wpisać fraze 'modelwork' i pierwsze wyniki wyjaśniały co zaszło. A że ty jesteś przyzwyczajony do przyniesienia ci wszystkiego na tacy to już mnie guzik obchodzi .

Dostałeś ode mnie odpowiedź co się działo ze stroną, a i tak musiałeś wyrazić swoje oburzenie, bo ci nikt NIE RACZYŁ wyjaśnić natychmiast czemu strona nie działała, a jedyne co z twojego durnego posta wynikło, to mój durny post, czyli w sumie dwa posty do kasacji przez adminów strony - czyli kolejna dla nich robota.

Skoro nie wychwyciłeś żartobliwego tonu w moim poście, to już na szczęście nie mój problem.

Faktem jest, że fejs-szajs się czasem przydaje. Wiele firm prowadzi na fejsie konkursy, podaje informacje co do wydawanych nowości, itp. Dzięki temu można mieć wszystko w jednym miejscu - wygodne.

ale Google to już chyba masz, więc skoroś taki żądny odpowiedzi to wystarczyło wpisać fraze 'modelwork' i pierwsze wyniki wyjaśniały co zaszło.

Niezakoniecznie. Moja wyszukiwarka po wpisaniu 'modelwork' nie dawała żadnej odpowiedzi na temat właśnie co przeżytych problemów.

Przy okazji: Mój komputer też padł ofiarą jakiejś zarazy. I też rozsyłał spam...Może chwyciłem to tutaj, albo przeciwnie?

ale Google to już chyba masz, więc skoroś taki żądny odpowiedzi to wystarczyło wpisać fraze 'modelwork' i pierwsze wyniki wyjaśniały co zaszło.

Niezakoniecznie. Moja wyszukiwarka po wpisaniu 'modelwork' nie dawała żadnej odpowiedzi na temat właśnie co przeżytych problemów.

Moja nadal po wpisaniu 'modelwork' wyświetla na drugim miejscu Modelwork.pl | Facebook, klikamy i nawet nie mając tam konta widzimy informacje. A jeżeli mogę Ci coś doradzić w sprawie bezpieczeństwa komputera - nie wiem czy posiadasz dobry antywirus, polecam ESET Nod32, trzeba zapłacić ale program działa bardzo sprawnie. Warto używać też programów oczyszczających nasz system -np. CCleaner i programów wyszukujących złośliwe oprogramowanie - np. Malwarebytes Anti-Malware. Dobra przeglądarka to też atut, w razie wykrycia na stronie internetowej zagrożenia przerwie połączenie (polecam Mozille Firefox lub Chrome).

W dziale Portfolio został niedawno umieszczony wątek http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=178&t=44529&p=658174#p658174, którego autorem był pierwotnie kolega raf I w którym umieściłem swój komentarz. Dziś otwierając dział zobaczyłem siebie jako autora wątku, a koegę raf jako komentatora. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Proszę admina o usunięcie mnie jako autora tego wątku i w ogóle o wyjaśnienie sprawy.

Witam.

W godzinach wieczornych otwieram "Modelwork", a tu taki ekran powitalny.

ocochodzi.jpg

Po Trzech razach ok, udało się. Chwilę później otwieram czyjeś portfolio i znowu pojawił mi się ten ekran.

Wcześniej nigdy się takie coś nie działo.